Hoş geldin!

Forum sitemize kayıt olarak fitness ve vücut geliştirme konularında sorular sorabilir, diğer insanlarla iletişime geçebilirsiniz!

Şimdi Kayıt Ol

Omuz Sakatlığım

envythefourth

Forum Üyesi
Ödüller
1
  • İlk Mesaj
Fit Puan
20
Kilo (kg)
90
Spor Geçmişi
3
Boy (cm)
190
Sağ ve sol omzumdaki tendonların (supraspinatus) zorlanmasından dolayı yaklaşık 2 senedir ağrı çekiyorum. Son 8-9 aydır da düzenli olarak doktora gidiyorum. 1 Ay fizik tedavi, 2 omzuma da ayrı ayrı 2 toplam 4 adet kortizon iğnesi vuruldu. 2-3 ay önce sol omzumdaki ağrı gitti ve tekrar başlayınca mr çekildim (tedaviye başladığımda sağ omzumdaki ağrı sol omzumdakinden daha fazlaydı bu yüzden doktor sadece sağ omzumu mr çektirdi.) ve yırtık olabilir dendi vurulduğum kortizon iğnelerinden dolayı olduğunu düşünüyorum. 19 yaşındayım ve fizik tedaviye derslerden, sokağa çıkma yasağında dolayı gidemiyorum. Bu 8-9 aydır gittiğim hastane de özel bi hastane ve toplam 1000-1500 lira arası bayılmışımdır. Bu gün tekrardan fiziğe gittim adam dinlendir buz uygula illa geçicek gibi şeyler diyor dediğim gibi yaklaşık 1 senedir ağrım geçmiyor. Daha önce buna benzer bi sakatlık yaşayıp geçiren varsa lütfen tecrübelerini anlatsın çünkü gerçekten bunalmış durumdayım.

Yusuf İhsan

Moderatör
SMS Onaylı
Ödüller
10
  • 1000 Mesaj mı? Durmak Bilmiyorsun!
  • 100. Beğeni!
  • 250. Mesaj!
  • 50. Beğeni!
  • 100. Mesaj!
  • 25. Beğeni!
Fit Puan
2,552
Geçmiş olsun dostum , kendim Allah'a şükür daha yaşamadım ama salondan arkadaşımın sol omzu sakat hemde 1.5 yıldır , seninle aynı şekil fizik tedaviye gitti Kortizol iğneleri derken sakatlığı çözdü , spora geliyordu ama itiş haraketleri yapmıyordu , sonra hafiften itiş haraketlerine tekrar başladı 1-2 hafta sonra sol omzu tekrar ağrımaya başladı sonra tekrar itiş yapmayı bıraktı tekrar doktora gitti ondan sonra artık çok hafif kilolarla 20-25 tekrarlı itiş haraketleri yapmaya başladı , halen de öyle devam ediyor . Sakatlık tedavi oldu ama eskisi gibi 100 kg 5 tekrar Bench yerine 40 kg 20-25 tekrar Bench basıyor hatta bazen Bench bile yapamıyor chest press machine shoulder press machine de çalışıyor .

Ekstradan şu videoyu da izleyebilirsin: