Kendi pre-workoutunu oluşturmak

Sahinsahin

Forum Üyesi
25 Ocak 2019
2
0
1
23
Kilo (kg)
75
Spor Geçmişi
2
Boy (cm)
180
Merhaba sayın üstadlar ben 4 ay kadardır crossfit ile uğraşmaktayım kendime antreman öncesi bir pre workout oluşturmak istiyorum.Pre workoutumun içinde 200 mg kafein hapı,5 gr bcaa,3 gr kreatin,3 gr sitrulin,3 gr betaalanin i elma suyu veya üzüm suyuyla karıştırmayı düşünüyorum.Antremandan 30 dk önce kullanacağım sizce uygun mudur başka birşey eklemem gerekir mi bir zararı olur mu yoksa hazır bir ürün mü kullanmalıyım yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler.

Sahinsahin

Forum Üyesi
25 Ocak 2019
2
0
1
23
Cevap gelmemiş ama kendi deneyimimi söylemek istedim belki ilerde okuyan olursa faydalanabilir.Cuma günü yaptığım karışım 200 mg kafein hapı,5 gr bcaa,3 gr kreatin,3 gr betaalanin,15 gr sodyum bikarbonattı.İdrarda yanma oluştu aşırı susuzluk oldu dilim damağım kurudu 2 saatte 3 lt falan su içmek zorunda kaldım.Biraz önce(pazartesi günü) tekrar bir karışım yaptım bu sefer sodyum bikarbonat kullanmadım 200 mg kafein hapı,5 gr bcaa,3 gr kreatin,3 gr betaalanin,4 gr sitrulin,yarım ölçek protein tozu kullandım herhangi bir susuzluk,idrarda yanma falan hissetmedim.Enerjim ikisindede müthişti baya bir fark hissettim özellikle kaslardaki yanma hissi geçti ve ertesi gün ağrılarım kesildi.Bir daha sodyum bikarbonat kullanmayı düşünmüyorum.

Naci

Moderatör
SMS Onaylı
15 Haziran 2015
503
153
63
Moskova Russia
Boy (cm)
174
Spor Geçmişi
6
Kilo (kg)
85
Merhabalar,

Oncelikle emeginiz icin tebrik etmek isterim. Herkesin vucudu farkli tepki verebilecegi icin bu konuda net yorum yapmak bana kalirsa pek olasi degil. Bu kadar zahmet etmek yerine direkt hazir urun alip kullansaniz sanirim daha az risk olusturursunuz.

Yine de yapmis oldugunuz calismalari burada gormek, tecrubelerinizden faydalanmak en azindan kendi adima isterim.