max protein ?

Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
Forum Üyesi
aklıma takılan bir soru var googleden araştırdım ama bulamadım ben sabahları kalktığım zaman 1 ölçek protein tozu yulaf ezmesi süt bunları karıştırıp içiyorum yaklaşık 40 gr protein oluyor max ne kadar protein alabiliriz diyelim bu 40 gr proteini aldım kaç saat sonra tekrar vucuduma 40 gr değerinde protein alabilirim veya bu karışımı içtikden sonra kahvaltımı edebilirmiyim 6 7 yumurta gibi yani bu fazlalık olup atılırmı yoksa vucudda durup istediği zaaman kullanırmı bilgilendirirsenız sevnirim

efe

Forum Üyesi
protein vücutta depolanmaz, tek öğünde 200 gr (örnek olarak)tavuk göğüsünün vereceği proteinden fazlası gereksiz protein olur. öğünlerini 3 saat aralıklarla yemen en uygunu.
yanlışım varsa düzeltsin arkadaşlar.

Yorum
Forum Üyesi
protein vücutta depolanmaz, tek öğünde 200 gr (örnek olarak)tavuk göğüsünün vereceği proteinden fazlası gereksiz protein olur. öğünlerini 3 saat aralıklarla yemen en uygunu.
yanlışım varsa düzeltsin arkadaşlar.
Mantığın gayet doğru ancak örnek biraz sıkıntılı. 200 gr tavuk göğsü de bir öğün için fazladır.

Yorum
Forum Üyesi
Ortalama bir bünyede bir öğünde sentezlenebilecek protein miktarı aşağı yukarı bellidir. ( Günlük ihtiyaçtan bahsetmiyorum. ) Protein sentezini arttırıcı ürünler var, kullanıyor olabilirsin bilemiyorum. Ben ortalama bünyedeki ortalama değerler için konuşuyorum. 200 gr tavuk bunun biraz üzerindedir. 100-100 ye 1 saat arayla ye. Gerçi bu da insülini devamlı yukarıda tutar bulk dönemi için iyidir ancak yağlanmaya çok müsaittir dikkat etmek gerekir. Dikkat edersen bir kaç ürün dışında hemen hemen tüm protein tozlarında bir serviste 20-30 gr arası protein vardır.

Yorum
Forum Üyesi
Tavuğun insülini çok dalgalandıracağını zannetmiyorum.Mutlaka etkiler ama devede kulak kalır zannımca.Proteinin fazlası idrarla atılır gibi yanlış bir kanı var.Protein atılmaz.Yağ olarak depolanır.Ancak bu 200 g tavuk göğsüyle olacak iş değil.Savaş Cebeci'nin sayfasında öğünlerine bakarsınız bunu görebilirsiniz.Yeri gelince 80 g protein alıyorum ve kullanıyorum diyordu.Tamamen supplement sektöründe dönen aldatmacadır bunlar.Mutlaka kas kütlesine göre farklılık da gösterecektir ancak çok fazla takılmayın bunlara.Gidip bir seferde yarım kilo tavuk göğsü yeyip üstüne protein shake içerseniz tabi ki verimli olmayacaktır.Düzgünce antrenmanınızı yapın,etinizi tavuğunuzu yeyin.Bir öğünde 60 g protein üzerine çıkmamaya bakın.Aceleniz var ise arada sırada günlük ihtiyacı karşılamak adına alınabilir.

Yorum
SMS Onaylı
Forum Üyesi
vücuda fazladan giren her kalori (protein,karbo,yag) yag olarak depolanır arkadaşlar yani protein depolanmaz diye bişi yok :))

Yorum
  • :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p
  • :eek:
  • :laugh: