Kahvaltısı Sonrası Antrenman için Kahvaltı Tavsiyesi

Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
SMS Onaylı
Forum Üyesi
Arkadaşlar sabah antremanlara baslamak istiyorum ne yenebilir sabah kahvaltısda kas yıkımı olurmu kahvaltı sonrasıdna yapılan antremanda düşüncelerinizi ve tavsiyelerinizi almak isterim

SMS Onaylı
Forum Üyesi
Kahvaltıdan hemen sonra antrenman yapmak kötü, tok karnına antrenmanda hazımsızlık, performans azalması vs olacaktır. Yemekle antrenman arasında 1.5 2 saat olsa daha iyi. Eğer antrenmanı hemen yapman lazımsa o zaman aç karnına yap ve hemen sonra kahvaltı et. Böylece hem gerekli proteini antrenman zamanına yakın almış olursun hem de performans düşmez. Aç karnına antrenmanın özel bir kas yıkıcı etkisi yok merak etme.

Kahvaltıda (antrenmandan önce veya sonra) minimum 20gr protein almalısın, hatta daha fazla da olabilir. Proteini tam yumurta, et, süt ürünlerinden alabilirsin. Whey de olur. Yaptığın diyete göre bunun yanında karbonhidrat ve yağlar da olabilir.

Yorum
SMS Onaylı
Forum Üyesi
Aynen öyle. Antrenmandan hemen önce katı birşeyler yemek sindirim için kanın mideye hücum etmesi demek. Ağırlık çalışırken muhtemelen miden dahi bulanabilir.

Spor öncesi sıvı birşeyler al, kahvaltını sporun üstüne yap. Çok daha iyi olur.

Ben 30gr Whey Protein tozu alıyorum spor öncesi, bu değilse de Içimfit süt. Mis gibi oluyor.

Yorum
SMS Onaylı
Forum Üyesi
Aç karnına performans cok düşmezmi kahvaltı yapıp 1-2 saat sonra antreman antremansan cıkıncada 2.ögün gayet iyi olabilir diye düşünüyorum

Yorum
  • :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p
  • :eek:
  • :laugh: