Soru İzole protein tozu ve organik protein tozu

Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
Başlıktada anlaşılacağı üzere izole protein tozu ile organik protein tozu arasında ne givi farklar vardır. İzole tozlar bazı kimyasal aşamalardan geçer. Katkı maddeleri katılır içine. Uzun vadede kareciğere ve bağırsağa zararı olduğu hatta bazı kişilerde kalp çarpıntısına sebep olduğu söylenmekte. Peki organik protein tozlarında bunlar varmıdır. Yani hiç bir kimyasal içerik yokmu. Yurtdışında organik protein tozları satılıyor. Ama türkiyede yok gibi.

Forum Üyesi
Mesaj Lideri
Başlıktada anlaşılacağı üzere izole protein tozu ile organik protein tozu arasında ne givi farklar vardır. İzole tozlar bazı kimyasal aşamalardan geçer. Katkı maddeleri katılır içine. Uzun vadede kareciğere ve bağırsağa zararı olduğu hatta bazı kişilerde kalp çarpıntısına sebep olduğu söylenmekte. Peki organik protein tozlarında bunlar varmıdır. Yani hiç bir kimyasal içerik yokmu. Yurtdışında organik protein tozları satılıyor. Ama türkiyede yok gibi.

Merhaba, Sorunuz için teşekkür ederiz, bu konuda uzman üyelerimiz en kısa sürede size cevap verecektir. Keyifli forumlar dileriz. :)

Yorum
Yönetici
SMS Onaylı

Protein tozlarının karaciğere , bağırsağa ve kalp çarpıntısına yol açtığına dair bir bilimsel araştırma okumadım .

Yeterli lif tüketilmezse , yeterli k vitamini alınmazsa , yeterli probiyotik alınmazsa ; yüksek protein tüketildiği takdir de karaciğer , bağırsak rahatsızlıkları olması olası bir durumdur.

Organik protein tozunu evde yapabilirsiniz , böyle bir video izlemiştim ama yapması gerçekten zahmetli ;

Yorum
İçinde kimyasal maddelerin olduğu araştırmalarda mevcut. Yok değil. Esasında amaç proteinin hızlı kana karışması. Bunu doğal beisnlerden alabiliyorsak gerek yok

Yorum
Yönetici
SMS Onaylı
İçinde kimyasal maddelerin olduğu araştırmalarda mevcut. Yok değil. Esasında amaç proteinin hızlı kana karışması. Bunu doğal beisnlerden alabiliyorsak gerek yok

İçerisinde bulunan kimyasal maddeler , arkasında yazıyor zaten .

Ve bu maddeler markette satılan gıdaların %95 inde var nerdeyse , eğer marketten alışveriş yapan birisiyseniz takmanıza bence gerek yok ama %100 organik besleniyorsaniz gerek var .

Kana hızlı karışmasının sebebi aminoasit formunda olması .

Ben acil durumlarda kullanıyorum sadece , günlük protein ihtiyacı tavuk , yumurta vs. İle çok rahat karşılanıyor

Yorum
Yanlışın var izole protein tozlarını marketlerdeki ürünlerle kıyaslaman yanlış. Markettekiler yüzde yüz doğal demiyorum. Ama izole protein tozlarını saflaştırmak için bir çok işlemden geçiyor ve için kimyasal katkı maddeleri katılıyor. Kimyasal katılmasa onca işlemden geçmese zaten o tozlar o forma gelemez

Yorum
Benim soru sormaktaki amacım şuydu; organik protein tozları üreten firmalar var. Duydum. Yani onlar izole tozlardaki gibi kimyasal işleme tabi oluyormu olmuyormu. Yoksa sadece peynir altı suyunu basit bir kurutma işleminden geçirip toz formunamı getiriyorlar

Yorum
Yönetici
SMS Onaylı
Yanlışın var izole protein tozlarını marketlerdeki ürünlerle kıyaslaman yanlış. Markettekiler yüzde yüz doğal demiyorum. Ama izole protein tozlarını saflaştırmak için bir çok işlemden geçiyor ve için kimyasal katkı maddeleri katılıyor. Kimyasal katılmasa onca işlemden geçmese zaten o tozlar o forma gelemez
Şeker fabrikasını ziyarete gidip pancardan şeker olana kadar yapılışını izlemiştim , o kadar çok miğdem bulanmıştı ki , marketteki çoğu şeyde şeker olduğunu varsayarak söyledim .

Yoksa markette yulaf , bulgur gibi çok az işlem görmüş gıda var .

Spora başlarken 1. Derece karaciğer yaglanmam vardı , şuan yok aksine karaciğer enzimlerim gayet sağlıklı .

Bence ambalajlı hiçbir gıda tüketmiyorsaniz , gluten tahıl şeker vs. Hayatınız da yoksa , hafta da 4-5 kere ağırlık antrenmanı yapıyorsanız , her öğünde bol yeşillik antioksidan tüketiyorsanız günde 1 ölçek protein tozunun zararı bence olmayacaktır , ama kararınıza saygı duyuyorum %100 sağlıklı olmak için yapabilirsiniz.

Yorum
  • :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p
  • :eek:
  • :laugh: