Kuruntulardan Kurtulun

Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
Forum Üyesi
Arkadaşlar öncelikle merhaba,yeni başlayan arkadaşlarımız için kısa çaplı bir bilgilendirme,yazılı motivasyon vereceğim.
1.Kural arkadaşlar kuruntulardan kurtulun.İşte en büyük kuruntulardan biri aynı seviye de aynı zamanda spora başladığınız bir insana göre daha yavaş gelişebilirsiniz,daha az da kaldırabilirsiniz önce kendinizle yarışın.Geçin aynanın karşısına ve 3 ay da bir vücudunuzu inceleyin.Deli gibi sürekli ölçüm yapmayın psikolojinizi bozmayın.Benim de aynı yılda spora başladığım arkadaşlarım ve benden daha ağır kilolar giren arkadaşlarım var ama bazısından ben daha iyi bir görünüme sahibim bazısı da benden.Böyle küçük şeyleri kafanıza takmayın.
2.Kural ise hedefinizi belirleyin.Ne olmak istiyosunuz yağlı da olsa iri olmak mı?Yoksa Figh-Club vücudu mu ne?Kararınızı verin.Ve hedefleriniz her zaman ulaşılabilir olsun(küre girme niyetiniz yoksa)Yani siz gidip de Dwayne Johnson’ı görünüş babından idol olarak alırsanız kendine tökezleyeceksiniz.Gerçekçi olun.Çünkü sizin ne onun kadar paranız ve imkanınız var ne de genetiğiniz.(Belki çok iyidir yapınız ama bu bir gerçek)İri iri adamlara bakıp ‘’Ulan bu hem nasıl bu kadar yağsız ve kaslı’’ demeyi bırakın.Neler neler dönüyor neler kullanılıyor ne antrenmanlardan beslenmelerden geçiliyor.İmkanınıza odaklı çalışın.
3.Yağları fazla kafaya takmayın.Üst karnınızın belirgin olması yeterlidir.Şahsen bana göre vücut geliştirmenin temel mantığı budur’’hacim kazanmak’’.Yoksa 40 kilo spor yapmayan çocuklara takılmayın.Benimde böyle bir arkadaşım var bana hala yağlısın diyor :D Çocuk 40 kilo 25 cm kolu var ve sağlıksız yağ oranından dolayı ortaya çıkan karın kaslarını kas zannediyor.Siz bu hatayı yapmayın.Yağlardan korkmayın.Yağ yakmak istiyosanızda sağlıklı yağlar tüketmeyi ihmal etmeyin.Benim şahsi önerim ise ilk 1 yıl skinny-fat olsanız dahi hafifçe kilo alın ve kasları büyütün.Sağlam yiyin.Sonra ise define olup parçalarsınız vücudu.Sürekli define veya yağlı kalmakta iyi değildir.Ara ara yağ yakma ve yağ ile birlikte kas kazanma dönemlerine girin seviyeniz arttıkça.Normal ortalama bir yağ oranıyla hiç bulka girmeden de zaman geçtikçe bulk kadar hacim kazanbilirsiniz ama ara metobolizmayı şaşırtmak iyidir.
4-Ve en önemlisi ağırlık çalışmayı sevin.Off bugünde şu var bu bölge var diye çalışırsanız hiçbir zaman gelişmessiniz zaten.Odaklanın takın kulaklığınızı ve o an dünyanın en önemli işini yapıyomuş gibi hissedin.Beyin çok önemli arkadaşlar beyninizin vücuduna gönderidiği stres sinyallerini salgılatın.Herkese iyi sporlar.

• :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p
  • :eek:
  • :laugh:
  • :rolleyes: