Hoş geldin!

Forum sitemize kayıt olarak fitness ve vücut geliştirme konularında sorular sorabilir, diğer insanlarla iletişime geçebilirsiniz!

Şimdi Kayıt Ol

Protein Tozu Almaya Gerek Yok

uğurkösedağ

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
ARKADAŞLAR KONU BAŞLIĞI DİKKAT ÇEKSİN DİYE BÖYLE BİR YAZI YAZDIM
NİYETİM AHKAM KESMEK DEĞİL ÖGRENMEK İSTİYORUM ŞİMDİ SORUM ŞU

80KG luk bir sporcu günlük alması gereken protein miktari 160gr eger profosyonel değilse
BU PROTEİN MİKTARINA ULAŞMAK ÇOK KOLAY DEĞİL Mİ PROTEİN TOZUNA NE GEREK VAR

KAHVALTI
100gr yağsız tuzsuz lor peynirini suyla birlikte blenderdan sıvı hale getirip içiyorum 20gr protein
5 yumurta yiyorum 1 yumurtada 13gr var 65gr protein yulafımı yiyorum zeytin domates muz badem salatalık onları saymayalım hayvansal protein lazım bize
ÖĞLEN
250gr et yiyorum 50gr protein
SPOR SONRASI
lor peynirli suyu blenderdan geçirdiğimi içiyorum 20gr protein
AKŞAM et yiyorum 250 gr 50gr protein
gece uyumadan önce lor peyniri su 20gr protein
TOPLAM ALINAN PROTEİN 215 GR PROTEİN BU YETERLİ DEĞİLMİDİR ?
PROTEİN TOZUNA NE GEREK VARDIR 500GR ETTE ORTALAMA 100GR PROTEİN VAR 5 YUMURTADA 65GR VAR BİRAZCIKTA YAĞSIZ TUZSUZ LOR PEYNİRİ YERSENİZ 200GR PROTEİNİ ÇOK RAHAT GEÇERSİNİZ EKSTRA PROTEİN TOZU ALIRSAK 300GR MI GEÇERİZ BU 300GR PROTEİN BİZE FAZLA DEĞİL Mİ ?

mustix

Forum Üyesi
Ödüller
1
  • 100. Mesaj!
Fit Puan
0
Günlük ihtiyacınızı besinlerden karşılayabiliyorsan tabi ki gerek yok. Burada herkes aynı şeyi söylüyor zaten.

Yalnız, 1 yumurtada 13gr değil 6-7 gr arası protein vardır. Günlük 500gr et yemek hatta gramajı ne olursa olsun günlük olarak et yemek maddi olarak herkesin yapabileceği bir durum değildir. Gerçek hayat, kareli defter üzerine yapılmış 3-5 matematik hesaplamayla çoğu zaman örtüşmüyor maalesef ve her gün aynı şeyleri tüketemeyeceğinizi de hesaplamak lazım.

Ekrema

Onaylı Üye
SMS Onaylı
Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
ARKADAŞLAR KONU BAŞLIĞI DİKKAT ÇEKSİN DİYE BÖYLE BİR YAZI YAZDIM
NİYETİM AHKAM KESMEK DEĞİL ÖGRENMEK İSTİYORUM ŞİMDİ SORUM ŞU

80KG luk bir sporcu günlük alması gereken protein miktari 160gr eger profosyonel değilse
BU PROTEİN MİKTARINA ULAŞMAK ÇOK KOLAY DEĞİL Mİ PROTEİN TOZUNA NE GEREK VAR

KAHVALTI
100gr yağsız tuzsuz lor peynirini suyla birlikte blenderdan sıvı hale getirip içiyorum 20gr protein
5 yumurta yiyorum 1 yumurtada 13gr var 65gr protein yulafımı yiyorum zeytin domates muz badem salatalık onları saymayalım hayvansal protein lazım bize
ÖĞLEN
250gr et yiyorum 50gr protein
SPOR SONRASI
lor peynirli suyu blenderdan geçirdiğimi içiyorum 20gr protein
AKŞAM et yiyorum 250 gr 50gr protein
gece uyumadan önce lor peyniri su 20gr protein
TOPLAM ALINAN PROTEİN 215 GR PROTEİN BU YETERLİ DEĞİLMİDİR ?
PROTEİN TOZUNA NE GEREK VARDIR 500GR ETTE ORTALAMA 100GR PROTEİN VAR 5 YUMURTADA 65GR VAR BİRAZCIKTA YAĞSIZ TUZSUZ LOR PEYNİRİ YERSENİZ 200GR PROTEİNİ ÇOK RAHAT GEÇERSİNİZ EKSTRA PROTEİN TOZU ALIRSAK 300GR MI GEÇERİZ BU 300GR PROTEİN BİZE FAZLA DEĞİL Mİ ?
Bence avantaj yarattığı asıl konu zamanlama. Protein tozu dışındaki kaynaklar protein tozu kadar hızlı sindirilemiyor, spor sonrası ihtiyacı hızlı bir şekilde karşılamak için önemli bence, ama belirttiğin gibi zorunluluk da değil.

jones13

Forum Üyesi
Ödüller
1
  • 100. Mesaj!
Fit Puan
0
Arkadaslar
Nerdeyse butun whey protein tozlarinsa
Soya lesitini var
Ben bu yuzden almiyorum
Soyaya dusmanim .d.

oguz uslu

Onaylı Üye
SMS Onaylı
Forum Üyesi
Ödüller
3
  • 250. Mesaj!
  • 100. Mesaj!
  • 50. Beğeni!
Fit Puan
0
soya dusman olacak bir sey degıl.. bıldıgın fasulye..... uvey evlat olmuş bır turlu kurtulamıyor..

jones13

Forum Üyesi
Ödüller
1
  • 100. Mesaj!
Fit Puan
0
Adam gibi whey yapsinlar
Neden soya atiyorlar iclerine o zman

Ben etimi yumurtami peynirimi yer gecerim polemige girmem

Engin

Yönetici
SMS Onaylı
Ödüller
2
  • 100. Mesaj!
  • 250. Mesaj!
Fit Puan
292
Sorunuzun içinde cevabı kendiniz de vermişsiniz zaten.
Protein varsa ne gerek var tozuna.
Bir şair şöyle demiş "Madem ki sevmiyorum artık, seni düşünerek içtiğim meyhanenin önünden neye geçeyim..."
Aracın yakıtı yoksa dışardan ekstra yakıt alınır, varsa istemez zaten.
Protein tozunu günlük yeterli protein alamayanlar içip eksik olan proteini tamamlıyorlar.
Yani günümüz şartlarına göre zaman yönetimi eksik, kısıtlı zaman dilimlerinde insanlar yemek-içmek gibi ihtiyaçlarını giderebiliyorlar, işten güçten yemeğini hazırlayamıyorsanız ve ağırlık çalışıyorsanız, günlük almanız gereken proteinin altında besleniyorsanız o zaman protein tozu sizin kurtarıcınız olabilir. Ekstra alacağınız proteinler de eğer yakılmazlarsa vücudunuzda yağ olarak depolanırlar, o yüzden herşeyin fazlası zararlı olabilir.
Başarılar