Hoş geldin!

Forum sitemize kayıt olarak fitness ve vücut geliştirme konularında sorular sorabilir, diğer insanlarla iletişime geçebilirsiniz!

Şimdi Kayıt Ol

kimler multivitamin / vitamin supplementleri kullanmalıdır?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

SöNMeZ

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
  • Gelişiminde besin yetersizliği yaşayan çocuklar (doktor tavsiyesiyle)
  • Duruma göre hamile kadınlar (doktor tavsiyesiyle)
  • Çok üst düzey spor yapanlar (antrenör tavsiyesiyle)
  • Şu ya da bu sebeple vitamin eksikliği / azlığı çekenler
Bunun yanı sıra, fiziksel performansında vitamin supplementlerinin katkı sağlayabileceğini düşünen her seviyede sporcu, öncelikli olarak beslenmelerini yola koyduktan sonra halen yetersiz vitamin aldıklarını düşünüyorlarsa, multivitamin ürünleri kullanabiliriler.
[h=4]Yine de burada dikkat edilmesi gereken bazı faktörler vardır:[/h]
  • Eğer spesifik bir vitamine ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız, klasik bir multivitamin yerine spesifik olarak sadece bu vitamini içeren bir ürünü kullanmanız sizin için faydalı olabilir.
  • Ayrıca önemli bir yan not olarak da şunu belirtmeliyiz ki, dikkatsiz ve aşırı kullanımda bazı multivitamin supplementleri vücutta çeşitli yan etkilere / zararlara sebebiyet verebilmektedirler. Bu konuda çok daha detaylı incelemelerimiz zamanla olacak fakat örnek vermek gerekirse, sigara içen şahıslar üzerinde yapılan bir inceleme doğrultusunda aşırı ölçüde B vitamini tüketenlerin kanser riskinin artığı konusunda ciddi bulgular içeren bilimsel araştırmalar mevcuttur.Özet geçmek gerekirse, eğer ciddi anlamda bir multivitamin kullanmaya ihtiyacınız olduğunu belirleyen durumlar mevcut değilse, düzenli olarak bu tür ürünleri kullanmadan önce fiziksel gelişiminiz için doğru ve dengeli beslenmeyi ön plana almanız gerekmektedir. Ayrıca hatalı kullanımlarda (nadiren de olsa) bu tür ürünlerin faydadan çok zarar getirdiği de bilinmektedir.Yine de bu çoğu sporcu için ara sıra kullanımda multivitaminlerin bir takım faydalar gösterebileceği gerçeğini de değiştirmemektedir, ama her şeyden önce bir vitamin supplementi kullanmadan önce çoğu kişide eksikliği görülmesi oranı en yüksek olan bazı vitamin ve mineralleri doğrudan tek başına kullanmayı denemenizde fayda olabilir.

BUKADAR.

SaVaS

Forum Üyesi
Ödüller
3
  • 250. Mesaj!
  • 100. Mesaj!
  • 100. Beğeni!
Fit Puan
0
Aslına bakarsanız x sitelerden direk yazıları kopyala yapıştır yapmak bilgi kirliliğine neden oluyor ayrıca adamların haklarını ihlal etmiş oluyorsunuz adamlar emek edip yazı yazıyor siz direk emeklerini hiçe sayıp yazılarını çalıyorsunuz. emeğe saygılı olun bir yerden yazı alıyorsanız bari kaynağını belirtin

