Judo Ve Kickboks

Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
Forum Üyesi
Kilo (kg)
63
Spor Geçmişi
0,1
Boy (cm)
176
17 yaşındayım.Elazığlı’yım.Bir ay kadar önce Kickboks’a başladım ve 3-4 haftalık emekten sonra salona benden önce giden bütün sporculardan daha iyi hale geldim diyebilirim.Hocam yorulmadığımı ,kondisyonumun çok yüksek olduğunu ve vücudumun çok uyumlu olduğunu söylüyor.İkinci branş olarak Judo’ya başlamak istiyorum.Bir gün Judo’ya bir gün de Kickboks’a gicedeceğim.Sizce iki branşta da emek vererek Türkiye’de derece yapabilir miyim ?

Yönetici
SMS Onaylı
İki sporu da yapabilirsin aynı anda , ama amacın ustalaşıp derece almaksa tüm odağını tek branşa vermeni tavsiye ederim .

S
Süavi yorum yaptı
Kiloma göre 94,5 protein günlük tüketmem gereken protein oranı yani ?

S
Süavi yorum yaptı
ailem zaten etsiz,tavuksuz,balıksız yemek yemediği için normalde de bol bol protein tüketiyoruz.Peki alacağım besinleri nasıl yağsız bir şekilde pişirip tüketebilirim ?

Yusuf İhsan
Yusuf İhsan  yorum yaptı
Suda pişirerek veya sprey zeytinyağı kullanarak veya çok az yağ sürerek , fırında da pişirebilirsin

Forum Üyesi
17 yaşındayım.Elazığlı’yım.Bir ay kadar önce Kickboks’a başladım ve 3-4 haftalık emekten sonra salona benden önce giden bütün sporculardan daha iyi hale geldim diyebilirim.Hocam yorulmadığımı ,kondisyonumun çok yüksek olduğunu ve vücudumun çok uyumlu olduğunu söylüyor.İkinci branş olarak Judo’ya başlamak istiyorum.Bir gün Judo’ya bir gün de Kickboks’a gicedeceğim.Sizce iki branşta da emek vererek Türkiye’de derece yapabilir miyim ?
Kardeşim ben bjj oneririm sana . İkisi birarada olursa zaten MMA olur .

Yorum
Forum Üyesi
Dostum tabii ki ikisi birden yapılabilir zamanın varsa. Fakat müsabık olmak daha farklı bir şey. Geçen seneye kadar müsabık sporcu olarak yarışmış biri olarak söyleyebilceğim şey judo ve kick box çok farklı sporlar. İmkansız diye bir şey yok fakat eğer profesyonel olarak yapmak istiyorsan birine yönel. Belki kick box ve muay thai veya wushu olsa olabilir fakat judo çok daha farklı bir spor. Ayrıca dövüş sporlarında resmi müsabakalar için kemer gerekir ve yanlış hatırlamıyorsam bunun için de en az bir sene yapman gerekiyor. 1 ay gibi bir süre emin ol çok yetersiz bir süre müsabaka için en azından 1 sene yapman ve bol bol sparring çalışman gerekir.

1 Yorum
S
Süavi yorum yaptı
Uzun süredir foruma girmedim.İkisine birden gitmeye karar verdim.Hangisinde daha yetenekli olduğuma bakacağım.Omuzlarım geniş ve kollarım uzun olduğu için vücut olarak Judo'ya daha uyumluyum.Bakalım birine karar vereceğim ve dediğin gibi 1 yıl çalışıp,iyi beslenip kendimi şampiyonalara hazırlayacağım.Diğer branşı da hobi olarak haftada 1-2 gün ilgilenmeyi düşünüyorum.

• :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p
  • :eek:
  • :laugh:
  • :rolleyes: