Hoş geldin!

Forum sitemize kayıt olarak fitness ve vücut geliştirme konularında sorular sorabilir, diğer insanlarla iletişime geçebilirsiniz!

Şimdi Kayıt Ol

L-Carnitine kullanabilirmiyim.

MuhammetColak

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
Arkadaşlar 5 yıllık bir aradan sonra taekwondo sporuna geri döndüm.78 kilo geliyorum spor yaptığım dönemde 58 geliyordum.Göbek bölgem ve baldırlarım genişledi.Fitness'a başlamadan önce kilo vermek amacıyla tekrar başladım.Pantolonlarım olmamaya başladı inat ettim 70 kiloya inmeden kıyafet almıyacağım.:D L-Carnitine kullanabilirmiyim faydalı olur mu ?

SaVaS

Forum Üyesi
Ödüller
3
  • 250. Mesaj!
  • 100. Mesaj!
  • 100. Beğeni!
Fit Puan
0
olmaz para tuzağı kardio calış daha iyi günlük 20 dakika kardio ile zaten verirsin o kiloyu

ciko

Forum Üyesi
Ödüller
2
  • 50. Beğeni!
  • 50. Mesaj!
Fit Puan
2
l carnıtıne 100 200 gr yağ yakan bisi deyildir.Yaksa yaksa 10-20 gr yakar.Bunu satanlar yanında diet veriyor dieti uyguluyor millet kilo verince hemen l carnitine ile verdim der.

harcadığından 400 - 500 calori az al ve yag oranını %10 - 8 e çek daha asağı ınmek ıstersen vucudun tıkanacaktır bence ozaman alırsın carnitine.

armanaslanfitness

Onaylı Üye
SMS Onaylı
Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
Merhaba arkadaşlar,

L carnitine halk arasında yağ yakıcı olarak bilinir.. Fakat carnitine in amacı yağların vücutta enerji olarak kullanmasını sağlamaktır. Yani siz l carnitine kullandınız, fakat yüksek şiddette bir antrenman yapmıyorsanız yağlarınız gene aynen durur.. L carnitine kullandıysanız yüksek şiddette antrenmanlar yapacaksınız..

L carnitine etkisi yoktur, varsa şu kadardır diyerek insanları yanlış bilgilendirmeyelim..

Son düzenleme:

egoistanbul

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
Merhaba arkadaşlar,

L carnitine halk arasında yağ yakıcı olarak bilinir.. Fakat carnitine in amacı yağların vücutta enerji olarak kullanmasını sağlamaktır. Yani siz l carnitine kullandınız, fakat yüksek şiddette bir antrenman yapmıyorsanız yağlarınız gene aynen durur.. L carnitine kullandıysanız yüksek şiddette antrenmanlar yapacaksınız..

L carnitine etkisi yoktur, varsa şu kadardır diyerek insanları yanlış bilgilendirmeyelim..
Sizin anlattığınıza göre L-carnitin kullandığımızda vucut yakıt olarak yağları daha fazla kullanmaya meyil eder.

fakat bu kullanımda bile biraz zorlamak gerekir. ben kardio olarak hitt tarzı bir hızlı bir yavaş tempoda koşu yapıyorum ve gerçekten ( makinenin ölçümüne göre) nabız 150-170 arası oluyor. bu tarz bir antrenmanda lcarnitin etkisi görebilirim sanırım.

ayrıca 1 haftadır kullanıyorum, koşuda 10. dakikadan sonra bi anda patlama oluyor vucudumda, kafamdan duman çıkacak gibi hissediyorum.

muazzam bir sıcaklığım ve ter atımım oluyor. bu etkiyi sadece lcarnitine bağlamıyorum tabiki ama onun da etkisini hissedebilmek için bu şekilde sizin söylediğiniz gibi çalışmalara devam ediyorum

Omega*

Forum Üyesi
Ödüller
1
  • 100. Mesaj!
Fit Puan
0
Vücut en yüksek ateşleme noktasına gelsin
Spordan önce uygulayacağın düzgün beslenme zaten yağ yakımını hızlandırır. Belli bir zamandan sonra kullanman daha yararlı olacaktır.
Hemen supplemente başvurmamak daha iyi

En basit örnek; spordan yaklaşık bir 20 - 30 dk önce sütsüz şekersiz kahve iç en güzel yağ yakıcı :)