Kişisel çalışmalar için uygun alan

Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
Forum Prensesi
Forum Üyesi
Merhaba arkadaşlar, Ben yaklaşık 2 yıldır yoga ile uğraşıyorum. bir arkadaşımın salonu vardı ve içinde yoga için ayrılmış özel bir bölümü de. Tamamen steril gürültüden uzak bir ortam yaratmıştı yani. Şimdi orası geçen kış kapanınca uygun yer bulamaz olduk. Kışın yoga için hem kapalı ve gürültüden uzak hem de temiz bir salon bulmak gerçekten güçmüş. Fakat 2 hafta önce yine bir tavsiye üzerine Ataşehir Novada Avm içinde Room 12' yi keşfettik, salondaki gibi aylık ücret ödemeden istediğiniz gibi günlük yada saatlik kiralayabiliyorsunuz ve çok steril temiz bir ortam. Bu sıkıntıyı yaşayan arkadaşlarla paylaşmak istedim bir kaç arkadaşınızla ortak bir oda kiralayıp çalışmalarınızı istediğiniz gibi yapabilirsiniz yani bir araştırın derim.

Merhaba arkadaşlar, Ben yaklaşık 2 yıldır yoga ile uğraşıyorum. bir arkadaşımın salonu vardı ve içinde yoga için ayrılmış özel bir bölümü de. Tamamen steril gürültüden uzak bir ortam yaratmıştı yani. Şimdi orası geçen kış kapanınca uygun yer bulamaz olduk. Kışın yoga için hem kapalı ve gürültüden uzak hem de temiz bir salon bulmak gerçekten güçmüş. Fakat 2 hafta önce yine bir tavsiye üzerine Ataşehir Novada Avm içinde Room 12' yi keşfettik, salondaki gibi aylık ücret ödemeden istediğiniz gibi günlük yada saatlik kiralayabiliyorsunuz ve çok steril temiz bir ortam. Bu sıkıntıyı yaşayan arkadaşlarla paylaşmak istedim bir kaç arkadaşınızla ortak bir oda kiralayıp çalışmalarınızı istediğiniz gibi yapabilirsiniz yani bir araştırın derim.

Merhaba,öncelikle Forum'a hoş geldiniz.

Yoga hakkında bilgi vermeye ne dersiniz.?

Fiziksel ve ruhsal açıdan faydaları nelerdir.

Uygulama biçimleri,hareketlerin isimleri , hareklerin anlamları gibi v.b

İyi çalışmalar,paylaşımız içinde teşekkür ederiz.

Yorum
Forum Üyesi
Merhaba,öncelikle Forum'a hoş geldiniz.

Yoga hakkında bilgi vermeye ne dersiniz.?

Fiziksel ve ruhsal açıdan faydaları nelerdir.

Uygulama biçimleri,hareketlerin isimleri , hareklerin anlamları gibi v.b

İyi çalışmalar,paylaşımız içinde teşekkür ederiz.

Daha detaylı bilgi çok güzel olurdu.Yoga hakkında bilgisi olmayanlara faydalı olur.Yoksa sadece bir mesaj paylaşıp bunu da tanıtım için kullanınca akla ticari bir reklam şüphesi geliyor ki kişisel kanaatimce bunun için izin almak gerekir ?

Yorum
Forum Prensesi
Forum Üyesi
Yoga ile uğraşmak isteyen arkadaşlar öncelikle bu konuda kararlı ve sistematik olmalıdır, bedensel ve ruhsal anlamda. Çünkü gerçek anlamda yoga birçoklarının sandığını aksine başlanacak bırakılacak bir ahşap boyama hobisi değildir. Size klasik gelecek fakat yoga bir yaşam biçimidir ve idealist olmayı gerektirir. Yaşam biçiminden kasıt yoganın verdiği, daha doğrusu sizin ondan aldığınız bütün aydınlatıcı ve geliştirici ilhamlar ışığında kendi auranızı, yaşam ve ruhsal çevrenizi, kısacası enerjinizden yediğiniz yemeğe, kullandığınız şampuana kadar köklü bir değişimden gelişimde FARKINDALIK'tan söz ediyorum. Bu hadi bir yoga kursuna kaydolalım da hafta sonları gidip gelelim işi değildir, eğer sorduğunuz bu ise. Çünkü bu yoganın ticari ve popüler boyutu oluyor. Evet bir çok yetkin ve gerçek insan var size bu konuda kapı açabilecek, ufkunuzu geliştirebilcek fakat bu söz ettiğim kursların çoğu dediğim gibi para tuzağı. Önce iş kendinizde bitiyor yani kendi farkındalığınızı yaratmalı bunu için bol bol okumalı kendinizi dinlemeli, çözümlemeli, geçmiş deneyimlerinizi göz önünde bulundurarak bir çözümlemeye girişmelisi, en önemlisi 'sakinlik' yaratmalısınız, farkındalık ancak böyle sağlanabilir. Zihinsel hazırlık aşaması yani karar verme kısmı en önemli kısım. bir binanın yapımında ki temel atma kısmıdır, bunu olabilen en yavaş ve titiz bir şekilde yapmanız ilerisi için çok işinize yarayacaktır. bu işe başlamak için kesinlikle tavsiyem DOĞA'dır. plazlarda ki saatlik kurslarda olacak iş değil, yalınlık ve yalnızlık şart. İkinci kademeye geldikten sonra artık mekan sizin için çok farketmeyecektir zaten. Şimdilik benden bu kadar, yolunuz açık enerjiniz yalın olsun. sevgiler dilerim.

Yorum
Forum Prensesi
Forum Üyesi
Şimdi yukarıda ki tavsiyeme gelecek olursak, bu zaten halihazırda yoga ile uğraşan ve kişisel gereksinimlerinden dolayı şehirde yaşayan yada geçici süre için şehirde bulunmak durumda olan arkadaşlarımızın ortak derdine yönelik bir paylaşımda bulunmak isteyişşimden kaynaklanmaktadır. Çünkü özellikle geçici süre ile sehirde bulunan arkadaslar bu konuda çok büyük sıkıntı yaşabiliyorlar, genelde bir arkadaşalarının yanında misafir oldukları için ve malum kış aylarında açık alanalrda elverişli olmuyor. İşte bu sebep ile birçok yerde işin ticari boyutu amacını aştığı için Room12'yi bulmamız ve bir oda kiralayarak üye olmak şartı gözetmeden istediğimiz kadar istediğimiz çalışmayı yapabilmemiz beni çok sevindirdi ve heyecanladırdı açıkcası. ve bunu da yararı dokunabilecek insanlarla paylaşmak istedim. bundan rahatsız olan veya bunu bir reklam vs yerine koyan var ise paylaşımı silebilirim. bunun dışında yogaya başlamak veya bu konuda naçizane bilgi, paylaşım almak isteyen arkadaşlar özel mesaj yoluyla elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım, ve üstteki yazıyı da bir giriş olarak okuyabilirsiniz.

Yorum
  • :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p
  • :eek:
  • :laugh: