Hoş geldin!

Forum sitemize kayıt olarak fitness ve vücut geliştirme konularında sorular sorabilir, diğer insanlarla iletişime geçebilirsiniz!

Şimdi Kayıt Ol

Kaslarda Titreme Sorunu ve D Vitamini

Matkap Arif

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
Merhaba forum. Ben 4 aylık bisikletçiyim ilk başlağımda kaslarda ağrı hissettim sonra doktora gittiğimde D Vitamini eksikliğin var dedi. 1.5 ay ilaç kullandım bu gün gittim D vitamini seviyesi 23.5 olmuş normal seviyesi 25 ve üstü. Bacak kaslarımı uzun süre çalıştırdıktan sonra pek bi şikayetim yoktu ancak ilaçları kullanmaya devam etmem gerekiyomuş bu ilaçlarda spor yapmama engel oluyor. Bisiklet ile 45-50 dk arası bi sürüş yaptıktan sonra dinlendiğim sırada belden ve aşağısı titrer gibi oluyo sanki biri beni sallıyor gibi oluyor. Pek şiddetli değil ama uyutmayacak kadar rahatsız ediyor.

Şimdi kısa keseyim soruma geleyim. Egzersiz sonrası dinlenme sırasında titreme normal midir ? Nasıl geçer ?

tatar

Forum Üyesi
Ödüller
1
  • 50. Beğeni!
Fit Puan
0
Merhaba forum. Ben 4 aylık bisikletçiyim ilk başlağımda kaslarda ağrı hissettim sonra doktora gittiğimde D Vitamini eksikliğin var dedi. 1.5 ay ilaç kullandım bu gün gittim D vitamini seviyesi 23.5 olmuş normal seviyesi 25 ve üstü. Bacak kaslarımı uzun süre çalıştırdıktan sonra pek bi şikayetim yoktu ancak ilaçları kullanmaya devam etmem gerekiyomuş bu ilaçlarda spor yapmama engel oluyor. Bisiklet ile 45-50 dk arası bi sürüş yaptıktan sonra dinlendiğim sırada belden ve aşağısı titrer gibi oluyo sanki biri beni sallıyor gibi oluyor. Pek şiddetli değil ama uyutmayacak kadar rahatsız ediyor.

Şimdi kısa keseyim soruma geleyim. Egzersiz sonrası dinlenme sırasında titreme normal midir ? Nasıl geçer ?
spordan sonraki dinlenmende titreme oluyorsa bu sınırını zorladın demek olabilir, özellikle karbonhdirat eksikliğinden olabilir, hamlıktan olabilir.
Ancak, henüz antrenmanın başında kaslarınız titriyorsa durumunuz kötü demektir. Evet, sağlık açısından bir risk olmasa da, antrenmanın başında titreyen kaslarınız, kassal dayanıklılığınızın oldukça düşük olduğunu gösterir.
Titreyen kaslarınız için kısa sürede çözüm, antrenmanlara başlamak ve doğru düzgün beslenip dinlenmektir. Eğer çok daha çabuk bir çözüm istiyorsanız sınırınızın %75’iyle çalışın ve düşük viteslerde sürün. Bunların yanı sıra ek olarak sizin için uygun ağırlık idmanlarına başlayabilirsiniz, idmanda pozitif ve negatiflerini, yani hareketin bütününü yavaş hızda yapın. Bunları uyguladığınızda titreme sorunu daha kısa sürede giderilecektir.
karbonhidrat, protein, yağ, vitamin ve mineral alımlarınızı kontrol edin ve yeterli beslenin, sorun kalmayacaktır.