OMUZDA TENDINIT

Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
SMS Onaylı
Forum Üyesi
Arkadaşlar öncellikle herkese merhaba bu yazıda bir sorunumu paylaşıp fikir ve görüşlerinizi tecrübelerinizi almak istiyorum yaklaşık bir sene kadar önce antreman esnasında omzumda bir ağrı hissettim ve sonrasında doktora gittim ödem var dedi yolladı ve ben spora ara vermek zorunda kaldım simdi ise spora yeniden başlamak istiyorum fakat başlamadan önce kontrol amaçlı tekrar baska bir doktora gittim çekilen röntgen sonucu omzumda tendinit zorlamaya bağlı ödem olduğu söylendi ve ağırlık çalışmamam gerektiği eklendi bende bu durumla savaşmak ve tekrar spora geri dönebilmek icin yardımlarınızı bekliyorum sorunumdan daha açık bir şekilde bahsetmek gerekirse günlük yaşantımda kolumu ve omzumu istediğim şekilde öne arkaya yana rahat bir şekilde hareket kısıtlaması olmadan kullanabiliyorum sadece ağırlık altında iken bir ağrım oluyor ve özellikle omuz press hareketlerinde zorlanıyorum göğüs press hareketletini daha rahat bir şekilde yapabiliyorum yardımlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum şimdiden teşekürler.

Personal Trainer
SMS Onaylı
Forum Üyesi
1 sene içerisinde omzunuzdaki sakatlığın iyileşmesi gerekirdi açıkcası çünkü bu tarz omuz sakatlıklarında ilk olarak dinlenme önerilik zorlamama önerilir eğer geçmezse doktor ilaç tedavisine başlar eğer o da yetersiz olursa ameliyata girersiniz. 1 senelik süreçte hiçbir tedavi olmaması beni şaşırttı.

Yorum
SMS Onaylı
Forum Üyesi
Bende şaşırdım açıkçası 1 sene boyunca dinlendi omzum fakat ameliyat kortizon vs gibi tedavilerin tendon yırtığı olan hastalarda ve hastalık derecesi ilerlemis kişilerde uygulanacağı söyleniyor ve öyle de yapılıyor ağırlık altında değilken gün icersinde herhangi bir ağrim sızım yok omzumda ki ödemin gitmesi için kapalı yüzme havuzuna gitmeyi düşünüyorum bir kaç kişi öneride bulundu.

Yorum
Personal Trainer
SMS Onaylı
Forum Üyesi
Bence bir doktora daha görün yada gittiğin doktora ne kadar ileri bi seviye sakatlık bu onu sor iyileşme seviyesinde değil mi onu öğren

Yorum
  • :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p
  • :eek:
  • :laugh: