Kondisyon

depayx1

Forum Üyesi
19 Aralık 2018
3
0
1
20
Merhaba arkadaşlar öncellikle foruma yeni katıldım forumun samimi olduğunu duydum bütün samimiyetinize dayanarak koşu bandında nasıl kondisyon edinebilirim açıklarsanız çok sevinirim (futbol için )

EserBey

Forum Üyesi
24 Nisan 2018
79
7
8
19
www.facebook.com
Boy (cm)
190
Spor Geçmişi
9
Kilo (kg)
95
koşu bandının merdiveni varsa yukarı doğru kalkma güzel bir program yapabilirsin aslında deneyerek kendin

depayx1

Forum Üyesi
19 Aralık 2018
3
0
1
20
Deneyerek yapmaya çalıştım fakat futbol kondisyonu çok komplike olduğu için 90 dakika içerisinde durağanlık , rüzgara karşı koşuyorsun , sprint atıyorsun , normal tempolu yürüyorsun ona göre bir program bu forumda bulabilirsem çok iyi olur cidden

Engin

Yönetici
SMS Onaylı
14 Kasım 2014
699
347
83
35
AYDIN
Boy (cm)
185
Spor Geçmişi
4
Standart koşu antrenman programlarını uygulamalısın, sprint, depar, interval şekillerde dakikayla ve hızla antrenmanlar yapmalısın. Futbol için koşu bandı değil koşu pisti daha uygun olacaktır ama koşu bandında da devamlı-uzun koşular yapılabilir. Bunun yanında ağırlık antrenmanları da yapmak gerekiyor bacakları güçlendirmek için, standart bacak egzersizlerinin yanında compound hareketler içeren Squat gibi bacaklara etkili hareketler yapılmalı. Koşu bandında interval antrenmanlar 2şer dakika hızlı, 30 saniye yavaş şeklinde aşama-aşama yapılabilir. Koşu antrenman programlarını araştırmanızı öneririm.