Orta Seviye Göğüs Antrenmanı Önerebilirmisiniz ?

Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
Forum Üyesi
Arkadaşlar göğüste hareketler arasında baya bir kararsız kaldım düzenli bir program tutturamadım . 5. aya girdim gözle görülür değişiklik var. Sizden ricam sağlam bir göğüs antrenmanı önerebilirmisiniz ?
Gittiğim salonda bench vs. dışında cable crossover , kelebek felan var .

Forum Üyesi
Sevgili dostum, Hipertrofi dönemindeysen İncline dumbbell press, cable crossover, reverse grip barbell bench press ve dips yeterlidir. Dips dışındakiler 8-12 tekrar aralığı ve eksantrik kasılmalı yani hareketin negatifi çok çok yavaş. Dips çıktığı kadar çıksın. 12 tekrardan fazla çıkıyorsa ağırlık kemeri kullanabilirsin. Tercihen iki üç göğüs antrenmanına da decline dumbbell pull over ekleyebilirsin. Square chest dediğimiz kare göğüs istiyorsan Cable crossover'ı press şeklinde de yapabilirsin. Kuvvet dönemindeysen barbell bench press , flat dumbbell fly, decline dumbbbell bench press ve low cable fly yeterlidir. Tekrar aralığı 2-6 ortalama tempoda kaldırıp indireceksin. Öncelik beslenme sonra dinlenme ve en son atrenman gelir bilgin olsun. Bu nedenle hareket türüne bu kadar takılma. Fikir versin diye yazdım.

Yorum
Forum Üyesi
Sevgili dostum, Hipertrofi dönemindeysen İncline dumbbell press, cable crossover, reverse grip barbell bench press ve dips yeterlidir. Dips dışındakiler 8-12 tekrar aralığı ve eksantrik kasılmalı yani hareketin negatifi çok çok yavaş. Dips çıktığı kadar çıksın. 12 tekrardan fazla çıkıyorsa ağırlık kemeri kullanabilirsin. Tercihen iki üç göğüs antrenmanına da decline dumbbell pull over ekleyebilirsin. Square chest dediğimiz kare göğüs istiyorsan Cable crossover'ı press şeklinde de yapabilirsin. Kuvvet dönemindeysen barbell bench press , flat dumbbell fly, decline dumbbbell bench press ve low cable fly yeterlidir. Tekrar aralığı 2-6 ortalama tempoda kaldırıp indireceksin. Öncelik beslenme sonra dinlenme ve en son atrenman gelir bilgin olsun. Bu nedenle hareket türüne bu kadar takılma. Fikir versin diye yazdım.
Pull over birincil olarak göğüs hareketi değildir.

Yorum
Forum Üyesi
Pull over birincil olarak göğüs hareketi değildir.

Aksini iddia eden yok ki. Dipte asıl olarak triceps Hareketidir sadece göğüs versiyonu vardır. Pullover icin de böyledir dumbbell pullover ağırlık olarak göğüse Barbell pullover ve cable pullover ağırlıklı olarak sırta vurur. Bu nedenle max göğüs min sırt icin dumbbell pullover yaparız ve decline sehpada yaparız sırt ve belin teması kesilmez daha cok göğüse vursun diye. Ezbere konuşmayalım. Hatta yaptığın pressleri dar tutus yap triceps Hareketidir. Geniş tutus yap ön omuzdur. Sen göğüs çalıştığını zannedersin. Bu nedenle pullover göğüs hareketi değildir demeden once hangi pulloverin yazılı oluğuna dikkat etmelisin

Yorum
Forum Üyesi
Kaç çeşit pull over var bilmiyorum da ben literatürdeki Pull over hareketi birincil olarak latismus dorsi kasını çalıştırır .Omuz eklemini fleksiyondan ekstansiyona lats kasları getirir.
Pull over hareketini göğüs için yapan bir kimse, reverse close grip pull up hareketini gögüsü çalıştırıyor diye yaparsa hiç şasırmayacam artık.

Yorum
Forum Üyesi
Kaç çeşit pull over var bilmiyorum da ben literatürdeki Pull over hareketi birincil olarak latismus dorsi kasını çalıştırır .Omuz eklemini fleksiyondan ekstansiyona lats kasları getirir.
Pull over hareketini göğüs için yapan bir kimse, reverse close grip pull up hareketini gögüsü çalıştırıyor diye yaparsa hiç şasırmayacam artık.
Yani konuşmuş olmak için konuşuyorsun birşey demeden önce bi zahmet bi araştırın. Lİnkten biraz bakabilrisin.
Straight-Arm Dumbbell Pullover Exercise Guide and Video

Yorum
  • :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p
  • :eek: