Hoş geldin!

Forum sitemize kayıt olarak fitness ve vücut geliştirme konularında sorular sorabilir, diğer insanlarla iletişime geçebilirsiniz!

Şimdi Kayıt Ol

kaza geçirdim kalf' ımda 5-8cm yırtık ve spor

kerem

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
merhaba iyi günler bisikletle kaza yaptım ve kalf' ımda ortalama 5-8cm arası bi yırtık var dikiş atıldı cenemdede aynı şekilde orasıda dikişli ve 1ay spor yasak dedi dikiş yapan doktor benim napmam lazım cevap bekliyorum lütfen 1ay yatarsam kilo alırım 120kg birisiyim 2senedir spor yapıyorum.

ftrci05

Forum Üyesi
Ödüller
2
  • 100. Mesaj!
  • 100. Beğeni!
Fit Puan
0
öncelikle büyük geçmiş olsun .. spor yasak kelimesini iyi bir analiz etmek gerek önce ... spor yasak demesinin sebebi kan akımının çok hızlanıp dikişleri zorlaması ve terleyip dikiş yerinde iltihap kapması gibi sebeplerden dolayı demiştir ... AMA SPOR BİR YAŞAM TARZIDIR SADECE SALONDA KOŞMAK AĞIRLIK KARDIRMAK DEĞİL ... yemene içmene dikkat ediceksin eski yediğinden daha az yiyeceksin bu altın kural yemezsen kilo da alamazsın çünkü ;) ... yürürken bir ağrı hissetmiyorsan kalfında çık yürü sabahları 1 saat akşamları 1 saat dikiş yerlerinin hijyenine dikkat ederek tabiki .. salona gidip çok fazla kendine yüklenmeden bak altını çiziyorum çok yüklenmeden kondisyon bisikletini sürebilirsin kan akımın çok fazla yükselmesin .. yani hafif tempoda ... dambıllarla kollarını çalıştırabilirsin bench press yapabilirsin fakat düşük ağırlıkla ... dikişler çıktıktan sonra bana özel mesaj at sana egzersiz programında çizelim kalf ın için

kerem

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
çok teşekkür ederim bilgi verdiğiniz için özel mesaj döndüm size iyi günler