Optimum Gold Wheymi ? Hardline Whey Matrixmi ? Karşılaştırma.

Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
Forum Üyesi
Sana göre yanlış bişe deyince ya troll olunuyo ya cahil yada çocuk.O yüzden bundan sonra bu başlık altına yazmıcam en azından senınle tartışmıcam bu başlık altında.herkes bildigi yoldan devam etsin.Herkes kendi dogrularına göre çalışsın.Savaş hocanın dedigi gibi bol şans herkese

Yorum
Forum Üyesi
Bana kalırsa Çin mallarını bu kadar kötülemeyin. Mesela bazı Çin malları vardır çok kalitelidir. Fakat geneli kalitesizdir bunu kimse inkar etmez. Lakin şunu hatırlatalım; Calvin Klein, Nike, Apple gibi daha sayabileceğim bir çok dünya devi markalar bile Çin de üretim yaparlar.
Sebebi basit mesela Çin de çalışan masrafı çok düşüktür. Vergi vs. yırtıyorsun. Elektrik vb. giderlerin ona göre düşüyor. Dükkan kirası vs. ödemiyorsun. Haliyle bende büyük bir firma olsam bende Çinde üretim yapardım. Çoğu telefon markası bile ürünlerini Çinden temin ediyor.
Bu arada içeriğin fazla olması değil içeriğin ne kadar kaliteli olduğu önemlidir. Bunu karşılaştırırsak iki marka arasında pek fark yok alt seviye ürünler çünkü. Bu iki üründen Hardline açık ara daha iyi karışımı kolay optimum'a göre daha daha az yapay ve karın ağrısı vb. yapmıyor.

Bu arada 30-40 lira diyen olmuş.
Gold Standard 100% Whey Protein by Optimum Nutrition at Bodybuilding.com - Lowest Prices on Gold Standard 100% Whey Protein!
Amerikada büyük boy Optimum gold whey
57.99 X 2.5768 = 149 TL yi geçik bir rakam çıkar.
Fakat tek bunla bitmiyor + kargosu var :)
Kargoda en az 10$ desek 25 lira da bu eklenir.
175 lira falan eder. Bide buna yaklaşık 1 ay kadar bekleme süresi var. Tabi üründe %99 eline ulaşmayacak. Ulaşsabile 25 lira için 1 ay beklemem açıkcası.
Fakat birazda satıcıları anlamak gerekir. Bu adamlar gümrük vergisi, kargo masrafı, çalışan ücreti ve sigortası, dükkan ve depo kirası, etiketleme vs. reklam veriyorlar sağa sola haliyle fiyatlar yüksek olması doğaldır.
Yani normal alıma bakarsan arada 25-30 lira fark var aynı ürün için ülkende ertesi gün kapında zaten. Bizde biliyoruz ülkemizde ki satıcılar o fiyattan çok daha aşağısı aldığını fakat gümrük vergisi, çalışanların masrafı ve diğer masrafları eklediğinde fiyatları yükseltmeleri gayet doğaldır. Kimse babasının hayrına bu işle uğraşmaz yani geliş fiyatına hiç bir kazanç elde etmeden. En basiti canlı destekleri var bunlar bilgili zaten bu adamlarada para ödüyorsun. Haliyle geliş fiyatından verse adam iflas eder giderleri çok olacak çünkü.

Yorum
  • :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p
  • :eek:
  • :laugh: