Hoş geldin!

Forum sitemize kayıt olarak fitness ve vücut geliştirme konularında sorular sorabilir, diğer insanlarla iletişime geçebilirsiniz!

Şimdi Kayıt Ol

Lor peyniri yeme taktikleri

'Battery

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
Yatmadan önce casein içmek yerine lor peyniri tüketmek istiyorum fakat bir türlü yiyemedim,midemi bulandırdı.İçine farklı şeyler katıp yenmesini kolaylaştıracak fikirler varsa yorumları bekliyorum.

Cobra

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
Salataya karıştırabilirsin...

respect

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
Lor peynirini çörek otu ile dene muhteşem oluyor .. Hatta garip gelebilir yagsız ise lor peynirin bal dökerek tükettiginde bal kaymak gibi oluyor. Her kahvaltida yiyorum.

Omega*

Forum Üyesi
Ödüller
1
  • 100. Mesaj!
Fit Puan
0
En güzeli yumurta ile
Tabiki sabahları

fitman

Onaylı Üye
SMS Onaylı
Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
yarım yaglı süt ve tarçın ekle çok lezzetli olacak:)

SöNMeZ

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
1 yemek kaşığı lor peyniri ağız yoluyla alınır, yanında 1 dİlim domates afiyetle yenir. MUHTEŞEM 2 Lİ YANİ OLABİLECEK MUHTEŞEM KİMSE LOR PEYNİRİ İLE GİDİP MANDALİNA PORTAKAL YEMEZ HERHALDE.

burakkho

Forum Üyesi
Ödüller
2
  • 100. Mesaj!
  • 250. Mesaj!
Fit Puan
0
Ben Zeytinyağıyla beraber yiyorum gayet iyi oluyor.

Fatih A.

Moderatör
SMS Onaylı
Ödüller
3
  • 250. Mesaj!
  • 100. Mesaj!
  • 100. Beğeni!
Fit Puan
4
Yatmadan önce casein içmek yerine lor peyniri tüketmek istiyorum fakat bir türlü yiyemedim,midemi bulandırdı.İçine farklı şeyler katıp yenmesini kolaylaştıracak fikirler varsa yorumları bekliyorum.
Lor peyniri iki farklı kaynaktan yapılır. Sütten ve peynir yapımından yan ürün olarak çıkan peynir altı suyundan. Casein niyetindeysen sütten yapılan daha uygun ama yağ oranı fazla oluyor bunların. Dikkat ettiysen krema gibi bir kıvamı vardır az zorlasan ekmeğin üzerine sürersin. Bu sebeple, sütteki doymuş yağın da kalitesiz bir yağ olmasından dolayı, Lor peyniri tüketme gece yatarken(Tahminim 100gr ında 15gr a yakın yağ vardır, gıda analizi yapmak pahalı,güvenemeyiz).Whey protein için ise böreklik lor olarak geçen peynir reyonunda öğütülmüş halde bulunan lor peyniridir, yağının ciddi derecede az olduğunu tadınca anlarsın(Peynir altı suyundan yapılanda yağ az olur) Tavsiyem yarım yağlı beyaz peynir var sütaşın, değerleri mükemmele yakın ve fiyatı da fena değil(kilosu 15 liraya yakın). Tek yapman gereken 100gr ında 1,1gr olan tuzu azaltmak. Bunun için içindeki suyu boşalt yeni suyla değiştir bir daha boşalt(tekrarlanabilir). Daha verimli bir kaynak istiyorsan casein protein tozu al, az suyla karıştırıp kaşıkla yiyebilirsin. Ambalajlı gıdalardan bu kadar korkmamak lazım besin değerleri üzerinde yazar. Tadını büyük ihtimal beğenirsin, kaliteli ve sert bir peynirdir :) Diğer markaların az yağlı peynirleri de olur(Sert peynirlerde kazein yoğun). İyi Çalışmalar.

'Battery

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
Lor peyniri iki farklı kaynaktan yapılır. Sütten ve peynir yapımından yan ürün olarak çıkan peynir altı suyundan. Casein niyetindeysen sütten yapılan daha uygun ama yağ oranı fazla oluyor bunların. Dikkat ettiysen krema gibi bir kıvamı vardır az zorlasan ekmeğin üzerine sürersin. Bu sebeple, sütteki doymuş yağın da kalitesiz bir yağ olmasından dolayı, Lor peyniri tüketme gece yatarken(Tahminim 100gr ında 15gr a yakın yağ vardır, gıda analizi yapmak pahalı,güvenemeyiz).Whey protein için ise böreklik lor olarak geçen peynir reyonunda öğütülmüş halde bulunan lor peyniridir, yağının ciddi derecede az olduğunu tadınca anlarsın(Peynir altı suyundan yapılanda yağ az olur) Tavsiyem yarım yağlı beyaz peynir var sütaşın, değerleri mükemmele yakın ve fiyatı da fena değil(kilosu 15 liraya yakın). Tek yapman gereken 100gr ında 1,1gr olan tuzu azaltmak. Bunun için içindeki suyu boşalt yeni suyla değiştir bir daha boşalt(tekrarlanabilir). Daha verimli bir kaynak istiyorsan casein protein tozu al, az suyla karıştırıp kaşıkla yiyebilirsin. Ambalajlı gıdalardan bu kadar korkmamak lazım besin değerleri üzerinde yazar. Tadını büyük ihtimal beğenirsin, kaliteli ve sert bir peynirdir :) Diğer markaların az yağlı peynirleri de olur(Sert peynirlerde kazein yoğun). İyi Çalışmalar.
Bilgiler için teşekkürler.Sütaş light beyaz peynir aldım.100 gr da 25 gr protein ve 7 gr yağ var.Besin değerleri gerçekten iyi.Fakat bunu sürekli içindeki suda mı bekletmem gerekiyor onu bilemedim.Kutu ağzına kadar suyla doluydu aldığımda.

Fatih A.

Moderatör
SMS Onaylı
Ödüller
3
  • 250. Mesaj!
  • 100. Mesaj!
  • 100. Beğeni!
Fit Puan
4
Bilgiler için teşekkürler.Sütaş light beyaz peynir aldım.100 gr da 25 gr protein ve 7 gr yağ var.Besin değerleri gerçekten iyi.Fakat bunu sürekli içindeki suda mı bekletmem gerekiyor onu bilemedim.Kutu ağzına kadar suyla doluydu aldığımda.
Bu konuda çok fazla deneyimim olmadı, ama peynirin yarısını tüketmiştim su seviyesi yarıya inince diğer tarafı havada kalmıştı yani susuz şekilde. Tadında, kıvamında ,renginde bir bozulma olmadı. Tuzlu su peynir olgunlaştırma için kullanılıyor, yani üretimde kullanılıyor dolayısıyla suyu atmak mantıklı bir seçenek. Sonradan su ekleyip tuzunu azaltmayı denemedim hiç ama fikir güzel bence :) İstersen deneyebilirsin , ayrı bir kapta da deneyebilirsin, peynirin su çekme ihtimali olabilir emin değilim. Bir sonraki alışta deneyeceğim. Yeter ki dondurucuya koyma yada dolabın üst kısmındaki hava soğuk hava üfleme bölgesine çok yakın koyma. Bunu bilmeden yaptığım için mis gibi peynirim ziyan oldu yoğurt gibi bir şey oldu :) Fermente süt ürünleri aşırı soğuk ortamlarda strüktür(yapı) bozulmasına uğruyor. İyi Çalışmalar