Hoş geldin!

Forum sitemize kayıt olarak fitness ve vücut geliştirme konularında sorular sorabilir, diğer insanlarla iletişime geçebilirsiniz!

Şimdi Kayıt Ol

kas yumusaması ve kasılması

Mustafa077

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
Savas Hocam spor yaptıktan sonra bazen kaslar acayıp şekilde sertleşip kasılıyor bu kasıltı 2 - 3 gün sürüyor .Bazen ise kendilerini salıyorlar yumuşuyor bunun nedenı nedir sizce ? Yaş:18 Boy:180 Kilo:79

Son düzenleme:

SaVaS

Forum Üyesi
Ödüller
3
  • 250. Mesaj!
  • 100. Mesaj!
  • 100. Beğeni!
Fit Puan
0
Kaslarda hafif ağırı normaldir veya kasılması çünkü sonuçta ağırlık calıştığın zaman o kaslara zarar veriyorsun yani vucut geliştirmeyi şöyle düşün bir bina var onu yıkıp yenisini yapıyorsun bu döngü böyle ilerliyor sende misal gögüs calışıyorsuz gögüsünü yıkıyorsun ki daha iyi olsun liflerde bu şekilde yırtılıyor ve yenileniyor daha güçlü hale geliyor. misal bende çarşamba günü gögüs calıştım şuanda hala üst gögüslerde hafif ağırı var kasılıyorda.

Mustafa077

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
Hocam bir şey daha soruyim :D Fıtnese basladıgmda 69 kıloydum hıc bır proteın kullanmadım 5 ay fıness yaptım suan 79 kıloyum suanlık bazı işlerimden dolayı dambıl setımle evde calısıyorum 2 ay sonra tekrar fıtnesa baslıycam evde calısırken proteın tozu kullanabılırmıyım ve ılk defa kullanacagım ıcın bana bı marka onerebılırmısınız ?

SaVaS

Forum Üyesi
Ödüller
3
  • 250. Mesaj!
  • 100. Mesaj!
  • 100. Beğeni!
Fit Puan
0
Hocam bir şey daha soruyim :D Fıtnese basladıgmda 69 kıloydum hıc bır proteın kullanmadım 5 ay fıness yaptım suan 79 kıloyum suanlık bazı işlerimden dolayı dambıl setımle evde calısıyorum 2 ay sonra tekrar fıtnesa baslıycam evde calısırken proteın tozu kullanabılırmıyım ve ılk defa kullanacagım ıcın bana bı marka onerebılırmısınız ?
öncelikle 5 ayda 10 KG kas kütlesi alman imkansız bu iyi bir şey değil bana sorarsan muhtemeldir yağ almışsındır çünkü 10 kg çok büyük bir rakam protein konusuna gelecek olursak tabiki kullana bilirsin yabancı ülkelerde spor yapmayan kişiler dahi takviye olsun diye kullanmaktadır. marka konusuna gelecek olursak vucudunla ilgili değerleri söyle boy / kg / ölçüler gibi bir de 1 2 resim at ve amacını deki ona göre ürün önerelim. amacını ve seni bilmeden ürün önerirsek muhtemeldir hedefine ulaşamazsın.

Mustafa077

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
Hocam tabıkıde ımkansız 10 kg kas kutlesı yapmak keske olsaydı saece kılo aldım :D hocam resım gönderemedim bi türlü :D ekleyemedim :D

SaVaS

Forum Üyesi
Ödüller
3
  • 250. Mesaj!
  • 100. Mesaj!
  • 100. Beğeni!
Fit Puan
0
Hocam tabıkıde ımkansız 10 kg kas kutlesı yapmak keske olsaydı saece kılo aldım :D hocam resım gönderemedim bi türlü :D ekleyemedim :D
hizliresim.com a yükleyin sonra verdiği linki forumda paylaşın bu arada boy kg yaş amaç ölçü gibi bilgileride yazın net bir şey diyelim.

Mustafa077

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
Son düzenleme:

SaVaS

Forum Üyesi
Ödüller
3
  • 250. Mesaj!
  • 100. Mesaj!
  • 100. Beğeni!
Fit Puan
0
hocam 180 boy kılo 79 yaş 18 amac bıraz daha kalıp ve hacim kazanmak ve hafifte karın kası :D çok parcalı kas peşinde değilim :Dvucut ölçülerimi bilmiyorum hocam
http://i.hizliresim.com/3RzPPr.jpg
http://i.hizliresim.com/R6DBBa.jpg
http://i.hizliresim.com/R6DBBa.jpg
hocam buda fıtnese ilk basladıgım gunki halim :D http://i.hizliresim.com/EEDpJD.jpg
Dymatize Iso 100 Hydrolyzed 100% Whey Protein Tozu Isolate 2275 Gr - Dymatize İzole Protein | Supplementler ve Universal Creatine Powder 300 Gr - Universal Kreatin Monohidrat | Supplementler işini görecektir. içerisinde yağ vs.. olmadığı için sixpack için uygun.