Kardiyo programı öneriniz varmı ?

Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
Forum Üyesi
arkadaşlar acaba Kardiyo programı öneriniz varmı ? ben kardiyo yu spor salonlarında yaptıkları gibi gidip dakikalarca koşmak bisklet çevirmek olarak düşünmüyorum daha hareketli ve faydalı hareketleri seviyorum sizin önerileriniz var mı acaba ?

Forum Üyesi
arkadaşlar acaba Kardiyo programı öneriniz varmı ? ben kardiyo yu spor salonlarında yaptıkları gibi gidip dakikalarca koşmak bisklet çevirmek olarak düşünmüyorum daha hareketli ve faydalı hareketleri seviyorum sizin önerileriniz var mı acaba ?
Hayatımda hiç kardiyo yapmadım genel olarak da karşıyım bu kardiyo işine ancak geçenlerde salonumuza istanbuldan bir hoca konuk oldu beraber 3 kişi spinning yaptık şarkı seçiminden mi bilinmez aman allahım coştukça coştuk kan ter içinde kaldık. Pedalları da epey ağır modda basıyorduk. 1 Saat civarı sürdü canımız çıktı arada yapmakta fayda var sanırım.

Yorum
Forum Üyesi
Hayatımda hiç kardiyo yapmadım genel olarak da karşıyım bu kardiyo işine ancak geçenlerde salonumuza istanbuldan bir hoca konuk oldu beraber 3 kişi spinning yaptık şarkı seçiminden mi bilinmez aman allahım coştukça coştuk kan ter içinde kaldık. Pedalları da epey ağır modda basıyorduk. 1 Saat civarı sürdü canımız çıktı arada yapmakta fayda var sanırım.
hocam ben çabuk terleyen birisi olarak kardio çok işime yarıyor kendimi hafif ve dinç hissediyorum o yüzden ben haftada 1 veya 2 gün kesinlikle yapıyorum :D bünyeden bünyeye fark ettiği doğru misal benim kuzen var o hiç yapmıyor sevmiyor ama ben kendimi enerjik hissediyorum en kötüsünden terliyorum toksinleri atıyorum :D

Yorum
Forum Üyesi
hocam ben çabuk terleyen birisi olarak kardio çok işime yarıyor kendimi hafif ve dinç hissediyorum o yüzden ben haftada 1 veya 2 gün kesinlikle yapıyorum :D bünyeden bünyeye fark ettiği doğru misal benim kuzen var o hiç yapmıyor sevmiyor ama ben kendimi enerjik hissediyorum en kötüsünden terliyorum toksinleri atıyorum :D
Valla arada yapmakta fayda var sanırım. Dediğin gibi terlemek bazen çok motive edici de olabiliyor yorucu antrenmanı sevenler için. Ama biz terlemek için hamama gidiyoruz bi sauna bi buhar odası tamam :D üzerine bir de masaj ohh missss :D Ne toksin kalıyor ne yorgunluk :)

Yorum
Forum Üyesi
Valla arada yapmakta fayda var sanırım. Dediğin gibi terlemek bazen çok motive edici de olabiliyor yorucu antrenmanı sevenler için. Ama biz terlemek için hamama gidiyoruz bi sauna bi buhar odası tamam :D üzerine bir de masaj ohh missss :D Ne toksin kalıyor ne yorgunluk :)
oo hocam öyle heycanı kalmıyor ki :D böyle gym de üstünden terler akacak böyle aynada bakıcaksın gögüslerden terler dökülüyor o sırada yatıcaksın bench e 1 2 ağır calışacak birde böyle iyice terler akacak iyice motivasyon veriyor :D kendimi 300 500 kg kaldırıyor gibi hissediyorum :D :D :D

Yorum
Forum Üyesi

soyle bisey onerebilirim (ama bu tamamen sana kalmis vucudunu sen biliyorsun)
genel de kardiyo gunu
bisiklet ---15 dk
kosu bandi (20 dk) 3 dk isinma(yurume) sonrasinda 15. dakikaya kadar 2 dk yuksek tempo kosma-1 dakika yurume.
eliptical bisiklet (tam ismini hatirlamiyorum internetten baktim)---10dk
hafta da 2 gun 3 gun yapiyorum belli olmuyor ama cok ta zorlamanin alemi yok.
bunlar benim uyguladiklarim.sizle paylasmak istedim.eger yanlisim varsa tabiki onerilerinizi de beklerim :)

Yorum
Forum Üyesi
soyle bisey onerebilirim (ama bu tamamen sana kalmis vucudunu sen biliyorsun)
genel de kardiyo gunu
bisiklet ---15 dk
kosu bandi (20 dk) 3 dk isinma(yurume) sonrasinda 15. dakikaya kadar 2 dk yuksek tempo kosma-1 dakika yurume.
eliptical bisiklet (tam ismini hatirlamiyorum internetten baktim)---10dk
hafta da 2 gun 3 gun yapiyorum belli olmuyor ama cok ta zorlamanin alemi yok.
bunlar benim uyguladiklarim.sizle paylasmak istedim.eger yanlisim varsa tabiki onerilerinizi de beklerim :)
hocam açıkcası onlarda yorulmuyorum zaten 20 dakika koşu bandı gereksiz yani koşu bandında yürümenin anlamı yok hızlandırırsın son hızla koşarsında ne gerek var daha düz calışmak daha iyi gibi hoplamak zıplamak :D diz çekmek gibi hareketler mesela.

Yorum
Forum Üyesi
Hocam salonda koşmayı hiç sevmem koşu bandı bisiklet vs 5 dk anca dururum
Kardio için set aralarını çok kısa yapıyorum nabız tavan soluk soluğa bir antreman geçiyor tavsiye ederim ama haliyle kilolar biraz düşüyor
Tabi bu yaza özel programım :)

Yorum
Forum Üyesi
hep söylüyorum, ip atlayın. yeni başlayanlar için zor gelebilir, ip sürekli ayaklara takılır, kişi yapamıyorum diyerek sıkılabilir lakin sadece bir kaç gün üzerine gidip istikrar sağlarsanız zamanla en keyifli cardiolarınızı özellikle hiit bu şekilde yapabilirsiniz. nacizane tavsiyemdir.

Yorum
  • :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p
  • :eek:
  • :laugh: