Hoş geldin!

Forum sitemize kayıt olarak fitness ve vücut geliştirme konularında sorular sorabilir, diğer insanlarla iletişime geçebilirsiniz!

Şimdi Kayıt Ol

kilo almak için karbonhidrat kullanmalımıyım kilo almk için neler önerirsiniz

ENESSEZER

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
merhaba.
Ben yeni kaydoldum foruma öncelikle kendimden bahsedeyim ben 19 yaşındayım 2 aya yakın vücut geliştirmeye gidiyorum kilom 64 boyum 181 kilo almak için neler yapmalıyım bu gün 5kg lik karbonhidrat sipariş verdim daha önce hiç suplement kullanmadım sizce doğrumu yaptım bu suplementle kilo almam mümkünmüdür yemek konusunda olsun spor salonunda olsun nelere dikkat etmeliyim ne tavsiyeleriniz vardır piskolojik bunalıma giriyorum kilo problemim yüzünden

LÜTFEN TECRÜBELERİNİZİ BİLGİLERİNİZİ BENİMLE PAYLAŞIRSANIZ ÇOK MEMNUN OLURUM

Önceki Konu

can büyükelyas

Forum Üyesi
Ödüller
2
  • 100. Mesaj!
  • 50. Beğeni!
Fit Puan
0
merhaba.
Ben yeni kaydoldum foruma öncelikle kendimden bahsedeyim ben 19 yaşındayım 2 aya yakın vücut geliştirmeye gidiyorum kilom 64 boyum 181 kilo almak için neler yapmalıyım bu gün 5kg lik karbonhidrat sipariş verdim daha önce hiç suplement kullanmadım sizce doğrumu yaptım bu suplementle kilo almam mümkünmüdür yemek konusunda olsun spor salonunda olsun nelere dikkat etmeliyim ne tavsiyeleriniz vardır piskolojik bunalıma giriyorum kilo problemim yüzünden

LÜTFEN TECRÜBELERİNİZİ BİLGİLERİNİZİ BENİMLE PAYLAŞIRSANIZ ÇOK MEMNUN OLURUM
Sevgili dostum kilo almanın tek çaresi beslenmektir. Uygun ve doğru besinleri aldığın müddetçe kilo alacağına emin olabilirsin. Supplement kısmı ikinci plandadır. Supplementlerin, ihtiyacın olani besinlerden karşılayamadığında devrede olması gerekir. Ana öğününü o aldığın karbonhidratlardan karşılayacağını düşünyorsan hayal kırıklığına uğrarsın. Kilo almak için kalori fazlalığı alman lazım. Günde 1000 kalori fazla aldığın takdirde haftada 1 kilo ayda da 4 kilo civarında alırsın. Ancak bu muhtemelen yağlanma şeklinde olacaktır. Bu nedenle senin günde 250-500 kalori civarında fazla alıp ayda 1-1,5 kg alarak gitmeni tavsiye ederim. Yapacağın şey günlük ortalama kalori ihtiyacını bulup bunun 250-500 kalori civarında uzerıne cıkmak.

ENESSEZER

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
sevgili dostum kilo almanın tek çaresi beslenmektir. Uygun ve doğru besinleri aldığın müddetçe kilo alacağına emin olabilirsin. Supplement kısmı ikinci plandadır. Supplementlerin, ihtiyacın olani besinlerden karşılayamadığında devrede olması gerekir. Ana öğününü o aldığın karbonhidratlardan karşılayacağını düşünyorsan hayal kırıklığına uğrarsın. Kilo almak için kalori fazlalığı alman lazım. Günde 1000 kalori fazla aldığın takdirde haftada 1 kilo ayda da 4 kilo civarında alırsın. Ancak bu muhtemelen yağlanma şeklinde olacaktır. Bu nedenle senin günde 250-500 kalori civarında fazla alıp ayda 1-1,5 kg alarak gitmeni tavsiye ederim. Yapacağın şey günlük ortalama kalori ihtiyacını bulup bunun 250-500 kalori civarında uzerıne cıkmak.

günlük klaorimi hesaplamak imkansiz tükettiğim kaloriyi hesaplamam çok zor ben ağir bir işte ,tempoda çalişiyorum mesela öğlen 2kişinin yediği kadarini yesem bile akşam olmadan karnim tam anlamiyla gurulduyor bana ne önerirsiniz ara öğünlerde hangi besinler benim kilo almama yardimci olur zaten body e de sirf bu yüzden başladim kilo almak için bana söyleyeceğiniz ufak bir biligiyi dahil baş göz üstünde değerlendireceğim

Fatih A.

Moderatör
SMS Onaylı
Ödüller
3
  • 250. Mesaj!
  • 100. Mesaj!
  • 100. Beğeni!
Fit Puan
4
günlük klaorimi hesaplamak imkansiz tükettiğim kaloriyi hesaplamam çok zor ben ağir bir işte ,tempoda çalişiyorum mesela öğlen 2kişinin yediği kadarini yesem bile akşam olmadan karnim tam anlamiyla gurulduyor bana ne önerirsiniz ara öğünlerde hangi besinler benim kilo almama yardimci olur zaten body e de sirf bu yüzden başladim kilo almak için bana söyleyeceğiniz ufak bir biligiyi dahil baş göz üstünde değerlendireceğim
Muhtemelen basit karbonhidratları fazla alıyorsun, tok kalmak için Protein kaynakları özellikle et, Günde en az 50gr zeytinyağı ve komplex karbonhidratlar tüketmen lazım. Yulaf ezmesi tükettin diyelim kolay acıkacağını sanmıyorum, umarım faydalı bir cevap vermişimdir. İyi Çalışmalar

can büyükelyas

Forum Üyesi
Ödüller
2
  • 100. Mesaj!
  • 50. Beğeni!
Fit Puan
0
Muhtemelen basit karbonhidratları fazla alıyorsun, tok kalmak için Protein kaynakları özellikle et, Günde en az 50gr zeytinyağı ve komplex karbonhidratlar tüketmen lazım. Yulaf ezmesi tükettin diyelim kolay acıkacağını sanmıyorum, umarım faydalı bir cevap vermişimdir. İyi Çalışmalar
Sevgili dostum kesinlikle doğru şeyler söylemişsin. Komplex karbonhıdratlar alındığı muddetce verım olur dıye dusunuyorum bende.