Hoş geldin!

Forum sitemize kayıt olarak fitness ve vücut geliştirme konularında sorular sorabilir, diğer insanlarla iletişime geçebilirsiniz!

Şimdi Kayıt Ol

Kreatin

Efedgrz

Forum Üyesi
Ödüller
1
  • İlk Mesaj
Fit Puan
22
Kilo (kg)
70
Spor Geçmişi
3
Boy (cm)
175
Herkese iyi günler.2 ay boyunca kreatin kullandım ama mecburen bırakmak zorundayım şuan.Süreç içerisinde aldığım 2-3 kg kadar suyu nasıl vücutta korurum ya da koruyabilir miyim.Mesela şu kadar fazladan su içsem bu miktarı korur gibi diyebileceğiniz çözüm var mı acaba .Teşekkürler

ThousandYears

Forum Üyesi
Ödüller
9
  • 100. Beğeni!
  • 250. Mesaj!
  • 50. Beğeni!
  • 100. Mesaj!
  • 25. Beğeni!
  • 50. Mesaj!
Fit Puan
1,126
Öncelikle yapılan araştırmalara göre kreatin maksimum 1-1.250 kg kadar su tutar adelede . Kreatini bırakıp antrenman yapmaya devam edersen suyu adelede tutabilirsin ama antrenmanı bırakırsan veya eskisi kadar kaslari şiddetli uyaramazsan o su yavaş yavaş adeleden gider ama dert etme salonlar açılınca 1 -2 haftada toparlarsın kas hafızası ile . Her koşulda ne olursa olsun günde en az 4 lt su icmeni tavsiye ederim .

Efedgrz

Forum Üyesi
Ödüller
1
  • İlk Mesaj
Fit Puan
22
peki spora devam edebilsem ve kreatini bırakmak zorunda kalsam içtiğim 4-5 litre ya da 8-9 litre suyla o an kaslardaki suyu tutabilir miydim

ThousandYears

Forum Üyesi
Ödüller
9
  • 100. Beğeni!
  • 250. Mesaj!
  • 50. Beğeni!
  • 100. Mesaj!
  • 25. Beğeni!
  • 50. Mesaj!
Fit Puan
1,126
Bu sorunun cevabını bilemiyorum dostum denemeden bilemeyiz ama kreatin yediğin etde de var ve vücutta her zaman bulunan bir madde bence suyu fazla içip evde antrenman yaparsan tutarsın