SöNMeZ

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
sana sövecem artık yeter benim yorumuma yorum yazma! babacan anladınmı ne bilgi kirliliği bilgiye açık olan beyinler okuyunca anlıyor AMA BİLGİYE KAPALI KIT BEYİNLİLER SENİN GİBİANLAYAMIYOR YADA ANLAMAK İSTEMİYOR YADA ALAYIPTA ANLAMAMAZLIKTAN GELİYOR ADA ANLAYIPTA BOŞ BOŞ KARILIK YAPIYOR KENDİNEİŞ CIKARIYOR ANLADIN! okey kendi kafamdan multivitamin yorumumu yapıym doğru bilgineyse onu yazarım ben yada kopyalar yapıştırırım oku anla daha ne kesin ve net bilgi budur dahası yoktur okey ADAMLAR YAZIYORKİ TOPLUM BİLGİLENSİN BENDE BU BİLGİYİ ÇOĞALTIYORUM YAYIYORUM VE KENDİMLE GURUR DUYUYORUM. DUNKOFLUĞA GEREK YOK ! ŞURDA FORUMDA BİLGİ PAYLAŞIYORUZ OKADAR İŞİMİZİN ARASINDA DAHA NEYAPYM VEYA KÖTÜ BİRŞEYMİ YAPTIM ....... SATAYIM BÖYLE İŞİN MAHALLE KARISINI GEÇTİNİZ ***. SİZ SAVAŞ HOCANIN DEDİKLERİNİ ORDA BURDA ANLATIRSINIZ ANLATACAKSIN TABİ Kİ BİLGİ COGALSIN OZAMAN SENDE SAVAŞ HOCAMIZIN HAKKINI YİYORSUN ANLADIN!

Son düzenleme:

SaVaS

Forum Üyesi
Ödüller
3
  • 250. Mesaj!
  • 100. Mesaj!
  • 100. Beğeni!
Fit Puan
0
sana sövecem artık yeter benim yorumuma yorum yazma! babacan anladınmı ne bilgi kirliliği bilgiye açık olan beyinler okuyunca anlıyor AMA BİLGİYE KAPALI KIT BEYİNLİLER SENİN GİBİANLAYAMIYOR YADA ANLAMAK İSTEMİYOR YADA ALAYIPTA ANLAMAMAZLIKTAN GELİYOR ADA ANLAYIPTA BOŞ BOŞ KARILIK YAPIYOR KENDİNEİŞ CIKARIYOR ANLADIN! okey kendi kafamdan multivitamin yorumumu yapıym doğru bilgineyse onu yazarım ben yada kopyalar yapıştırırım oku anla daha ne kesin ve net bilgi budur dahası yoktur okey ADAMLAR YAZIYORKİ TOPLUM BİLGİLENSİN BENDE BU BİLGİYİ ÇOĞALTIYORUM YAYIYORUM VE KENDİMLE GURUR DUYUYORUM. DUNKOFLUĞA GEREK YOK ! ŞURDA FORUMDA BİLGİ PAYLAŞIYORUZ OKADAR İŞİMİZİN ARASINDA DAHA NEYAPYM VEYA KÖTÜ BİRŞEYMİ YAPTIM ....... SATAYIM BÖYLE İŞİN MAHALLE KARISINI GEÇTİNİZ ***. SİZ SAVAŞ HOCANIN DEDİKLERİNİ ORDA BURDA ANLATIRSINIZ ANLATACAKSIN TABİ Kİ BİLGİ COGALSIN OZAMAN SENDE SAVAŞ HOCAMIZIN HAKKINI YİYORSUN ANLADIN!
savaş hocanın yazdığı yazıyı alıp blog'umda paylaşır isem ve kendim yazmış gibi gösterir isem işte o zaman hakkını yemiş olurum ama savaş hoca şöyle diyor şöyle bir yazı okudum tarzında paylaşır isem hem o kişinin emeğine saygı göstermiş hemde onun bilgisini dağıtmış oluruz arada fark mevcut.

ben gidip x bir siteden yazıyı kopyalayıp altına BU KADAR yazıp kendim yazmış gibi gösterir isem bunun adı hırsızlıktır. yasal olarakta bir suçtur o ayrı bir konu ama bu yasal bir şey bile değildir ayrıca forumu çöpe çevirme konusuna gelicek olursak. anlayacağını sanmıyorum ama anlatayım.
Forumların büyümesi için arama motorlarında yükselmesi gerekmektedir sağdan soldan kopyaladığınız yazılar google gibi arama motorların gözünde siteyi düşürür çöp site konumuna getirir işim bu benim yani işin ahlaki boyutunu geçtim bu yönden düşünün biraz...

Merttszgn

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
Multivitamin diye girdim konudan cok laf atişmasi var .

Sent from my iPhone using Tapatalk

Mehmet Kaban

Yönetici
Site Admini
Ödüller
2
  • 100. Mesaj!
  • 250. Mesaj!
Fit Puan
0
Konu tartışmaya döndüğünden kilitlenmiştir. Uslubunuza dikkat ediniz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...