Oyun Oynamayı Bıraktım

Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
Forum Üyesi
Kilo (kg)
55
Boy (cm)
174
Herkese merhaba bir kaç gün önce oyunlarımın hepsini sildim ve bundan sonrada oynamak istemiyorum çünkü tüm hayatımı etkiliyor ve bir işime yaradığı yok sadece üzüldüm çünkü büyük bir bağımlılığım var oyunlara ve çocukluğumdan bugüne cs lol vs oynarım. İyi mi oldu kötü mü oldu bilmiyorum sizce ne yapabilirim evde zaman geçirmek adına?
Oyun bağımlılığı ile ilgili hikayesi,tecrübesi olan anlatabilir mi nasıl kurtulduğunu vs
bu arada lgs'de %8 e girdim baya üzücüydü çalışmamıştım 8. sınıfta sadece oyun oynardım. Bu yüzden çok daha iyi yerlere gidebilecekken gidemedim.

Son düzenleme:
Web Sitesi
www.fitnessbilim.com
Öncelikle oyunları bıraktığın için tebrik ederim. Yaş gereği oyuna ilgi çoktur fakat bu yaşını çok iyi değerlendirip bilişime yönlenmen ve daha büyük işlerde uğraşman ve kendini geliştir sana fayda sağlar.

Yazılım, kodlama ve diğer bir çok bilişim kategorisi var. Bu zamanını iyi değerlendir ileride pişmanlık yaşıyor insan :)

Yorum
Forum Üyesi
Öncelikle oyunları bıraktığın için tebrik ederim. Yaş gereği oyuna ilgi çoktur fakat bu yaşını çok iyi değerlendirip bilişime yönlenmen ve daha büyük işlerde uğraşman ve kendini geliştir sana fayda sağlar.

Yazılım, kodlama ve diğer bir çok bilişim kategorisi var. Bu zamanını iyi değerlendir ileride pişmanlık yaşıyor insan :)
Yazılımla ilgili vs azda olsa bilgim var. Udemy aracılığıyla kurslar almıştım indirimdeyken onları öğrenmeye çalışacağım. Zaten spor salonuna gidiyorum ve lisanslı basketbol oynuyorum vücudumada iyi bakıyorum derslerimde iyi tek sıkıntı oyun oynadığımdan çok zamanım kayboluyor. günde 12-13 saat oynuyorum pandemi zamanıve hafta sonları

Yorum
Forum Üyesi
Bu kadar çok oyun oynuyorsan beslenmene dikkat etmiyorsun kalorine falan sanırım. Ben bulk yaparken pcye girecek vaktim olmuyordu yemek yemekten. Girsem bile oyun oynamıyordum elimi kullanıcak şeyler değil video falan izliyordum.

Yorum
Yönetici
SMS Onaylı
Spora başlamadan önce bende 10-12 saat lol oynardım , sporu adam akıllı yaparsan gerçekten hayatını değiştiriyor .
Geceden yarın ki öğünleri hazırlıyorum saklama kaplarına koyuyorum , sabah 8 de kalkıp kardiyomu yapıp kahvaltımı yapiyorum sonra kitap okuyorum ders çalışıyorum derken 2. Öğünü yiyip idmana gidiyorum , yani kısacası sporu bilinçli bir şekilde yaparsan geriye zaman olarak ders çalışmak ve kitap okumak kalıyor sadece , boş vakitlerimde de foruma girip insanlara yardımcı oluyorum .

Bilgisayar oyunları , Instagram , TV vs. Hiçbirinin geleceğine katkısı yok , sigara içmek gibi ömründen çalıyor ..

