Neden Agirlik Calismaliyiz ?

Savas Cebeci

Yönetici
Site Admini
2 Haziran 2014
244
667
93
New York
KAS GELISIMI:Agirlik calismalari kas yapimi icin en etkili calisma seklidir.

SIZI DAHA GUCLU YAPAR: Agirlik calismalari sizin sadece dis gorunusunuzu degistirmez ayni zamanda sizi daha guclu yapar.

YAG KAYBEDERSINIZ KAS DEGIL: Agirlik calismalarinda uygun beslenme ile birlikte yag yakarken bir yandan kas kutlenizide kaybetmemis olursunuz. Eger siz sadece kardiyo yaparsaniz. Kas kutlenizdende buyuk olcude kaybedersiniz.

IYI BIR GORUNTU: Vucuttaki her 1 kg fazla yag kutlesi kaslara gore yaklasik % 35 daha fazla yer kaplar. Sisman goruntunun sebebide budur.

DAHA FAZLA KALORI HARCARSINIZ: Oturdugunuz yerden kalori harcarsiniz. Vucut agirlik calismalarindan sonra kas liflerinde olusan mikroskobik yirtilmalari onarmak icin enerjiye ihtiyaci vardir. Yani film izlerken oturdugunuz yerde kalori harcarsiniz.

SAGLIKLI BESLENIRSINIZ: Agirlik calismalarinda beslenme cok onemlidir sizde mecburi olarak beslenmenize dikkat edersiniz. Abur cubur yemeklerden, besin degeri olmayan yiyeceklerden uzak durursunuz. Cunku emeklerinizin bosa gitmesini istemesseniz.

KENDINE GUVVENINIZ ARTAR: Vucutunuzdaki degisimler kendinize olan guveni artirir. Daha guclu, daha iyi gorununen birisi oldugunuzda yuruyusunuz bile degisir :) Hele birde insanlar size nasil calisiyorsun abi nasil yaptin bu vucutu gibi sorular sormaya basladiginda vay be dersiniz :) Bu ozguven sizi daha mutlu yapar is veya okul hayatinizda daha basarili olmanizi saglar.

AGIRLIK CALISMALARININ YERINI HICBIR EGZERSIZ TUTMAZ

Herkese Bol Sans
Savas Cebeci

muratcan7

Forum Üyesi
1 Haziran 2014
34
160
33
Lüleburgaz
Fitness ya da başka bir spor ile ciddi manada ilgilenildiğinde, insanın hayata bakış açısı dahil değişiyor. Planlı programlı olmaya başlıyorsunuz. Vücudunuz ve yedikleriniz ile ilgili daha çok bilgi sahibi oluyorsunuz.

Kötü yanları da yok değil. Ne yediğinizi düşünmeden birşey yiyip içemiyorsunuz. Arkadaşlarınız dışarıya çağırdığında öncelikle antreman saatinizi düşünüyorsunuz. Başkalarının yanlış yaptığı şeyler size batıyor.

Sabah kahvaltıda açma, simit ya da börek yiyenleri gördükçe zaten iştahınız kapanıyor ve yediğiniz yumurta aklarıyla, yulaf ezmesini düşünüyorsunuz :)

Sürekli sizi normalde asla yemeyeceğiniz şeyleri yemeye zorluyor. Sürekli hayır demek zorunda kalıyorsunuz.

Sonuç olarak bu disiplini becerebilen kişiler hayatları boyunca nasıl yediklerini tartıyorlarsa yapacakları eylemleri de düşünüp tartacaklardır. Daha kaliteli bir hayat süreceklerdir.

• Beğendim
Tepkiler: 6 people

Bilgin

Forum Üyesi
5 Şubat 2015
2
0
1
24
Gerçekten abi arkadaşımla 10 tlye kazak alıcaz bi insanda giysi bu kadar mı iğrenç durar ben giyiyorum manken gibi harika bi duygu

Huseyin

Forum Üyesi
8 Haziran 2015
3
0
1
Ağırlık çalışmak benim hoşuma gidiyor bir gün bile gitmesem kötü bir çöküş yaşıyorum. Öz güven vermesi de cabası.