Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
Forum Üyesi
Kaliteli beslenip gerekli gıdaları alabilirsek gerek olmaz.Ancak yoğun iş hayatı ve tempo yüzünden yeterli miktarda kaliteli beslenemiyoruz.Burada bu tarz takviyelere ihtiyaç duyuluyor illa.Bu kadar araştırmaları yapılan ve yeni başlayandan tutun da müsabık,profesyonel sporculara kadar herkes bu ürünleri kullanıyorken gereksiz demek bana pek mantıklı gelmedi.Ancak benim gibi yeni başlayanlardan bir yıllık düzenli çalışanlara kadar olan kimseye protein tozunun lazım olacağını sanmiyorum ?

Yorum
Forum Üyesi
Web Sitesi
www.instagram.com
Ortalama bir ölçek protein tozu içerisinde 25 gr. protein var ve maliyeti 4 TL civarında. Şu an 4 TL'ye 300 gr. piliç bonfile alınabilir ve bu da yaklaşık 70 gr. protein demek. Mesele günlük protein ihtiyacını karşılamak olduğunda parayı gıda takviyelerine değil, gerçek gıdalara harcamak en mantıklısı.

Yorum
Ortalama bir ölçek protein tozu içerisinde 25 gr. protein var ve maliyeti 4 TL civarında. Şu an 4 TL'ye 300 gr. piliç bonfile alınabilir ve bu da yaklaşık 70 gr. protein demek. Mesele günlük protein ihtiyacını karşılamak olduğunda parayı gıda takviyelerine değil, gerçek gıdalara harcamak en mantıklısı.

Vay be ilk spora başladığım zamanlarda bu adamı izlerdim.Espirili ve mantıklı konuşan bir insan.Nostalji oldu biraz sizinle aynı fikirdeyim ve kullanmadığım için pişmanda değilim.

Para israfı ayrıca Whey kullanınca sadece protein alırsın,gider mecburi B gurubu vitamin içeren bir besin tüketirsin.

Vitamin ve mineralleri besinden almak nerde,Whey 'den almakta nerde.Sadece protein Ayrıca avantajlı tarafı karbonhidrat oranı Ee zaten toplasan öğün başı 20 gram karbonhidrat etmez.Gereksiz bir rakam 80 kcal enerji ihtiyacını karşılayacak besin sonuçta:)

Onunda dediği gibi önemli diyebileceğim tek GIDA takviyeleri.BCAA ve Kreatine diğerleri faydalı mı .? Değil mi .? Bu konularda yorum yapmayacağım.İnsanlarla tartışmaktan saçlarıma ak düştü bu Forum'da biraz tatil yapmakta yarar olacak.Eski Forum' kadrosu dışında diyaloğa girmemek benim açımdan daha yararlı olacaktır. :D

İşimiz , ekmek tekneniz gelir kaynağınız spor olduğu sürece gerekli değil her zaman beslenmeye vakit bulabilirsiniz çünki işiniz bu olucaktır. Ancak tam aksi durumda ne yazıkki söz konusu bile olamaz özellikle profesyonel düşünülüyorsa...

Allah'tan bu sektörde değilim. ;)

Beslenmesine dikkat eden insanın,psikolojik rahatlama uğruna , protein tozu kullanmasını mantıklı bulmuyorum.

Son düzenleme:
Yorum
Forum Üyesi
Yani bu durumda insanların protein tozu almaları gereksiz ? Yani daha doğrusu müsabık bir sporcu değilseniz ille de almak gerekmiyor ? BCAA ve Kreatin hariç bir nevi satış aldatmacası ? Bilip,öğrendiğimiz iyi oldu.Sonuçta ben de bir yılın sonunda alıp kullanmayı düşünüyordum.Param cebimde kalır en azından.

Nurettin hocam sanırım sizi üzmüşler ? Mesajlarınıza verilen cevaplara baktım ve sıkıntılı bir şey göremedim ama benim farkına varamadığım durumlar olmuş anlaşılan.Sessiz bir sürece girmeniz bana denk geldi.Sağlık olsun.Ama canınızı sıkmayın.Ben de dahil yazıp anlatırsınız.Alan alır almayan kendi doğrusuna gider.Canımızı sıkmaya değmez şu üç kuruşluk dünyada.

Yorum
Yani bu durumda insanların protein tozu almaları gereksiz ? Yani daha doğrusu müsabık bir sporcu değilseniz ille de almak gerekmiyor ? BCAA ve Kreatin hariç bir nevi satış aldatmacası ? Bilip,öğrendiğimiz iyi oldu.Sonuçta ben de bir yılın sonunda alıp kullanmayı düşünüyordum.Param cebimde kalır en azından.

Nurettin hocam sanırım sizi üzmüşler ? Mesajlarınıza verilen cevaplara baktım ve sıkıntılı bir şey göremedim ama benim farkına varamadığım durumlar olmuş anlaşılan.Sessiz bir sürece girmeniz bana denk geldi.Sağlık olsun.Ama canınızı sıkmayın.Ben de dahil yazıp anlatırsınız.Alan alır almayan kendi doğrusuna gider.Canımızı sıkmaya değmez şu üç kuruşluk dünyada.

Abi bir süre kimseye yanıt yazmayacağım.Yoruldum ve sıkıldım size ilk gün dediğim gibi siz amacınıza ulaşıncaya kadar.Size hertürlü yardımcı olacağım.

Diğer konulara uzak kalmak bana daha iyi gelecek gibi.Bir süre kafa dinlerim.Baktın çok acil yardıma ihtiyacın olur.Özel mesaj at yine yanıtlarım abi için rahat olsun.Önümüzde zorlu bir süreç var.Hele sen istediğin fiziğe kavuş gerisi teferruattır benim için. ;)

Yorum
Forum Üyesi
Teşekkür ederim.Elimden gelenin maksimumunu vereceğim.Evet.Süreç çok zorlu ve uzun.Bu zaman zarfında çok fazla bilgi ve desteğe ihtiyacım olacak.Özellikle vücut tepki vermediği,kendini korumaya aldığı dönemlerde.Ama burası yeri değil.Konuyu amacı dışına saptırmayayım.Kendi konumda veya özelden yazar ulaşırım.Tekrar teşekkür ederim.

Yorum
Forum Üyesi
öğrenciyim ve yurtta kalıyorum düzenli beslenmem zor oluyor o yuzden bu tür şeyler gerekli yani

Yorum
  • :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p
  • :eek:
  • :laugh: