Hoş geldin!

Forum sitemize kayıt olarak fitness ve vücut geliştirme konularında sorular sorabilir, diğer insanlarla iletişime geçebilirsiniz!

Şimdi Kayıt Ol

Jinekomasti

Okan.Erdogan

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
Herkese selamlar arkadaslar. Jinekomastiyle ilgili bilgisi olan varsa sporla gecmesi mumkun mu? Ameliyat sart mi ? Yardimci olursaniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler.

Naci

Moderatör
SMS Onaylı
Ödüller
3
  • 250. Mesaj!
  • 100. Mesaj!
  • 100. Beğeni!
Fit Puan
68
Merhabalar,

Kendi basimdan gecmedigi icin birebir kendimde test etme sansim olmadi ama yapilan arastirmalarda okudugum kadariyla jinekomasti'nin bircok olusma nedenleri bulunmakta. Ergenlik doneminde olusan veya asiri kiloya bagli olusan jinekomasti'nin spor ile azaldigini okumustum arastirmalarda. Fakat ozellikle vucut gelistirmede hormon dengesini bozacak anaboliklerin kullanimi sonucu olusan jinekomastide ise bir doktora danisilmasi ve uzman olmasam da doktor kontrolunde aromatize olan vucudun aromataz inhibitoru ile duzeltilmesini tavsiye edebilirim.

Okan.Erdogan

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
Ben bi doktora gorunmustum. Direk ameliyat falan demisti fakat bu islerde para dondugu icin biraz tedirgin oldum. Benimki fazla kilodan dolayi kucuklugumden beri kiloluyum. 10 kilo verdikten sonra ciddi anlamda azaldi. Bu da beni sporla gecebilir mi diye dusundurdu. Bakalim 1 sene falan yag oranimi dusurmeye calisacagim. Olmassa ameliyat yorumunuz icin tesekkur ederim.

Fatma

Moderatör
Forum Prensesi
Ödüller
1
  • 50. Mesaj!
Fit Puan
0
Medikal fitness traniner lar var onlarda bilgi almanızı öneririm:)

sermeren

Forum Üyesi
Ödüller
1
  • 100. Mesaj!
Fit Puan
0
Merhaba,
Eğer tıbbi olarak jinekomasti tanısı konulduysa hiçbir şekilde sporla geçmeyecektir. Tek çözüm yöntemi ameliyattır. Bu yüzden PT ya da başka birilerine para verip süreci uzatmayın.

Şişman bir adamda varolan meme her zaman jinekomasti olmayabilir. Yağ dokuları fazlaca birikmiştir. Spor ve beslenme programı ile düzelebilir ama yağ oranı düşük birisinde meme varsa kesinlikle jinekomastidir. Genelde jinekomasti olan memelerde sarkmalardan ziyade dikleşmeler mevcuttur. Ameliyat ile jinekomasti dokuları alınarak insanlar normal yaşantısına dönebiliyor.

Jinekomasti sporla düzelmediği gibi daha fazla motivasyon kırıcı hale gelebiliyor. Şişman bir adamda varolan jinekomasti çok büyük sorunlara yol açmaz. Bir nevi yağlı vücut jinekomastiyi gizler fakat zayıf veya kaslı adamlarda kadın memesi haline gelir. O yüzden ben kaslanırım, göğüs kısmına hacim veririm diye düşünmeyin. Body yapan hanımların memelerine benzeyecektir emin olun.

not: üniversite hastaneleri ücretsiz jinekomasti ameliyatı yapmaktadır.

Okan.Erdogan

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
Korkutucu bi yazi. Bilmiyorum dediginiz kadar kadin memesi gibi değil. Kiyafetlerde falan belli olmuyo mesela. Savas cebecinin dedigi skinny fat tarzi vücudum var sanirim. O yüzden yağ oranimi dusursem gecebilir belki. Acele etmek istemiyorum o yuzden.

sermeren

Forum Üyesi
Ödüller
1
  • 100. Mesaj!
Fit Puan
0
Neden korkuyorsunuz? Jinekomasti korkulacak bir ameliyat değil. Eğer hastaneye güvenmiyorsanız devlete bağlı olan üniversite hastanelerinde test yaptırın. ultrason ile net bir şekilde belli oluyor.

Okan.Erdogan

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
Doktorlara pek güvenmiyorum. Internette arastirdigimda sorun yasayan cok insan var. Sag ve sol goğüsu değisik olan bile varmis ameliyattan sonra. Tekrarlayanlar varmiş. Bide ameliyattan sonra 2 3 ay civari ağirlik kaldiramiyosun su an tam kendimi duzene soktum. Devam etmek istiyorum.

Okan.Erdogan

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
Ama dediginiz mantikli universite hastanesine gidip kesin tani koydurmayi dusunuyorum. Tesekkur ederim yardimlariniz icin.

Engin

Yönetici
SMS Onaylı
Ödüller
2
  • 100. Mesaj!
  • 250. Mesaj!
Fit Puan
0
Pek belli olmuyor filan şeklinde bir ibare yok. Neye istinaden bunu söylediniz? Doktor mu teşhis koydu yoksa kendiniz mi öyle olduğunu düşünüyorsunuz? Jinekomasti doktor kontrolünde elle teşhis ile yapılır ve bazı kan testleri istenebilir. Kendiniz de öyle olduğuna inanıyorsanız yine de doktordan teyit almalısınız. Çoğu kişi artan yağ oranını jinekomasti zannediyor. Size jinekomasti teşhisi bir doktor tarafından kondu mu? Yoksa kendi kafanıza göre mi bende jinekomasti var diyebiliyorsunuz? Pardon şimdi tekrar okuduğumda gördüm. Doktor kesin demişse yapacak birşey yok sanırım. Geçmiş olsun.

Okan.Erdogan

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
Aynen özel hastanede doktor jinekomasti var dedi. Bakalım bu yaz olurum belki basit ameliyat diyorlar.

Emre İpek

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
Selam dostum 16 yaşından beri bende jinekomastiyle uğraşıyorum ve geçen yaz ameliyat oldum. Jinekomastinin çeşitleri var, meme ucunun altındaki doku yağ dokusu mu yoksa meme dokusu mu bunu öğrenmen lazım. Dokunarakta anlayabilirsin meme dokusu daha serttir.
Doku meme dokusuysa ameliyat dışında çözüm hormonel ilaçlar olabilir ve yan etkileri jinekomastiden bile kötü olabileceği için önerilmez. Doku yağ dokusuysa vücudundaki yağ oranını düşürerek istedigin görüntüyü elde edebilirsin. Genelde meme dokusu olan vakalarda meme ucu şişkindir sivri değildir.
Peki jinekomasti neden olur diye soracak olursan aslında bir sürü sebebi olabilir kısaca hormonel dengesizliklerden dolayı oluşur bu dengesizliklerede beslenme, ilaç kullanımı gibi bir sürü değişken dahildir.
Meme dokun varsa ve ameliyat olmak istersen öncelikli tavsiyem bodybuilding camiasında shred denilen vücut tipine yani düşük yağ oranı ve yüksek kas kütlesine(nispeten) gelmendir aksi takdirde meme dokusunun tamamının alınması memede yağda olduğu için çöküntü yapabilir. Bu yüzden dokunun tamamı alınmaz yani sadece görüntüde iyileştirme yapılmış olur sorun tamamen çözülmez. Kas kütlen artıp yağ oranın düştükçe kalan meme dokusu seni yine rahatsız eder. Bir de ameliyat olmadan shred olursan belki görüntünün seni o kadar rahatsız etmediğini ve ameliyata gerek olmadığınıda düşünebilirsin. Son tavsiyem daha önce bodybuilding yapan insanları ameliyat eden doktorlara danışmandır. Saygılar sevgiler

Okan.Erdogan

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
Çok teşekkur ederim. Benimde kafamda seninkine yakin dusunceler vardi. Artik kesin karari verdim. Ameliyat son care.