Hoş geldin!

Forum sitemize kayıt olarak fitness ve vücut geliştirme konularında sorular sorabilir, diğer insanlarla iletişime geçebilirsiniz!

Şimdi Kayıt Ol

Kilo verdik ama yüz çöktü...

Gkhngs

Forum Üyesi
Ödüller
1
  • İlk Mesaj
Fit Puan
24
Arkadaşlar merhaba....Yaşım 36...

Pandemi sürecinde (yaklaşık 7 aydır) önce evde spora başladım sonrasında salonlar açılınca salonda devam ediyorum...Haftada 4 gün split bir programım ve her idman sonuna 15 dakıka Kardiom var...

80 kilodan 71 kg ya kadar düştüm (boy 175)...Vücudum hafif hafif kas anlamında kendini göstermeye başladı...Yağlarımın bir çoğu gitti ama alt göbek bölgem hala yaglı...

Ama benim sıkıntım çevremden gelen "yüzün çok çöktü ya","yapma artık bırak çirkin oldun" lafları...Bu da biraz demoralize etmeye başladı beni artık...

Sanırım genetik olarak ilk önce yüz den yakıyor vucudum yağları...

Beslenme olarak temiz beslenmeye çalışıyorum...Yulafım yumurtam lapa pirinçim ara öğün olarak dardanel ton yada hindi etim eksik olmuyor...

Çok arada kaldım Kardioyumu kessem ama göbek bölgem hala yağlı ? Yada daha fazla yememmi lazım yuzun kendini toplaması için...Yardımlarınızı bekliyorum...

(bu arada sanırım yanlış yere açmısım konuyu ,özür dileyerek adminler doğru yere taşırsa sevinirim)

ThousandYears

Forum Üyesi
Ödüller
9
  • 100. Beğeni!
  • 250. Mesaj!
  • 50. Beğeni!
  • 100. Mesaj!
  • 25. Beğeni!
  • 50. Mesaj!
Fit Puan
1,526
Aynı sorun bende de var , spora başlarken 89 kiloydum aşırı yağlıydım , 3 ayda diyet kardiyo ağırlık antrenmanı ile 71 e çekmiştim , alt karın da çok az yağ kalmıştı ama yüzüm zapzayıf oldu , sağlıklı beslenmeden dolayı hiç sivilce tarlası olan yüzüm de hiç sivilce kalmamıştı ama aşırı kuruydu , gülsem kırış kırış oluyordu yüzüm . Herkes daha da kilo verme diyordu , ben de clean bulka başladım yaklaşık 1 yıldır hala clean bulk yapıyorum 71 den 83 e çıktım ama bel ölçüm karnımdaki yağlanma hala aynı çok temiz büyüdüm , yüzüm de nasıl anlatsam sağlıklı gözüküyor , yağlı değil çene kasları hala belirgin ama eskisi gibi kuru değil. Tavsiyem alt karnı boşverin %14 yağ oranına kadar çektiyseniz clean bulka başlayın omuz göğüs sırt büyüsün , üst çatı büyüyünce bel daha küçük duruyor.

Gkhngs

Forum Üyesi
Ödüller
1
  • İlk Mesaj
Fit Puan
24
Vucut yağ oranım 1 ay once ölçüldüğünde %18 idi bu arada...

Nurettin Olgun

Site Admini
Ödüller
2
  • 100. Mesaj!
  • 250. Mesaj!
Fit Puan
51
Tuzu azaltın , yeşil çay ekleyin günlük rutininize.Yüzünüz için bol miktarda su için , günde bir âdet elma tüketin. Ekstra takviye almayı kesin , bir dönem aralıklı oruç tarzında bir beslenme programı mı uyguluyorsunuz , yâda sadece düşük karbonhidrat , yüksek protein içeren bir definasyon mu uyguluyorsunuz.?