Moderatör Görevleri Nelerdir

Nurettin Olgun

Yönetici
Katılım
22 Mayıs 2015
Mesajlar
1,885
Tepkime puanı
607
Puanları
133
Moderatör forumun işleyişini denetleyen kişidir. Yani bir moderatör irtibat ya da iletişim mercisi değil, forumun kontrol birimi ve platformun en iyi şekilde size hizmet vermesini sağlamak için takip mercisidir.

Forum içinde yaşadığınız sorunları ve dile getirmek istediğiniz şikayetlerin çözümlenmesini sadece ve sadece "DESTEK EKİBİ" ile başarabilirsiniz.Moderatörler destek ekibidir.

Forum kullanıcılarımız biz moderatörlerin hala görevlerimizin bize yüklediği sorumluluğu ve yetki çizgisini bilmemeleri ise bizi bazen kullanıcılarımız karşı yanlış anlaşılmaya itmektedir.

Moderatörler forum içinde en aktif kişilerdir. kullanıcılarımızı izleme (takip etme), değerlendirme, yetki alanlarında oldukları sürece yargılama ve yaptırımları uygulamak yollarını kullanarak sözsüz kurallar ışığında muhatap olurlar.

1.)Bizler antrenör değiliz.Söz konusu platform , spor ile alakalı olduğundan.Bizler'de spor ile iç , içe olduğumuzdan.Bilgimiz doğrultusunda olan konulara katılım sağlıyoruz.Bu bizleri antrenör yapmaz.

2.)Antrenman programı yazmak bizim görevimiz değildir.

3.) Beslenme programı hazırlamak bizim görevimiz değildir.

4.) Konular'a yazılan yorumları denetlemek , asayişi sağlamak , forum içi huzuru sağlamak bizim asli görevimizdir.

5.) Moderatörler tarafsızdır.

6.) Hiçbir siyasi görüşte bulunulmaz.

7.) Atılan özel mesajları yanıtlamakta bizim işimiz değildir. Forum içinde yaşadığınız sorunları , bizlere iletmek için özel mesaj atmanıza gerek yoktur.Bizler gelen bildirimler doğrultusunda , sorunlarınızı çözüyoruz." Tarafsızlık ilkesine aykırı "

8.) Gündelik yaşantınızda , bulunduğunuz mevki , yaptığınız iş , bizi alakadar etmez.Her üye bir , her üye aynı haklara sahiptir.

9.) Üyeler eleştiri yapabilirler.Şahsımıza karşı aşağılama , argo konuşan üyeler hakkında işlem yapma hakkına sahibiz.

10.) Aynı şekilde üyelerin şahsına yönelik hakaret ve argo konuşan üyeler hakkında işlem yapma hakkına sahibiz.

V.b

İyi forumlar , iyi çalışmalar dilerim herkese.Bu platformda keyifli zaman geçirmeniz dileği ile.
 
Üst