Hoş geldin!

Forum sitemize kayıt olarak fitness ve vücut geliştirme konularında sorular sorabilir, diğer insanlarla iletişime geçebilirsiniz!

Şimdi Kayıt Ol

Kulak verin!

tatar

Forum Üyesi
Katılım
11 Haziran 2014
Mesajlar
47
Tepkime puanı
56
Ödüller
1
Yaş
26
  • 50. Beğeni!
Fit Puan
0


Eğer bir MP3 çalarınız varsa spor salonuna gittiğinizde onu da yanınıza alın...

Weider Araştırma Grubunun yaptığı ve 2008 Annual Meeting of the National Strength and Conditioning Association’da sunulan bir araştırmaya göre vücut geliştiriciler, kendi müzik çalarlarından kendi seçtikleri müzikleri dinledikleri zaman daha güçlü olmaktadırlar.

Daha yeni bir araştırma ortaya koymuştur ki müzik, kardiyo çalışmalarındaki yoğunluğun ve sıkıcılığın üstesinden gelmede size yardımcı olabilir.

Bir araştırmada, 2 km mesafe koşan, kendi müzik çalarlarından müzik dinleyen ve dinlemeyen erkek ve kadın üniversite öğrencileri incelenmiştir. Araştırmacıların Journal of Strength and Conditioning Research’ün 2010 tarihli sayısındaki raporlarına göre, müzikle koşan denekler dinlemeyenlere kıyasla 2 km’lik mesafeyi 30 saniye önce kat etmişlerdir.

Kaynak: Mucle&Fitness Tr
 

Frank

Forum Üyesi
Katılım
9 Ekim 2014
Mesajlar
7
Tepkime puanı
0
Ödüller
0
Yaş
23
Fit Puan
0
Antrenman sirasinda muzik kesinlikle motivasyonu arttiriyor.Özellikle koşu sirasinda.Ben 1.5 senedir her antrenmanda ayni muzikleri dinliyorum ama hala motuvasyonumu arttiriyorlar :)
 
Üst