Kas Yapmak Için Bilmen Gereken Altın Bir Kural

Atlefit

Onaylı Üye
SMS Onaylı
Forum Üyesi
27 Eylül 2017
16
9
3
İstanbul
atlefit.com
Spor salonunda ağırlık kaldırırken durmadan nasıl kas yapılır? Kas yapmanın altın bir kuralından bahsedeceğiz.

Eğer spor salonunda ellerinin dumbell’lara, halterlere, kablolara değmesinin kas yapmak için yeterli olduğunu düşünüyorsan aşağıdaki videoyu dikkatli izlemeni öneririm.

En iyi spor programı nedir diye düşünüp taşınmaktansa elindeki spor programını en iyi nasıl uygulayabileceğini düşünmek sana çok daha iyi sonuçlar verecek. En iyi spor programı diye bir şey yok ama bir spor programını en iyi şekilde uygulamak var ve kas gelişiminin fark yarattığı nokta burası.

Tabiiki de spor programının iyi düzenlenmiş olması önemli ama farkı yaratan programınla ne yaptığın. Kaslarına büyümeleri için bir sebep vermezsen kasların büyümeyecek. Bu videoda anlattığım “altın” kuralı her spora gittiğinde uygularsan kasların büyümeye devam edecek.
Videoda bahsettiğim yazıyı buradan indirebilirsin (Zaman Kaybetmeden Kas Yapmanın 7 Kuralı) :
https://atlefit.com/zaman-kaybetmeden-kas-yapmanin-7-kuralı

Youtube kanalımda her hafta bunun gibi konularda yeni videolar paylaşıyorum. Sen de bu videoları kaçırmak istemiyorsan kanalıma abone olmayı unutma:
https://www.youtube.com/channel/UCwUwf4ut4TtGacjLnqXJqVg
 

Kemal Siren

Onaylı Üye
SMS Onaylı
Forum Üyesi
3 Temmuz 2015
400
219
63
İstanbul
Boy (cm)
173
Yaş
50
Spor Geçmişi
33
Kilo (kg)
80
Her antrenmanda ileri gidiş hedeflemek şart. İleri gidiş kullanılan ağırlıklar, tekrar sayıları, set sayısı, hareket sayısı, daha kısa dinlenme süresi, daha sık antrenman vs gibi değişkenlerle sağlanabilir. Ve bunu bilinçli yapabilmek için de her antrenmanı kaydetmek çok faydalı. Geçen antrenmanda ne yaptığımızı görmek hem ilave motivasyon hem de işi şansa bırakmamak için olmazsa olmaz..
 
Tepkiler: Atlefit

Ekrema

Onaylı Üye
SMS Onaylı
Forum Üyesi
22 Ağustos 2017
49
10
8
25
Boy (cm)
177
Yaş
25
Spor Geçmişi
6
Kilo (kg)
79
Omuz (cm)
133
Göğüs (cm)
121
Kol (cm)
37
Bel (cm)
80
Kitapçık çok güzel olmuş emeğine sağlık.