Kreatin ve kas krampları

Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
Forum Üyesi
Arkadaşlar kreatin kullanmaya başladığımdan beri kas krampları sorunu yaşıyorum bazen gece bile beni uyandırdığı oluyor bazen kullandıktan 5 10 dakika sonra kramp girmeye başlıyor buna bir çözüm yokmudur ? herkestemi böyle ? yoksa bende ters tepkimi veriyor ?

Forum Üyesi
Oldukça normal, kasların gelişiyor fakat çok aşırı ağrı hissediyorsan doktora görünmeni tavsiye ederim. Kas ağrılarını bir nebze azaltabilmek için Karpuz yiyebilirsin, en azından bende cok işe yaradı

Yorum
<b><span style="color:green;">Fasulyeden Moderatör
Forum Üyesi
Kreatin zaten vücudunda olan bir madde. Dışardan alınca kreatin monohidrata çevrilip kaslarında depolanıyor. Krampların su tüketiminle alakalı olabilir. Çünkü kramplar kasların gelen uyarılara cevap veremeyip kasılı kalmasıdır. Eğer su tüketimin düşükse sinir sisteminde tam fonksiyonuyla çalışamayacaktır. Kreatin zaten su tutan bir madde olduğundan tükettiğin suyun metabolizmada kullanmasını zorlaştıracaktır. Belki sorunun bu olabilir. Daha fazla su tüketmeyi dene. Yoksa doktora git.

Yorum
Yönetici
SMS Onaylı
Konuyu canlandıralım dedim var mı kas krampı yaşayan, bende de olmuştu, magnezyum desteği ile bundan kurtulabilirsiniz.

Yorum
Forum Üyesi
Split antremana geçeli 1 ay oldu. Özellikle bacak günü kalf çalışırken ve kardio yürüyüş bandında kalf kasına kramp girmeye başladı. Kreatin antreman günü kullanıyorum,su tüketimim antreman günlerinde 3.5-4 litre arası,off günleri 2.5 litre civarı. Magnezyum eksikliği mi yaşıyorum acaba ?

Yorum
  • :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p
  • :eek:
  • :laugh: