Kilo Almak Için Beslenme Önerileri

Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
Forum Üyesi
Merhaba forumda yeniyim spora başlamayı düşünüyorum byaşım 17 boyum 1.75 kilom 52 evet çok zayıfım kilo almak istiyorum bunun için kendime bir beslenme programı hazırladım ramazandan sonra uygulamaya başlayacağım sizinde önerileriniz varsa bana yardım ederseniz çok mutlu olurum beslenme listem ;

Beslenme Programı
KAHVALTI :
3 Yumurta
10 Zeytin
30 gram Fındık ezmesi
5 dilim kaşar peyniri
50 gram lor peyniri
Yarım ekmek

ARA ÖĞÜN 1 Shake
100 gram yulaf
250 ml süt
1 muz
50 gram ceviz

ÖĞLEN
300 gram tavuk göğsü
300 gram pilav
1 bardak meyve suyu
Yarım ekmek

ARA ÖĞÜN 2
50 gram kuruyemiş
1 adet meyve
1 adet bisküvi çikolata ve ya gofret

AKŞAM
250 gram karbonhidrat (pilav bulgur )
250 gram protein (et tavuk )
Yarım ekmek

ARA ÖĞÜN 3
Fındık ezmeli sandiviç
1 bardak süt

Sizce bu yeterlimidir ?

Forum Üyesi
Kilo Alabilmeniz için uygun bir beslenme listesi olmuş ama bir kaç ufak değişiklik yaparsanız yağlanmayı biraz daha azaltabilirsiniz vede sağlıklı olarak kilo alabilirsiniz önerebileceğim değişikler öğlen ve akşam öğünlerinizdeki yarım ekmeği kaldırırsanız daha iyi olur. vede kahvaltıda ekmek yerine yulaf tüketilebilir onun dışında beslenmeniz güzel :)

Yorum
Forum Üyesi
Kilo Alabilmeniz için uygun bir beslenme listesi olmuş ama bir kaç ufak değişiklik yaparsanız yağlanmayı biraz daha azaltabilirsiniz vede sağlıklı olarak kilo alabilirsiniz önerebileceğim değişikler öğlen ve akşam öğünlerinizdeki yarım ekmeği kaldırırsanız daha iyi olur. vede kahvaltıda ekmek yerine yulaf tüketilebilir onun dışında beslenmeniz güzel :)
Teşekkürler öneriniz için vücud tipim ektomorf nasıl çalışmalıyım

Yorum
Forum Üyesi
Kahvaltı :
Peynit zeytin reçel... Rutin kahvaltı
+
3 yumurta (komple)
Bir ufak hazır meyve suyu
1 adet orta boy muz
1 porsiyon gainer
1 büyük boy haşlanmış patates

Ara öğün
Öğlen
Ara öğün
Akşam
Ne bulduysan yiyebildigin kadar ye
Gram gram hesaplara hiç girme
ekmeği aşırı tüketme, kızartmalardan uzak dur.
Aksatmadan ağır antrenman yap
Amino bcaa creatin ve protein tozunu aksatma
Değişimi gör.

Yorum
Forum Üyesi
Kahvaltı :
Peynit zeytin reçel... Rutin kahvaltı
+
3 yumurta (komple)
Bir ufak hazır meyve suyu
1 adet orta boy muz
1 porsiyon gainer
1 büyük boy haşlanmış patates

Ara öğün
Öğlen
Ara öğün
Akşam
Ne bulduysan yiyebildigin kadar ye
Gram gram hesaplara hiç girme
ekmeği aşırı tüketme, kızartmalardan uzak dur.
Aksatmadan ağır antrenman yap
Amino bcaa creatin ve protein tozunu aksatma
Değişimi gör.
ufak meyve suyu + reçel kısmının önermediğiniz ekmek ve kızartmalardan pek bir farkı yok açıkcası. Kilo almak için yeterli besin tüketiminde bcaa nın pek bir faydası yok. Ne bulduysan yiyebildiğin kadar yemek de pek mantıklı değil. Kaliteli besinlerden yiyebildiğin kadar ye demek daha mantıklı olacaktır. Sebzeler çok önemli, herkes makrolarla kafayı bozmuş fakat mikrolara pek dikkat edilmiyor. Her gün yeterli mikroları da almak çok önemlidir. Ara öğünlerde çikolata da pek mantıklı değil. Eğer öğünler arasında çok acıkıyorsanız daha fazla yiyin öğünlerinizde. Hemen kilo alırsanız yağ alırsınız. Sonra ileride "Kilo vermek için beslenme programı" diye bir başlık açma gereği duyarsınız. Alacağınız kiloları kas olarak almak ve yağ alımını minimumda tutmak hedefiniz olmalı.

Yorum
Forum Üyesi
Kardeşim karşındaki daha 17 yaşındaki çocuk bu yaşında tatlıda yiyecek recelde
Bu yaştaki birisi ne yaparsan yap diet yapmaz yapamaz yedigi içtiği herşeyi (aşırıya kaçmadan) yakacak enerjiye çevirecek dönemde.
Beslenme uzmanı değilim ama benim düşüncem böyle.

Yorum
Forum Üyesi
Ben de diyet yapmıyorum, yediğim besinleri seçiyorum sadece. 17 yaşında kaç tane obez insan var farkında değilsin galiba. Çocuk büyük farketmez, kaloriyi aşarsa kilo alır, yağlanır. Yağlanmakta sağlığa zararlıdır. 6 yaşında, yaşıtlarının iki katı çocuklar var. Anneleri sağolsun sabah pizzalar tatlılar besliyor. Sonra ileride çocuğunun çekeceği sağlık sorunlarının farkında değil.

Yorum
Forum Üyesi
Ben de diyet yapmıyorum, yediğim besinleri seçiyorum sadece. 17 yaşında kaç tane obez insan var farkında değilsin galiba. Çocuk büyük farketmez, kaloriyi aşarsa kilo alır, yağlanır. Yağlanmakta sağlığa zararlıdır. 6 yaşında, yaşıtlarının iki katı çocuklar var. Anneleri sağolsun sabah pizzalar tatlılar besliyor. Sonra ileride çocuğunun çekeceği sağlık sorunlarının farkında değil.
Ya heye heye

Yorum
Forum Üyesi

Sana katılıyorum

Yorum
  • :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p
  • :eek: