Soru Kilo Alamıyorum

Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
Forum Üyesi
Merhabalar,
17 yaşında lise son öğrencisiyim.
186 boy var ama kilo 58.
Hatta sene başında 52 kiloydum, bu yüzden günlük 4000-5000 kalori almaya başladım.
İlk 3 hafta 7-8 kilo aldım ancak 3 aydır aynı kilodayım, üstüne bir de 2 hafta yemeyi kestim, 4-5 kilo kaybettim. Sonra toparladım ama yine 58 sınırında kalıyor.
Sınav senem olduğu için spor yapacak zamanım yok ama zaten benim için önemli olan kas değil kilo, yaz geliyor ve arkadaşlarım kısa kolluyla gezerken ben kapüşonluyla duruyorum çünkü kollarım o kadar ince ki.
Genetiğimde de bir sıkıntı yok, babam 195 boyunda 110 kilo.
Spor olarak su altı hokeyi (yüzmenin daha ağır versiyonu) yapıyordum, 2 sene önce bıraktım ama zaten o zamanlar da çok zayıftım.
Yardımcı olabilir diye ekleyeyim, genetik hiper-kolesterol var, 450 civarındaydı diyetle geçmeyince ilaç (Ator 10mg) kullanmaya başladım, şu an normal seviyede ama ilacı hâlâ kullanmam gerekiyor.

Örnek bir öğlen yemeğim;
1 tabak iskender
1 kase çorba
1 kase salata
1 tabak makarna
1 tabak tavuklu pilav
2 adet lokma tatlısı
1 tabak yoğurt

Forum Üyesi
Merhabalar,
17 yaşında lise son öğrencisiyim.
186 boy var ama kilo 58.
Hatta sene başında 52 kiloydum, bu yüzden günlük 4000-5000 kalori almaya başladım.
İlk 3 hafta 7-8 kilo aldım ancak 3 aydır aynı kilodayım, üstüne bir de 2 hafta yemeyi kestim, 4-5 kilo kaybettim. Sonra toparladım ama yine 58 sınırında kalıyor.
Sınav senem olduğu için spor yapacak zamanım yok ama zaten benim için önemli olan kas değil kilo, yaz geliyor ve arkadaşlarım kısa kolluyla gezerken ben kapüşonluyla duruyorum çünkü kollarım o kadar ince ki.
Genetiğimde de bir sıkıntı yok, babam 195 boyunda 110 kilo.
Spor olarak su altı hokeyi (yüzmenin daha ağır versiyonu) yapıyordum, 2 sene önce bıraktım ama zaten o zamanlar da çok zayıftım.
Yardımcı olabilir diye ekleyeyim, genetik hiper-kolesterol var, 450 civarındaydı diyetle geçmeyince ilaç (Ator 10mg) kullanmaya başladım, şu an normal seviyede ama ilacı hâlâ kullanmam gerekiyor.

Örnek bir öğlen yemeğim;
1 tabak iskender
1 kase çorba
1 kase salata
1 tabak makarna
1 tabak tavuklu pilav
2 adet lokma tatlısı
1 tabak yoğurt

Merhaba, Sorunuz için teşekkür ederiz, bu konuda uzman üyelerimiz en kısa sürede size cevap verecektir. Keyifli forumlar dileriz. :)

Yorum
  • :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p
  • :eek:
  • :laugh: