Hoş geldin!

Forum sitemize kayıt olarak fitness ve vücut geliştirme konularında sorular sorabilir, diğer insanlarla iletişime geçebilirsiniz!

Şimdi Kayıt Ol

Kreatin ve kas krampları

SaVaS

Forum Üyesi
Ödüller
3
  • 250. Mesaj!
  • 100. Mesaj!
  • 100. Beğeni!
Fit Puan
0
Arkadaşlar kreatin kullanmaya başladığımdan beri kas krampları sorunu yaşıyorum bazen gece bile beni uyandırdığı oluyor bazen kullandıktan 5 10 dakika sonra kramp girmeye başlıyor buna bir çözüm yokmudur ? herkestemi böyle ? yoksa bende ters tepkimi veriyor ?

35myoz

Forum Üyesi
Ödüller
1
  • 20. Mesaj!
Fit Puan
0
Oldukça normal, kasların gelişiyor fakat çok aşırı ağrı hissediyorsan doktora görünmeni tavsiye ederim. Kas ağrılarını bir nebze azaltabilmek için Karpuz yiyebilirsin, en azından bende cok işe yaradı

Baklagil

<b><span style="color:green;">Fasulyeden Moderatör
Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
Kreatin zaten vücudunda olan bir madde. Dışardan alınca kreatin monohidrata çevrilip kaslarında depolanıyor. Krampların su tüketiminle alakalı olabilir. Çünkü kramplar kasların gelen uyarılara cevap veremeyip kasılı kalmasıdır. Eğer su tüketimin düşükse sinir sisteminde tam fonksiyonuyla çalışamayacaktır. Kreatin zaten su tutan bir madde olduğundan tükettiğin suyun metabolizmada kullanmasını zorlaştıracaktır. Belki sorunun bu olabilir. Daha fazla su tüketmeyi dene. Yoksa doktora git.

boratelli37

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
Su tüketimini arttır sorun geçecektir.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Engin

Yönetici
SMS Onaylı
Ödüller
2
  • 100. Mesaj!
  • 250. Mesaj!
Fit Puan
292
Konuyu canlandıralım dedim var mı kas krampı yaşayan, bende de olmuştu, magnezyum desteği ile bundan kurtulabilirsiniz.

AkkoyLu

Onaylı Üye
SMS Onaylı
Forum Üyesi
Ödüller
3
  • 25. Beğeni!
  • 100. Mesaj!
  • 50. Mesaj!
Fit Puan
132
Bende olduğunda biraz tuz ve suyu arttırıyorum sorun düzeliyor denemeni öneririm.

sc38

Forum Üyesi
Ödüller
4
  • 100. Mesaj!
  • 50. Mesaj!
  • 20. Mesaj!
  • İlk Beğeni!
Fit Puan
211
Split antremana geçeli 1 ay oldu. Özellikle bacak günü kalf çalışırken ve kardio yürüyüş bandında kalf kasına kramp girmeye başladı. Kreatin antreman günü kullanıyorum,su tüketimim antreman günlerinde 3.5-4 litre arası,off günleri 2.5 litre civarı. Magnezyum eksikliği mi yaşıyorum acaba ?