Karaciğer yağlanması ve kilo verme

Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
Forum Üyesi
Kilo (kg)
125
Spor Geçmişi
6 ay
Boy (cm)
178
Merhabalar iyi akşamlar, Son 1 yıldır miğde sorunlarıyla boğuşmaktayım. Uzun süre dokorları gezdikten sonra Grade 3 karaciğer yağlanması olduğunu ve zayıflamam gerektiğini aksi takdirde ciddi sağlık problemleri yaşayabileceğimi söylediler. Uzun zamandır tekrar spora başlamak aklımdaydı ama bir türlü fırsatım olmadı. En yakın zamanda tekrardan başlayacağım. Daha önce de kilo problemi çekmiş ama spor salonu ve düzgün diyet yaparak 98 kilodan 70 kiloya kadar düşmüştüm. (yaklaşık 4 sene önce). Şimdi sormak istediğim bir kaç şey var.

1. Nasıl bir diyet uygulamalıyım ?
2. Çok fazla kilom olduğundan zayıfladığımda deri sarkması ile uğraşacağım. Bunu minimum seviyede tutmak için ne yapmalıyım ?
3. Spor salonunda nasıl bir program uygulamalıyım ? Zayıfladıktan sonra vücut geliştirmek istiyorum.

Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler :)

Forum Üyesi
Şuan spor yapman tehlikeli olabilir ciddi bir kilon var.

Diyetisyene gitme şansın var ise mutlaka diyetisyen kontrolünde bir takip oluştur, burada kan tahlillerin vs. olmadan bir liste vermenin doğru olmayacağını düşünüyorum.

Fazla teknik bilgimin olmamasına rağmen şuan spora başlasan yağların kasa dönüşecek ve kalıplı bi görünüme sahip olacağını varsayıyorum, belli bir düzeye kadar sadece diyet ile devam et, kilo vermenin %70'ini diyet oluşturuyor.

Belirli bir kiloya indiğinde zaten spor rahatca yaparsın.

Diyetisyen gitmek istemiyorsan da liste ve kalori hesabında yardımcı olacaklardır.

Her şey için hayırlısı olsun sizin adınıza..

Yorum
Yönetici
SMS Onaylı
Bende de sekonder grade 1 , yani başlangıç seviyesi karaciğer yağlanması vardı . Ambalajlı gıdaları bırak , düşük glisemik indeksli carb kaynakları tercih et , sabahları kardiyo , akşamları antrenman , günlük kalorik açık , bol bol yeşillik tüketimi . 5-6 aya baya bi temizlenir karaciğerin .

Yorum
Forum Üyesi
Kendimden örnek vereyim,

Ben 140 kilodan 80'e düştüm, benim tek hatam spor yapmamak oldu. 140'ken spor yapabilecek durumda değildim ama 110 kiloda baslamam lazımdı, sarkma vb. durumları önlemek için.

Şuan biraz problem yaşıyorum ama çözülecek şeyler.

Mutlaka bi seviyeden sonra spor şart.

Yorum
Forum Üyesi
Aslında merak ettiğim bir konuda burda hocam. Spor yaparken bir sorun olacağını sanmıyorum ama bu kilo ile ağırlık çalıştığımda baya kalıplı bir yapıya sahip olacağım gibi :D belki yanlıştır bu konu hakkında pek bir fikrim yok

Yorum
Forum Üyesi
Mutlaka öyle olacaktır, ben sporu the rock vücudu olmasın diye yapmadım 80 kiloya inene kadar :D

Önce yağları verdirdi diyetisyenim bana, kas en son ki aşama derdi hep.

Yorum
Forum Üyesi
Şu an spor yapamayacak bir durumda değilim. Koşarken felan pek sıkıntı olmuyor. Ama yukardaki arkadaşımızın yazdığı gibi bu kiloyla başlarsam spora sanki çok kalıplı biri olcakmışım gibi hissettiriyor :D

Yorum
Moderatör
SMS Onaylı
Yüksek kilolarda kalmanız ve kütle inşa etmeye çalışmanız gelişimi yavaşlatacaktır çünkü vücutta ki fazla yağ oranı testestron salınımını da yavaşlatacaktır.Sağlıklı bir şekilde beslenip antrenman yaparak zayıflarken kas kütlesi kazanmanız görünüş olarak da sağlık olarak da daha iyi olacaktır.

Yorum
  • :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p
  • :eek:
  • :laugh: