Hoş geldin!

Forum sitemize kayıt olarak fitness ve vücut geliştirme konularında sorular sorabilir, diğer insanlarla iletişime geçebilirsiniz!

Şimdi Kayıt Ol

Kol biceps ölçülerini 6 ay oldu geliştiremiyorum ?

Semihkazi

Forum Üyesi
Ödüller
2
  • İlk Beğeni!
  • İlk Mesaj
Fit Puan
70
Merhabalar öncelikle şöyle başlamak istiyorum ilk spora başladığımda 71 kiloydum bu arada 1.82 boyundayım biceps ölçülerim 32 cm di 7. Aya girmek üzereyim 37 oldu ama daha fazla bekliyordum sizce normal mi lütfen cevaplarınızı bekliyorum..

Ekli dosyalar

Sezer B.

Forum Üyesi
Ödüller
1
  • İlk Mesaj
Fit Puan
2
Merhaba. Öncelikle gelişiminiz yavaş değil. Kol ölçünüzü artırmak için haftalar ilerledikçe ağırlıkları artırabilmeli; ve temiz kilo alacak şekilde kalori fazlası oluşturmalısınız. Programınızı ne sürede değiştirdiğinizi bilmiyorum; ancak 2-3 ay geçmişse ve ağırlıkları artık çok yavaş artırabiliyor veya hiç artıramıyorsanız yeni bir programa geçiş yapmanız faydalı olabilir. Benim de 1.5 sene olacak 31'den 39.5'a yeni çıktım.

Naci

Anti-Personnel Landmine
Moderatör
SMS Onaylı
Ödüller
3
  • 250. Mesaj!
  • 100. Mesaj!
  • 100. Beğeni!
Fit Puan
708
Merhabalar,

Gorsellere bakarsak gelisme 7 aya gore gozle gorulur sekilde. Omuzlar genislemis, kollar gelismis, trapez bolgesi hafiften belirgenlesmis. Buyuk ihtimal cevrenizden de olumlu donusler aliyorsunuzdur.

Sorunuzun cevabi; Evet gelisme guzel, ayni sekilde calismaya devam edin.

Semihkazi

Forum Üyesi
Ödüller
2
  • İlk Beğeni!
  • İlk Mesaj
Fit Puan
70
Görüşleriniz için teşekkür ederim inşallah daha iyi olmaya çalışıcam inşaat işçisi olduğum için zorlanıyorum biraz ama durmak istemiyorum

farukozdemir

Personal Trainer
SMS Onaylı
Forum Üyesi
Ödüller
7
  • 100. Beğeni!
  • 250. Mesaj!
  • 50. Beğeni!
  • 25. Beğeni!
  • 100. Mesaj!
  • 50. Mesaj!
Fit Puan
813
Merhaba.
Kol gelişimi güzel ama fotoğraf açısından galiba tricepsi tam göremedim , triceps’e ağırlık verirsen gelişim hızlanır ve 7 ay için çok güzel gelişim olmuş ve gelişim bi süre sonra yavaşlar bu normaldir. Ama eğer ölçü daha da artsın istiyorsan tricepse focus ol.
Triceps kolun 3/2sini kapsıyor bicepse göre daha büyük ve 3 başlı bir kas olduğundan kas kütlesi arttıkça kolun daha büyük görünür.

Semihkazi

Forum Üyesi
Ödüller
2
  • İlk Beğeni!
  • İlk Mesaj
Fit Puan
70
Anladım çok teşekkür ederim triceps çalışmalarımı çoklaştırmam gerekiyor anlaşılan size göre haftada kaç kez veya drop set şeklin de mi yapmalıyım

Nurettin Olgun

Yönetici
Ödüller
2
  • 100. Mesaj!
  • 250. Mesaj!
Fit Puan
47
Pramit veya ters pramit antrenman sistemleri uygulayın.Kısa vadede gözle görülür etkileri olur.Bunun dışında antrenman partneriniz olsun , her hafta ağırlığı % 20 oarnında artırın, misal diyelim 8 tekrar çıkardığın ağırlığı %20 artırıp 10 tekrar çıkar ve zorlandığın yerde partnerin güncel ağırlığa vücudun adapte olana kadar desteklesin.İleriki haftada kasların güncel ağırlıpa uyum sağlar , kasları sürekli olarak şaşırtmak gerekir , vücut ağırlıklara adapte olur.
Kısa vadede güzel gelişim , tebrik ederim , iyi günler iyi çalışmalar dilerim size.

Nurettin Olgun

Yönetici
Ödüller
2
  • 100. Mesaj!
  • 250. Mesaj!
Fit Puan
47
Triceps ve bicepsi ayrı günlerde çalışman tricepcse binen yükü azaltır ve daha iyi performans sağlarsınız.7 aylık antrenman sistemindeki günleri değiştirmek ile kaslara şok etkisi yaratmaya başlayabilirsin.Sadece ilk başladığın aydaki gibi bu ay daha fazla kas ağrısı hissedersin.

farukozdemir

Personal Trainer
SMS Onaylı
Forum Üyesi
Ödüller
7
  • 100. Beğeni!
  • 250. Mesaj!
  • 50. Beğeni!
  • 25. Beğeni!
  • 100. Mesaj!
  • 50. Mesaj!
Fit Puan
813
Drop seti bicepsde yapabilirsin daha etkili olur ama süper set şeklinde yapmanı tavsiye ederim biceps ardına triceps yapıştır :) yada tam tersi

wideman99

Forum Üyesi
Ödüller
7
  • 50. Beğeni!
  • 100. Mesaj!
  • 25. Beğeni!
  • 50. Mesaj!
  • 20. Mesaj!
  • İlk Beğeni!
Fit Puan
1,056
Konuyu hortlatıcam malesef dayanmadım.Kol gibi küçük bi kasın büyümesi her ay olsaydı zaten herkesin kolu 60 cm i geçerdi.Sorunuzda biceps büyümüyor diyosunuz belki tricepste sıkıntı vardır biraz daha önem verin.