Personal Trainer Nasil Gorunmeli

Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
Site Admini
Personal Trainer nasil gorunmeli ?
Personal trainer kocaman kasli olmak zorunda DEGILDIR.
BodyBuilding bir tercihtir. Mumkun oldugunca kaslari buyutmeye calismak ( hypertrophy ) kisinin kisisel tercihidir. Ben kendimden ornek verecek olursam. Benim su andaki olculerim aslinda benim istedigim olculerden biraz fazladir. Ben 20 Yildir agirlik calisirim ama hicbir zaman vucut gelistirmeci olmak istemedim. Ara verdigim donemlerde cok oldu. Yazlari genel olarak 3 ay kadar ara veririm surfle ugrasirim. Yani isteseydim yine dogal olarak 10 kg kadar daha kutle yapardim. Bir ara % 14 yag oraniyla 98 kg ciktim. Ancak hosuma gitmedi, yani hissiyatini sevmedim baya hareketlerimde bir robotlasma hissettim.

Boy: 187 cm
Kilo: 87 kg
Yag orani % 8
Gogus: 117 cm
Omuz 132 cm
Bel 84 cm
Bacak 58 cm

Bana gore Fazladir cunku: Boksla ugrasiyorum beni agirlastirdi, hareket hizimin azaldigini hissediyorum. Surf yapiyorum, tenis oynuyorum dolayisiyla beni hantallastirmaya basladigini farkediyorum.
Amerikadan ornek verecek olursak. Personal trainerlar genel olarak fit gorunumlu kisilerdir. Bodybuilder DEGILLERDIR.
Arada olanlarida var ama cok nadirdir. Ama egitim almak zorundadirlar.
Personal trainer vucutcu olmak zorunda DEGILDIR. Fakat fit olmak ZORUNDADIR.
Konuyu topralayacak olursak:
Personal Trainer bir meslektir. Her meslekte oldugu gibi egitim gerektirir.
Sporcu beslenmesi personal trainer’liktan ayri bir uzmanlik alanidir bunun icinde ayri bir egitim gerektirir.
Gym’lerdeki PT’lerin egitimlerine bakiniz. Belgelerine bakiniz.
Daha onemlisi kenidinizi yetistirin bolca okuyun. O zaman kimin ne oldugunu anlarsiniz. Okumassaniz yanlis yonlendirmeler hayat boyu cekeceginiz sikintilar birakabilir.
Ben bel fitigi oldum ornegin
Bircok kisi omuz, bel sakatladi
Bircok kisi beslenme hatalari ile obez oldular
Bircok kisi yanlis ilac kullanip HAYATLARINI KAYBETTILER
Bunlarin hicbirisini yasamayabilirsiniz ama ZAMAN kaybedersiniz.
Zamanda en onemli degerdir, cunku geri GELMEZ

Forum Üyesi
merhaba savas hocam.GFHC Academy(PROPTA)'nin personal coach egitimi almak istiyorum.bu sertifikali egitimleri nasil degerlendiriyorsunuz,tavsiye edermisiniz?tesekkurler..

Yorum

KBD

Forum Üyesi
Yeterli bilgiyi arastirip bulamadigim icin buradan soracagim.Savas hocam siz uzaktan egitim veriyormusunuz ? Facebookta bir fotograf gordum bu benim ogrencimdir gelisimi vs. bir fotograf vardi.Benim uzaktan olarak sizler gibi bilgili insanlardan yardim almam gerekli , sonuc alamiyorum.Bir baska sekilde de bu arkadaşlar sizin videolarinizi izleyip mi gelisimlerini fotografliyorlar ? simdiden tesekkur ederim hocam.

Yorum
  • :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p
  • :eek:
  • :laugh: