Karın çalışırken kramp girmesi

Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
  Konu görüntüleme sınırlıdır
Thread Owner
Forum Üyesi
Kilo (kg)
98
Spor Geçmişi
1
Boy (cm)
180
Kol (cm)
42
Bel (cm)
120
Omuz (cm)
120
Dostlar ben karın hareketleri çalışırken kramp giriyor bu yüzden hiç çalışmıyorum buna nasıl çözüm bulurum? 3. tekrarda kesinlikle kramp giriyor ve 2 3 gün ağrısını çekiyorum.

Forum Üyesi
yani bir çok sebebi olabilir sadece kasların çok çok güçsüz daha önce böyle bir dirençle karşılaşmadığından ya da kas lif tiplerinin oranlaması gibi bir sebepten olabileceği gibi yeterli su içmemekten bile olabilir suda kaslara kramp girmesini geciktiren elektrolitler var. D ve B vitamini eksikliği yaşıyor olabilirsin veya magnezyum eksikliği olabilir. Hani telaş yapma bundan sonra yazacaklarım çok düşük ihtimaller ama dolaşım bozukluğu ya da diyabetten de olabilir bu. Ama sadece karın kaslarında bunu yaşıyorsan bu ihtimaller çok çok zor. Aklıma gelmeyen ya da bilmediğim ama sinirlerin çok daha hızlı uyarılmasına sebep olan bir sürü şey olabilir... Ben de arka bacak çalışırken kalflerime kramp girer gibi olur bazen. Önemli bir şey gibi değil ama bir kan testi ile hepsini bulabilirsin. D-B-Magnezyum ve glikoza baktır kanında hatta gitmişken TSH T3 T4 lere de baktır.

Yorum
Thread Owner
Forum Üyesi
Tahlil yaptırdığım zaman değerlerim genelde normal ve üstünde çıkıyor. Ben 8-9 sene önce apadist ameliyatı olmuştum. Bununla alakası olabilir mi? Doktora bu şikayetimi söylediğim zaman bana sporu bırakmamı söylemişti ama ben devam ettim bir ara geçer gibi oldu daha sonra tekrar başladı.

Yorum
Yönetici
SMS Onaylı
Bugün Doğum Günü
Mesaj Lideri
Hocam şey sorucam ben günde 9 lt su içiyorum bunun 3 lt si antrenmanda . Su zehirlenmesi olur mu sizce ilerleyen zamanlarda . Kendimi zorlamiyorum , aşırı terleyen bir bünyem var . Kışın herkes montla durur ben t shirtle , babam da öyle . Biz de genetik üşümüyoruz .

Yorum
  • :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p
  • :eek:
  • :laugh: