Çözüldü kaç tekrar ?

Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
Forum Üyesi
hipertrofi için kaç tekrar uyguluyorsunuz. Her bölge için tekrar sayısı kaç olmalı ? çünkü omuz gibi bölgeler yüksek tekrar istiyor

Çözüm
hipertrofi için kaç tekrar uyguluyorsunuz. Her bölge için tekrar sayısı kaç olmalı ? çünkü omuz gibi bölgeler yüksek tekrar istiyor
5-25 tekrar aralığında hedef kası tükenişe götürdüğünüz sürece hipertrofi maximum derecede sağlanıyor yapılan araştırmalara göre .

Set sayısına gelecek olursak tamamen kisiden kişiye değişme durumu söz konusu , vücudunuzu tanıyıp kaslarınızın ne kadar volume kaldirabilecegini belirlemelisiniz.
IMG_20210608_202350.jpg
Yönetici
SMS Onaylı
5-25 tekrar aralığında hedef kası tükenişe götürdüğünüz sürece hipertrofi maximum derecede sağlanıyor yapılan araştırmalara göre .

Set sayısına gelecek olursak tamamen kisiden kişiye değişme durumu söz konusu , vücudunuzu tanıyıp kaslarınızın ne kadar volume kaldirabilecegini belirlemelisiniz.
IMG_20210608_202350.jpg

Yorum
Çözüm
Forum Üyesi
Hortlatıyorum ancak, ben compound hareketleri rpe 9 olarak 5x5-8 tekrar aralığında progressive overload takip ederek uyguluyorum. Ve bu şekilde gerçekten çok iyi verim aldım. İzole hareketler ise tamamen tükeniş, tekrar sayıları 25 30 gibi tekrarları geçiyorsa o zaman sıkıntı ağırlık eklenmesi gerekir. Set ise 3-4 gayet ideal.

2 Yorumlar
Y
yuri06 yorum yaptı
İzole hareketler tükenis derken ne kastettiniz. Ben omuz hariç diğer bölgelere 12 uyguluyorum. Fakat salondakiler 8 10yap dedi sizce ne yapayım

Alper Kurt
Alper Kurt yorum yaptı
Hocam temel hareketler, deadlift,barbell row,pull up,dips,bench press,ohp,squat tarzı hareketleri yüksek ağırlık düşük tekrar uygulamak daha mantıklı. Bu hareketlerde progressive overload uygulamak gerek, bu yüzden progressive overload en iyi 5-8 tekrar aralığında olduğu için bu hareketleri bu tekrar aralığında çalışmak en mantıklısı. Ancak lateral raise, dumbell curl,chin up, tarzı izole hareketleri abartmadan 8-20 tekrar aralığında tükenişe götürmek daha mantıklı.

Yönetici
SMS Onaylı
İzole hareketler tükenis derken ne kastettiniz. Ben omuz hariç diğer bölgelere 12 uyguluyorum. Fakat salondakiler 8 10yap dedi sizce ne yapayım
Compound haraketler de 5-10 arası , izole haraketler de 12-25 aralığında tükenişe gidebilecegin bir ağırlık seçmek en iyisidir .

Hedefin 12 tekrar ise 13-14. Tekrar çıkmayacak bir ağırlık seçmelisin, düzgün formda tabi .

Yorum
  • :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p
  • :eek:
  • :laugh: