Hoş geldin!

Forum sitemize kayıt olarak fitness ve vücut geliştirme konularında sorular sorabilir, diğer insanlarla iletişime geçebilirsiniz!

Şimdi Kayıt Ol

Nasıl Beslenmeliyim

Prototype I

Forum Üyesi
Ödüller
1
  • 20. Mesaj!
Fit Puan
0
Öncelikle herkese iyi günler dilerim, spor yapmaya daha 3 gün önce başladım. :) 18 yaşımdayım boyum 1.80 ve 59 kiloyum salondaki ölçüm aletinde yağ oranım %12.7 çıktı, kollarım ve suratımın zayıf olmasına rağmen bacaklarım kas oranı açısından iyi göğüs ve karın ise yağlı.

Right Leg
Fat-%12.2
Tahmini kas kütlesi-8.5kg

Left Leg
Fat-%12.3
Tahmini kas kütlesi-8.3kg

Right Arm
Fat-%21.1
Tahmini kas kütlesi-2.3kg

Left Arm
Fat-%20.4
Tahmini kas kütlesi-2.3kg

Trunk
Fat-%11.5
Tahmini kas kütlesi-28kg

1.sorum- Sorum ise sizce almam gereken kalorinin altındamı yoksa üstündemi beslenmeliyim.

2.sorum- makarna, tavuk vs. yemeklerde yağ kullanmalımıyım yoksa vücut ihtiyacı açısından salataya dökeceğim zeytin yağı yeterli olurmu?

burakkho

Forum Üyesi
Ödüller
2
  • 100. Mesaj!
  • 250. Mesaj!
Fit Puan
0
Kilon boyuna göre düşük. Alman gereken kalorinin 300-400 fazlasını alsan yeterli olur kilo alman için. Yemekleri yağlı yememeye çalış glisemik indeksi düşük besinlerle enerji ihtyacını karşıla.(bulgur,esmer pirinç,yulaf vs..) Yağlar için fındık,badem ve tabikide zeytinyağını tavsiye ederim.

Prototype I

Forum Üyesi
Ödüller
1
  • 20. Mesaj!
Fit Puan
0
Öncelikle cevap yazdığın için teşekkür ederim. Youtube'dan savaş hocayı takip ettiğim kadarıyla yağ oranımı %7-%8'e indirmem gerekiyor benimki şuan %12 civarında makineye güven olmazda diyebilirsiniz ama karın ve göğüs bölgem yağlı durumda yani karın kasını hissetmem için parmağımla bastığımda 1,2 cm bastırıyorum. Salondaki hoca üstünde yemem gerektiğini söyledi buradan sizede sorayım dedim.

burakkho

Forum Üyesi
Ödüller
2
  • 100. Mesaj!
  • 250. Mesaj!
Fit Puan
0
Öncelikle cevap yazdığın için teşekkür ederim. Youtube'dan savaş hocayı takip ettiğim kadarıyla yağ oranımı %7-%8'e indirmem gerekiyor benimki şuan %12 civarında makineye güven olmazda diyebilirsiniz ama karın ve göğüs bölgem yağlı durumda yani karın kasını hissetmem için parmağımla bastığımda 1,2 cm bastırıyorum. Salondaki hoca üstünde yemem gerektiğini söyledi buradan sizede sorayım dedim.
Kilon boyuna göre çok düşük.Yağ oranında cok yüksek değil bu yüzden ben kas olarak kilo almanı tavsiye ederim.

SaVaS

Forum Üyesi
Ödüller
3
  • 250. Mesaj!
  • 100. Mesaj!
  • 100. Beğeni!
Fit Puan
0
%7 %8 yağ oranı normal bir yaşam için o kadarda gerekli olan bir şey değil zaten senin kütlen yok 7 e 8 e insen ne olacak tığ gibi kalacaksın önce biraz kütleni arttır ondan sonra yağ oranını düşür

Prototype I

Forum Üyesi
Ödüller
1
  • 20. Mesaj!
Fit Puan
0
Cevapladiginiz icin tesekkurler arkadaslar baya yardimci oldunuz dediginiz gibi yapacagim. sonuclari paylasirim :)

can büyükelyas

Forum Üyesi
Ödüller
2
  • 100. Mesaj!
  • 50. Beğeni!
Fit Puan
0
Yağ oranını tabi ki de % 10 un altına çekmen gerekiyor ama 20 kilo aldığın zaman. Şimdi değil. Zaten zayıfsın. Kürdan gibi kalacaksın.

AmatörAdam

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
Yani bu arkadaşın hem yağ kutlesini arttırıp hemde kas kütlesinimi arttırması gerekiyor ? Yoksa yağ kutlesini sabit tutup kas kutlesinimi arttırması gerekiyor ?