Yorum
Forum Üyesi
Herkese merhaba bir kaç gün önce oyunlarımın hepsini sildim ve bundan sonrada oynamak istemiyorum çünkü tüm hayatımı etkiliyor ve bir işime yaradığı yok sadece üzüldüm çünkü büyük bir bağımlılığım var oyunlara ve çocukluğumdan bugüne cs lol vs oynarım. İyi mi oldu kötü mü oldu bilmiyorum sizce ne yapabilirim evde zaman geçirmek adına?
Oyun bağımlılığı ile ilgili hikayesi,tecrübesi olan anlatabilir mi nasıl kurtulduğunu vs

Spora başlamadan önce bende 10-12 saat lol oynardım , sporu adam akıllı yaparsan gerçekten hayatını değiştiriyor .
Geceden yarın ki öğünleri hazırlıyorum saklama kaplarına koyuyorum , sabah 8 de kalkıp kardiyomu yapıp kahvaltımı yapiyorum sonra kitap okuyorum ders çalışıyorum derken 2. Öğünü yiyip idmana gidiyorum , yani kısacası sporu bilinçli bir şekilde yaparsan geriye zaman olarak ders çalışmak ve kitap okumak kalıyor sadece , boş vakitlerimde de foruma girip insanlara yardımcı oluyorum .

Bilgisayar oyunları , Instagram , TV vs. Hiçbirinin geleceğine katkısı yok , sigara içmek gibi ömründen çalıyor ..
çok saol abi yorumun için

Yorum
Forum Üyesi
Bu kadar çok oyun oynuyorsan beslenmene dikkat etmiyorsun kalorine falan sanırım. Ben bulk yaparken pcye girecek vaktim olmuyordu yemek yemekten. Girsem bile oyun oynamıyordum elimi kullanıcak şeyler değil video falan izliyordum.
3000 civarı kalori alıyorum 4-5 öğün. 1-2 haftaya carb cyclinge başlayacağım bulku bırakıp dirty bulk oldu benimkisi biraz yağlandım

Yorum
Forum Üyesi
bu arada lgs'de %8 e girdim baya üzücüydü çalışmamıştım 8. sınıfta sadece oyun oynardım. Bu yüzden çok daha iyi yerlere gidebilecekken gidemedim.
ders çalış desem öğüt gibi olur yaş daha 14
öğrenebilirsen dil öğren yabancı dizi izlemeye başla

Yorum
Forum Üyesi
oyun oynamayı bırakmak zorunda değilsin. günde belirli bir sınır koy ve onu geçme. bu ara online ders ldugu için ekstra pc basında vakit geçirdigin için sağlığa zararlı olabilir @Eyüp Baykara hocamın dediği gibi yazılım kodlama bilişim gibi alanlarda kendini geliştirebilirsin. hem üni. içinde yardımcı olur. yazılım müh. fena meslek değil aslında :)

Yorum
Forum Prensesi
Onursal Üye
Merhaba,

Dışardan birinin baskısini hissetmeden kendin farkedip eyleme geçmen inanilmaz harika tebrikler öncelikle :)

Bağimliliklardan kurtulmak bir süre iniş çikişli olabilir zamanla seyrelir yerini daha keyif aldıgin verimli aktivitelere bırakir.. Pes etmemelisin ama bianda kendini oyun yukleyip tekrar oynarkende bulabilirsin :) Kendine zaman tani lütfen üzuldum yok tabi ...farkettin sadece ve biraz degisiklik kat zamanina....;)
*Ingilizce kelime ögren
*Fasya egzersizeri dene büyük ölçüde rahatlatir.Sonrasinda uygun bir antreman programiyla gününe faydali bağimlilik ekleyebilirsin.
*EN ilgi duyduğun derse yoğunlaş ilk etapta sonrasinda ders programini planla.(bu planlama bile başli başina kafani oyalar)
*Maket,puzzle
*Erken uyan
*Kitap
*Sokak hayvanlariyla ilgilen pisi pisi :) dediginde bir sürü kedi toplaniyor etrafina bi kap süt onlar mesela :)
*Beslenmenin ve içtiğin suyun miktarlarini bi düşun kaçaklari yakala toparlamaya çaliş.

Bi bakmişsin notlar yükselmiş:)

Yorum
  • :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p
  • :eek: