program ayarlama

Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
  Konu görüntüleme sınırlıdır
Thread Owner
Forum Üyesi
Merhaba ben hafta sonu part tıme garsonluk yapıyorum dolayısıyla cumartesi pazar salona gitme şansım yok programı mı haftanın 5 günü ayarlasam cumartesi pazar off olsa doğru olur mu
Pzy göğüs arka kol
Salı Omuz ön kol
Çarşamba Sırt biraz da bilek çalışıyorum
Perşembe Bacak antrenmanı
Cuma günü de ön kol arka kol çalışşam nasıl olur
(bir önceki programımda çarşamba off yapıyordum cumartesi gidiyordum)

Forum Üyesi
Merhaba haftada 1 kas grubunu 1 kez çalıştırmak natural bir sporcu için pek iyi bir seçenek değil ayrıca hafta sonu off verebilceğin split çeşitleri mevcut .
1-) upper- lower
pzt:upper
salı: lower
çarşamba: off
perşembe : upper
cuma: lower
cmt: off
pazar: off
2-) Full Body
pazartesi çarşamba cuma haftada 3 gün
3-)
pzartesi : Göğüs Omuz Triceps
salı Sırt Biceps
çarşamba Bacak
perşembe: Göğüs Omux Triceps
cuma: Sırt bacak

Yorum
Thread Owner
Forum Üyesi
Naturel bir sporcunun haftada kaslarına 1 kez çalıştırması doğru olmadığına inanmıyorum Naturel olmayan bir adam kasa hasar verince toparlanması daha kısa sürüyor ama naturel bir kişinin daha uzun sürüyor Bu mantıkla prof bir sporcunun hafta da iki defa çalışması lazım bir kas grubunu ama çoğu bir kez çalıştırıyor Kası yeterince dinlenmediği zaman kas kendini onarmadığı zaman yüklenmek doğru değil diye biliyorum Savaş Cebecinin bu konudaki bir videosunu izlemiştim Orada şöyle bir mantıktan bahsetmişti Eğer bir sporcu o kadar ilaç almasına rağmen kası haftada bir kez çalıştıyorsa o kadar uzun süre dinlenme payı bırakıyorsa naturel bir sporcunun iki hafta dinlenmesine lazım demişti Örnek olarak triceps omuz gününde göğüs gününde de çalıştıyorsun yani hafta da 3 gün çalıştırmış oluyorsun tricepsin diğer kas gruplarına göre daha mı fazla gelişti demişti Derdim tartışma yaratmak değil sadece doğrusunu bilmek ve ona göre ilerlemek teşekkür ederim zaman ayırıp program yazdığın için İzlediğim videonun linkini de attım

2 Yorumlar
redleo34
redleo34 yorum yaptı
Kas kütlesi aşırı yüksek adamların yani proların kaslarını haftada bir kez çalıştırmalarının sebebi onların kas kütlesi yüksek ve kasa hasar vermeleri için daha çok hareket yapmaları gerekiyor daha çok hasar verdikleri için recovery süresi uzuyor . Savaş cebeci kendi tecrübesini anlatıyor elbette yıllarca spor yapan bir adam ister tek bölge ister çift bölge çalışsın gelişir. Olay optimum gelişmek tabiki karar senin karşılıklı bilgi alışverişi yapıyoruz. Tek bölgede devam ediyorsan bence haftasonu off verebilirsin çoğu tek bölge çalışan öyle yapıyor zaten

• :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p
  • :eek:
  • :laugh:
  • :rolleyes: