Omuz Sorunu Hk.

su13ym4n

Forum Üyesi
14 Ocak 2019
2
0
1
25
Kilo (kg)
87
Spor Geçmişi
4
Boy (cm)
1.84
Değerli Üyeler,

Sporda yapmış olduğum bilinçsiz ters hareketler yüzünden sol omuzumda ciddi bir ağrı oluşmuştu. Sol omuzumun üzerine yatamıyordum, araba direksiyonunu çevirirken acıyordu, bench hareketlerini yapamıyordum. Devlet doktoruna gittim. İlaç verdi ve dinlen dedi. Sonra MR çektir büyük ihtimal liflerde zedelenme var diye iletti.
Doktordan memnun olmadım ve Özel bir hastaneye gittim. MR çektirmek istiyorum dedim. Bu sefer doktor MR 'lık bir durumun yok röntgen çekeceğiz dedi. ilaç verdi bunları kullan ve dinlen ayrıca fizik tedaviye başlamalısın dedi.
Bende yaşanan bu durumlara sinirlendim ve iş yoğunluyla beraber spora 5 ay ara verdim.
Şimdi sol omuzumun üzerine yatabiliyorum. Rahatça araba kullanabiliyorum. Ama avuç içiyle yukarı doğru koluma kuvvet uyguladığımda hafifte olsa sızlama var.
Şişlik inmedi. Sanki ödem olmuş gibi. Bazen ters hareketlerde inceden ağrı hissettiriyor.
Haftaya randevu aldım. Spora başlamadan önce MR çektireceğim.

Böyle bir sorun ile karşılaştınız mı? Deneyimlerinizi paylaşabilir misiniz.

Teşekkür ederim.
Saygılarımla,

hasanegetopan

Onaylı Üye
SMS Onaylı
Forum Üyesi
6 Şubat 2016
93
19
8
Bandırma
Bizzat kendim sol omzumdan sakatlık geçirdim. Doktor mr çekti kasta yırtık var dedi 1 seneye yakın spora gitmedim. En son yeter ulan diyip muayeneye gittim yine mr çekildi doktor hiçbir şeyin yok dedi. Fakat sızısı hala geçmemişti. 1 kg- 1 kg toplamda 2 kg bench ile antrenmanlara başlayıp yavaş yavaş ve forma özen göstererek yeniden başladım. Şimdi sızısı da kalmadı. Tekrardan geçmiş olsun.

su13ym4n

Forum Üyesi
14 Ocak 2019
2
0
1
25
Ekstra bir ilaç kullandınız mı? Şişlik falan var mıydı.. Geri dönüşünüz için teşekkür ederim Hasan Bey. Bende bu hafta dediğiniz şekilde başlayıp hafif kilolarla başlamayı umut ediyorum.

hasanegetopan

Onaylı Üye
SMS Onaylı
Forum Üyesi
6 Şubat 2016
93
19
8
Bandırma
Rica ederim biz birbirimiz için burdayız .)
Sadece kas gevşetici kullanıyordum onun haricinde herhangi bir ilaç almadım. Yırtık ameliyatlık büyüklükte olmadığı için kendi kendine iyileşti zaten.

Ryden

Forum Üyesi
28 Mayıs 2016
9
0
1
25
Boy (cm)
184
Spor Geçmişi
1
Kilo (kg)
102
Omuz (cm)
0
Kol (cm)
10
Bel (cm)
0
Yavaş yavaş ağırlık antrenmanlarına başlayıp omuzlarını antrenman öncesinde iyice ısıt. Unutma ki bacak ve bel hariç her bölgeyi çalışırken omuzlar aktif. Her antrenman öncesinde 5 dakikalık ısınmalar yapmak onları güçlendirerek, ağrıları geçirecektir. Omuz sakatlığı zordur, iyileşmesi daha da zordur uzun sürer. Umarım bir an önce geçer. Bol şans!