Hoş geldin!

Forum sitemize kayıt olarak fitness ve vücut geliştirme konularında sorular sorabilir, diğer insanlarla iletişime geçebilirsiniz!

Şimdi Kayıt Ol

Kardiyo ve Nabız hakkında

Prototype I

Forum Üyesi
Ödüller
1
  • 20. Mesaj!
Fit Puan
0
Arkadaşlar 2 şer dakika olarak interval kardiyo yapıyorum, yürüme halinde iken nabzım 135 civarında koşu halinde iken 155 civarında oluyor spor salonunda 2,3 arkadaşız ve beraber koşuyoruz genelde onların nabzı koşu halinde bile 145'in üzerine çıkmıyor, ben koşudan yürüyüşe geçiyorum nabzım 145 oluyor sonra tekrar koşu yani 145-155 aralığında oluyor yürüme ve koşuda diğer arkadaşlarım koşu halinde bile 145'e zor çıkıyor bu durum çabuk yorulduğumumu gösterir yoksa daha iyi yağ yaktığımımı gösterir kısacası bu durum avantajmıdır yoksa dezavantajmıdır onu öğrenmek istedim şimdiden teşekkürler.

SaVaS

Forum Üyesi
Ödüller
3
  • 250. Mesaj!
  • 100. Mesaj!
  • 100. Beğeni!
Fit Puan
0
meraktan soruyorum nabzını nasıl ölçüyorsun ?

Prototype I

Forum Üyesi
Ödüller
1
  • 20. Mesaj!
Fit Puan
0
Kardiyoyu salonda yapiyorum genelde oyuzden makinada gozukuyor, disarida kostugum gunlerde kuzenimin saati var sporcular icin nabiz olcuyor onla takip ediyorum.

Engin

Yönetici
SMS Onaylı
Ödüller
2
  • 100. Mesaj!
  • 250. Mesaj!
Fit Puan
292
Düşük nabızda yağ yakımı oluyor %50 yağ - %50 karbonhidrat
Orta nabızda %50 karbonhidrat, %25 Protein - %25 Yağ
Yüksek nabızda %50 Protein - %50 Karbonhidrat yakarsınız,
Yani çok hızlı koşayım yağları yakayım diye birşey yok bilimsel olarak.
Kemal Sunal'ın postacı yürüyüşünü bilirseniz o şekilde iyi yağ yakılıyor, ben oldukça iyi yaktım ve her 30 günde bir bunu ölçtüm makine ve kan değerlerince yağ oranımda ciddi düşüklük meydana geldi. Çoğu kişi nabız olayını atlıyor, bunun için gittim ben de nabız saati aldım. Dediğimiz gibi doğru nabız = doğru yağ yakımı.

yavuzserdar

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
Karotisten nabız ölçmeyi öğrenmenizi tavsiye ediyorum. Neden bilmiyorum ama makine hesaplamalarına insan vücudunda pek güvenemiyorum. Sizin nabzınızın daha yüksek olmasına bir teorim var ama çok havada kalır o yüzden kirletmeyim buraları.