Omuz sakatligi

Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
Forum Üyesi
Oncelikle iyi aksamlar fitness bilim ailesi.Yaklasik bundan 6 ay once omuzumda agri basladi ama pek onemsemedim ozellikle shoulder press de sag omuzum yukari dogru zor kalkiyor gunluk hayatta pek sikinti yok ama agirlik alinca zorlaniyorum ne gibi yol izlememi onerirsiniz? Omuz calismayi birakmalimiyim ve fizyoterapi olarak hangi hareketleri yapmam lazim simdiden tesekkur ederim

Forum Prensesi
SMS Onaylı
Forum Üyesi
Merhaba, yaşadığınız omuz ağrısı muhtemelen Rotator Cuff kaslarınızın zayıflığından olmalı. SITS kasları dediğimiz bu kaslar(M.Supraspinatus,Infraspinatus,Teres Minör ve Subscapularis) omuz stabilitesinde ve mobilitesinde önemli rol oynamaktadır. Fitness çalışmaları sırasında bu kaslar çoğunlukla çalıştırılmadığından zayıf kalır ve omuz sakatlıklarına sebep olabilir. Omuz ağrınız süresince öncelik olarak SITS kas grubunu yani rotator manşet kas grubunu çalıştırmanızı öneriyorum. 2 set 10 tekrarla ve düşük ağırlıkla başlayıp güçlendikçe tekrar sayısını arttırarak düşük ağırlıkla devam ettirmenizi öneriyorum. Bu kas grubu zayıf olduğu için güçlendirme egzersizleri yapılarak omuz ağrısı gibi problemlerin önüne geçilebilir. Akabinde esneme egzersizlerinizi ihmal etmeyin.
Sevgiler.

Fizyoterapist Selin Şahin

Yorum
  • :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p