L-karnitin ve kreatin kullanımı

DoreDellion

Forum Üyesi
Kilo (kg)
78
Spor Geçmişi
2 ay
Boy (cm)
184
Kol (cm)
36
Bel (cm)
90
Omuz (cm)
115
Arkadaşlar 7-8 yıllık spor(futbol) özgeçmişim var fakat vücut geliştirme anlamında pek yeterli değilim kas kütlem var dışarıdan baya boylu ve poslu duruyorum ama göbek bölgesinde çok olmasa da yağlanmalarım var. Haftada 4 - 5 kez fitnessa gidiyorum. Yaklaşık 40 gündür Big Joy Thermonator L-Karnitin kullanıyorum ve etkisini baya gördüm diyebilirim. Bunun yanında HardLine Creapure kullanmam da sakınca olur mu vücudun su tuttuğunu söylediler ve daha çok yağlanma ve kilo alımı olur mu merak ediyorum?

Naci

Moderatör
SMS Onaylı
Kreatin kullandigim donemlerde yaglanma yapmadi bende. Bobreklere yuk bindirdigi icin haliyle su tuketimini fazlalastirmaniz gerekiyor ve az da olsa su tutumu yapiyor. Karin bolgenizde az da olsa yag olmasi normal, yemek duzeninizi gozden gecirmenizi tavsiye ederim. Futbol oynadiginiz icin bir eski futbolcu olarak kardio agirlikli idmanlar nedeniyle yag oraninizin dusuk olacagini tahmin ediyorum, buyuk ihtimal sorun yemek duzeninde gibi duruyor.

L-Carnitine bende bir etki gostermedi, sizde gotermis olmasi sevindirici, bu sekilde vucuttan vucuda supplementlerin degisik etki gosterdigini gormus oluyoruz.

XASTEK

Onaylı Üye
SMS Onaylı
Forum Üyesi
Bilen bir kişi de cevap yazmamış arkadaş.!

grkankara

Forum Üyesi
Hayır, creatin falan yağ yapmaz kas da yapmaz. Antrenmanda daha ciddi kuvvet veriyor. Biraz su tutabilirsin ama zaten o suyu sonra atarsın. Yağ gibi değil ki yavaş yavaş gitsin.

Fatma

Moderatör
Forum Prensesi
Simdi bazi supplement adini verdigimiz bazi takviyeler reklam amacli satılan ürünler,amerikada bir arastirma yapiyor makale yayimlaniyor ve soyle diyor;L karnitin ve Cla, Usain bolt kadar metobolizma hızınız dahi olsa size karnitinin verecegi fayda %4tur diyor NSCA (buyuk bir fitness arastirma kurulu )soyluyor bunu bize:) yani bazi supplementler populerite kazandirilmak istenmistir arastirabilirisiniz bu makaleyi ingilizce olan bir kaynak:):)

Eyüp Baykara

Yönetici
Site Admini
L karnitin yağ yakığıminda taşıma görevi görür yani yağ yakmaz.

Kreatine de güç artışı ve kas dolulugu sağlar. Kötü tarafı genetiğinizde varsa saç dökülmesini hızlandırır.

Iİkisini aynı anda kullanmanızda sakınca yoktur.