makrolar ne kadar önemli?

Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
SMS Onaylı
Forum Üyesi
protein haricindeki karb ve yağ dengesi ne kadar önemli diyelim 100g protein 2000kalori almam gerekiyor ve proteini tamamlayıp geri kalan kalori içerisinde karb ve yağı çok almışım veya az almışım çok fark eder mi? bir gün karbonhidratı fazla kaçırıyorum bir gün yağı fazla alıyorum ama kalori ve proteinim sabit kalıyor bu ne kadar etkiler?

SMS Onaylı
Forum Üyesi
Kilo alma veya vermeye etkisinin olacagini hic sanmıyorum . Sadece antrenman verimliligi ve enerji acisindan bir fark olabilir.

Yorum
Yönetici
SMS Onaylı
Beslenme hedefine ulaşman için en önemli faktör. Kim demiş önemli değil diye, hassas terazi alanlar var bunun için. Kaloriyi aşıverirsin anlamadan. Kendin için ne alman gerekiyorsa dikkatlice ölçüp, tartıp hedefe giden yolda ilerlemelisin, yoksa sapabilirsin. Mesela karbonhidrat fark edermi demişsin, 120 gr ile 400 gr almak arasında çok fark var, bunun gibi.

Yorum
SMS Onaylı
Forum Üyesi
Beslenme hedefine ulaşman için en önemli faktör. Kim demiş önemli değil diye, hassas terazi alanlar var bunun için. Kaloriyi aşıverirsin anlamadan. Kendin için ne alman gerekiyorsa dikkatlice ölçüp, tartıp hedefe giden yolda ilerlemelisin, yoksa sapabilirsin. Mesela karbonhidrat fark edermi demişsin, 120 gr ile 400 gr almak arasında çok fark var, bunun gibi.
Katılıyorum insanlar bunları boşu boşuna gramıyla yemiyorlar veya profesyonel sporcu diyetisyenleri boşuna gram vermiyorlar. Makrolar çok önemlidir

Yorum
SMS Onaylı
Forum Üyesi
Bbc de bir program vardı makro hesaplarının önemi ile ilgili onu izledikten sonra vucutu hucrelere bölüp izlerken ne kadar büyük savaş olduğunu anladım. Engin abinin dedigi gibi 120 gram karbonhidrat ile 400 gram karbonhidrat arasında cok fark var. 1 gram karbonhidrat 3 gram da su tutar yanılmıyorsam. Büyümek için ise karbonhidratın gram hesabı cok onemli :) karbonhidrat dügün salonu ise protein düğün sahipleridir 100 kişilik salonda 500 kişiyi dans ettiremezsiniz :) Karbonhidrat candır ☺☺

Yorum
  • :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p
  • :eek:
  • :laugh: