Hoş geldin!

Forum sitemize kayıt olarak fitness ve vücut geliştirme konularında sorular sorabilir, diğer insanlarla iletişime geçebilirsiniz!

Şimdi Kayıt Ol

Nasıl kullanmaliyim

M.Akif Mızrak

Onaylı Üye
SMS Onaylı
Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
spor öncesi bcaa ve protein, spor sonrası glutamin creatin ve protein. ben de farklı markalardan aynı supplementleri bu sırayla kullanıyorum

Maskot34

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
Proteini kalktiktan hemen sonra iciyorum ama istahimi kesiyo kahvaltida yiyemiyorum kahvaltidan sonra alsam olurmu shakei

can büyükelyas

Forum Üyesi
Ödüller
2
  • 100. Mesaj!
  • 50. Beğeni!
Fit Puan
0
Olmazsa olmaz değil ancak genel kullanım ve tavsiye edilen kullanımları yazayım sanırım bu konuya dair bir bilgi eksikliği var.
Protein : bir servis alınacaksa antrenmandan hemen sonra, iki servis alınacaksan tercihen sabah. Genelde sütle alınıyor ama bence yanlış suyla alınması daha iyidir. Hele ki antrenman sonrası aldığınızı kesinlikle sütle almayın.
Creatine : Yaygın kullanım antrenman sonrası, elma suyuyla yada suyla alacaksınız.
BCAA : BCAA içerikli bir protein almıyorsanız genel yaygın kullanımı antrenman sonrası şeklinde. Ancak ben antrenman öncesi alınmasına da rastladım.
Glutamine : Glutamıne içerikli bir protein almıyorsanız bu konuda epey bilgi karışıklığı mevcut. Genel inanış antrenman öncesi ve sonrası şeklinde ancak ciddi miktarda sadece yemeklerle beraber öneren de var. bununla beraber glutaminein oral yolla alındığında etkisi olmadığı konusunda da makaleler mevcut.
NOX : zaten tahmin edildiği üzere preworkouttur. antrenmandan 30-45 dakika önce alınacak.
ZMA : yatmadan önce alınıyor ve kesinlikle süt içmeyeceksiniz.
Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Sevgiler