Omzum hakkımda yardımınıza ihtiyacım var.

Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
Forum Üyesi
Kilo (kg)
75
Spor Geçmişi
1
Boy (cm)
178
Merhabalar, aranıza yeni katılmış bulunmaktayım.
Yaklaşık bir ay önce göğüs çalışırken ağırlık arttırırken formumu bozarak sol omzuma yük bindi ve ağrı oluşmaya başladı.
Yaklaşık 4-5 gün dinlendikten sonra tekrar salona gitmeye başladım ancak ilk omuz günümde inanılmaz bir ağrı hissederek spora ara verdim.
Yaklaşık 3 haftadır hiçbir şekilde salona gitmedim, spor yapmadım, ağırlık kaldırmadım.
Alabildiğim en erken tarihte ortopediden bir randevu aldım. (10.11.2021)
Doktorum MR çektirmemi istedi yine en erken tarihte (13.11.2021) MR çektirdim.
İki adet MR çekildi; Omuz - sol, kontrastsız ve Servikal vertebra, kontrastsız. Galiba ikincisi boyun olarak geçiyor.
Forumda akademik olarak bu konulardan anlayan birileri var mıdır bilmiyorum aranızda çok yeniyim fakat eğer konuyu okuyorsanız ve bildiğiniz birisi varsa etiketlerseniz çok memnun olurum. Forumda eğer MR görüntülerinden anlayan radyolog veya akademik bilgiye sahip birisi olursa MR görüntülerimi de paylaşabilirim.
Şimdiden her türlü yardımınız için teşekkür ederim. Bir hatam olduysa affola, aranızda yeniyim.

SERVİKAL SPİNAL MR Raporum:

Servikomeduller bileşke
ve baziller açılanma doğaldır.Atlantoaksiyel eklem mesafesi normal sınırlarda olup odontoid proçes formu ve sinyali tabiidir.

Spinal kord kalınlığı normal olup belirgin patolojik sinyal değişikliği saptanmamıştır.

Servikal lordoz normaldir. Spinal kanal çapı normal sınırlardadır.

Vertebra
korpus yükseklikleri doğaldır. Korpus sinyal intensitelerinde patoloji gözlenmedi.

Faset eklemler normal sınırlardadır. Diğer vertebral posterior elemanlar doğaldır.

Paraspinal
ve paravertebral yumuşak dokularda belirgin patolojik sinyal değişikliği saptanmadı.

C2-3, C3-4 , C5-6 ve C6-7 disk konfigürasyonları, anterior subaraknoid mesafeler ve bilateral nöral foramen genişlikleri normal sınırlardadır.

C4-5 diski posterosantralde bulging izlenmektedir. Anterior subaraknoid mesafe oblitere , spinal kord minimal basılanmıştır. Her iki nöral foramen genişliği normaldir.

-------------------

SOL OMUZ MRG Raporum

Akromion
tip 2 görünümdedir.

ACE normal görünümde olup subakromial yağ planları intakttır. Supraspinatus tendonuna süperiordan belirgin bası saptanmamıştır.

Supraspinatus , İnfraspinatus, Subscapularis ve Teres Minör tendonları normal kalınlık ve sinyal intensitesinde izlenmektedir.

Korakoid çıkıntı,korakoklaviküler eklem, korakoakromial ligament ve ark normal olarak izlenmiştir.

Glenohumeral eklem mesafesi normal genişliktedir.Humerus başında sublukse veya lukse görünüm saptanmamıştır. Eklem mesafesinde ve subakromial bursada patolojik effüzyon artışı gözlenmemiştir.

Humerus başı metoepifizer bölgede 22x15mm ebatlı homojen kistik lezyon mevcuttur. Glenoid eklem yüzleri düzgün olup subkortikal veya meduller patolojik sinyal izlenmemiştir.

Glenoid labrum normal olarak izlenmekte olup labral yırtık lehine belirgin bulgu saptanmamıştır.

Biseps tendonu normal oluğunda yer almakta olup sinyal, devamlılık ve kalınlığı tabiidir.

Kesit alanlarına giren periartiküler yumuşak dokular ve müsküler sinyaller tabiidir.

---------------

• :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p
  • :eek:
  • :laugh: