Kuyruk sokumu ağrısı

funny_alien51

Forum Üyesi
14 Ocak 2018
1
0
1
18
Merhabalar, dün yani pzrt komple bacak antremanım vardı, başladım ısınmaya 10-15 dk ısındım, sonra barbell ile kilosuz ısındım, bulk ta olduğum için 3 set 8 tekrar yapıyorum son seti yaparken 90 kg 7-8 tekrarda zorlandım ve kuyruk sokumum hafif sızlamaya başladı sonra oturduğumda ağrısı giderek çoğaldı, helaya girdim bitince kalmak isteyince aniden şiddetlendi ağrı şimdi normal otururken ağrı felan yok yada yürürken ancak oturup kalkınca acı çekiyorum normalde çok oturanım asosyalim yani fikirlerinizi, görüşlerinizi ve tavsiyelerinizi bekliyorum.

oguz uslu

Onaylı Üye
SMS Onaylı
Forum Üyesi
22 Ekim 2017
339
51
48
45
kayseri
Boy (cm)
190
Kilo (kg)
92
zedelenmen kesın,
benım arkadas ımkansızı basarıp kumda kuyruk sokumun ustune dusup catlatmıstı hala ıyılesemedı
, belırlı bır harekette agrıması zedelenme yı gosterir benım sakatlık ucuncu haftasında ve yenı yenı hafıfledı agrısı
. öyle boyle 1 ay demek en az 15 gun spor yapma 15 gun sonrada agrına göre o bolgenın etkılenmedıgı hareketlerle dusuk agırlıkla calış
10kg luk dmb yerıne 2.5 kg dmb kullanıyorum 2 haftadır.
özetle sakatlanmışsın
hıç bır bılımsel verıye dayanmasada proteın agırlıklı beslenmeye devam et sıcak soguk kompres dene sıcak su tulumu gıbı.
bırde o bölge ıcın kıl donmesı secenegı var .

Gainer

Onaylı Üye
SMS Onaylı
Forum Üyesi
14 Ocak 2018
201
65
28
Samsun
Biliyorsun ki hiçbirimiz tam tespit edemeyiz ne olduğunu bir doktorun tehşisi ile aynı olamaz ama bi çoğumuz yaşamıştır bunun gibi şeyleri, dikkat et fazla zorlama geçene kadar da o bölgeye çalışma geçerse ise yukarda dedikleri gibi hafif hafif aktif etmeye çalış bir daha olursa doktora görün büyük ihtimal zedelenmiş.

Engin

Yönetici
SMS Onaylı
14 Kasım 2014
711
350
83
35
AYDIN
Boy (cm)
185
Spor Geçmişi
4
Hemoroid başlangıcı olabilir. Ordaki damarları çatlatacak kadar yüklenme yapılmış olabilir. Bu gibi durumlarda sıcak kompres öneriyorlar, asla soğuk tutmayın. Eğer hemoridden kaynaklanan bir durumsa, oradaki damarların büzülmesi için 1 hafta her öğünde dereotu tüketilmesi tavsiye edilir.

hasaan62

Forum Üyesi
15 Mart 2019
1
0
1
33
Hemoroide yüksek basınç uygulayan sporlarda sebep oluyor eğer ki fark ettiyseniz anında doktora gitmelisiniz spora ara vermelisiniz yani ağır sporlara sağlıklı yaşam derken sağlıktan olmamak daha önemlidir. Başlangıç evresinde olduğu zaman fazla belirti vermiyor ama ilerledikçe hayatı daha çekilmez kılıyor sonuçta makat bölgesinde yer alıyor. Ayrıca duyduğum ve okuduğum kadarı ile bu problemi ameliyatsız lazer ile tedavi ediyorlar yani sizi günlük hayatınızdan alıkoymayacak şekilde bir işlem uyguluyorlar. Araştırırsınız artı bir bilgi daha Dr.Yasir Gözü genel cerrah uzmanı kendisi çokta iyi bir hekimdir.