Pınar protein süt?

Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
SMS Onaylı
Forum Üyesi
Arkadaşlar merhaba. Pınar laktozsuz ve yuzde 70 daha fazla protein içeren bir süt çıkarmış. Ürünün içeriğiyle ve fiyatı ile ilgili çok bilgi bulamadım ama 1 litrede 50 gram protein olduğu söyleniyor. Eğer hal böyleyse super bir protein kaynağı bulduk demektir. 1 litre süte 2 ölçek whey atarsak 100 gram proteinle bayram yapariz :) Laktozsuz olduğu içinde günde 1 litre içmek sorun olmaz gibi.

Acaba gerçek böyle mi ürünü inceleyen arkadaşlarımız olursa ya da gıda mühendisi diyetisyen moderatörlerimiz bilgilendirirse çok memnun oluruz.

Forum Üyesi
Bildiğim kadarıyla lor peynir altı suyundan üretilir, çökelek (ekşimik) yoğurdu kestirdikten sonra süzülerek yapılan peynirdir. Yağ oranı daha azdır.

Yorum
Forum Üyesi
Bizim burda yagli loru cokelek diye kekliyolar arkasinda tuzly lor peyniri yaziyor yagli onunde cokelek :D yagsizini almak icin 1 saatyol gitmem lazkm

Toplu halde alıp buzdolabı poşetleriyle falan 100 gramlık paketlemeler ile stoklayabilirsin. Ben mahalle pazarından yaklaşık 2 kilo kadar alıp paketleyip buzlukta stok yapıyorum. 10 15 gün yetiyor bana.

Yorum
SMS Onaylı
Onursal Üye
Toplu halde alıp buzdolabı poşetleriyle falan 100 gramlık paketlemeler ile stoklayabilirsin. Ben mahalle pazarından yaklaşık 2 kilo kadar alıp paketleyip buzlukta stok yapıyorum. 10 15 gün yetiyor bana.
Pazardan aldığınız ürünlere fazla güvenmeyin çünkü köylü katkı maddelerini rastgele kullanabiliyor belli olmaz. Protein tozunun besin değeri ve protein kalitesi daha iyidir.

Yorum
Forum Üyesi
Pazardan aldığınız ürünlere fazla güvenmeyin çünkü köylü katkı maddelerini rastgele kullanabiliyor belli olmaz. Protein tozunun besin değeri ve protein kalitesi daha iyidir.

Bunun üzerine mustix durur mu ? Kesinlikle durmaz ve evde lor ve çökelek yapmayı öğrenir. :D İnanılmaz basit bir işlemmiş.

Yorum
Forum Üyesi
Yağsız lor yapmak da mümkün. Sıcak süzülünce yağsız oluyormuş. :) Deneyip göreceğiz o kısımları. Evde yapılmasının nedeni içinde katkı maddelerinin olmadığından emin olmak olabilir.

Yorum
SMS Onaylı
Onursal Üye
Yağsız lor yapmak da mümkün. Sıcak süzülünce yağsız oluyormuş. :) Deneyip göreceğiz o kısımları. Evde yapılmasının nedeni içinde katkı maddelerinin olmadığından emin olmak olabilir.

Protein tozuyla aynı kalitede aminoasit profili olmaz, protein tozu soğuk filtrasyon gibi yüksek teknolojilerle elde edilir. Isı etkisi nedeniyle protein kalitesi düşmez.

Yorum
Forum Üyesi
geçen gün markette inceledim baya.içemedim :( ama.sanırım 100 ml de 5 gr prtein var.basit bi hesapla 2 tlye aldığımız 1 lt süt buna göre daha ucuz ve aynı proteini veriyor.belki laktoz vb diyeceksiniz.açıkcası bana bu iş son bi kaç senedir çılgınlar gibi spora özenen insanlar için yapılmış bişey gibi geldi.ne diyelim kaşar peynirde 29 gr protein oluyor ama onun reklamı yok.içine eklenmiş maddeler bakınca süten başka herşey olduğu belli.zaten standart satılan süt bile takviyeliyken bu daha da takviyeli.düşünce güzel ama bi kaanlar tazelen gibi ,aldığım zaman için konuşuyorum, değil.aldığımda tazelen serisi seri üretim değil talep geldikçe üretimde idi ve sanırım 2-3 hafta gibi bi ömrü vardı.bu iş uzar gider.sonuçta yeni bi para kapısı.insanlar bi süre sonra 3-4 sene aralıksız çalışıp kaslanmaya çalışmaktan bıkacaklar.özenecekleri başka bieşy bulacaklar.

Yorum
  • :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p
  • :eek:
  • :laugh: