Hoş geldin!

Forum sitemize kayıt olarak fitness ve vücut geliştirme konularında sorular sorabilir, diğer insanlarla iletişime geçebilirsiniz!

Şimdi Kayıt Ol

Interval Kardiyo Hakkında Sorum

Sheamus

Forum Üyesi
Ödüller
2
  • 100. Mesaj!
  • 250. Mesaj!
Fit Puan
0
Merhaba. Savaş abinin youtube'deki interval kardiyo yapın videosunu izledim ve aklımda bir kaç soru var. Ben normalde kardiyoları ağırlık çalışmasından sonra yapıyorum. Toplam 5 ay boyunca 107 kilodan 87 kiloya indim. Sabit hızda tempolu yürüyüş ve bisiklet yapıyordum. Fakat artık yeterli gelmediği kanaatına vardım. Savaş abi interval kardiyonun 20 dakika yeterli olacağını söyledi. Peki, ağırlık çalışmasından sonra interval kardiyo yapılabilir mi? Birde ben sürekli tempolu yürüdüğüm için vücudum koşmaya pek alışkın değil. Acaba nasıl yapmam gerekir bu kardiyoyu?

Fatih A.

Moderatör
SMS Onaylı
Ödüller
3
  • 250. Mesaj!
  • 100. Mesaj!
  • 100. Beğeni!
Fit Puan
4
Merhaba. Savaş abinin youtube'deki interval kardiyo yapın videosunu izledim ve aklımda bir kaç soru var. Ben normalde kardiyoları ağırlık çalışmasından sonra yapıyorum. Toplam 5 ay boyunca 107 kilodan 87 kiloya indim. Sabit hızda tempolu yürüyüş ve bisiklet yapıyordum. Fakat artık yeterli gelmediği kanaatına vardım. Savaş abi interval kardiyonun 20 dakika yeterli olacağını söyledi. Peki, ağırlık çalışmasından sonra interval kardiyo yapılabilir mi? Birde ben sürekli tempolu yürüdüğüm için vücudum koşmaya pek alışkın değil. Acaba nasıl yapmam gerekir bu kardiyoyu?
Amacın ciddi anlamda yağ yakmak ise sabahları hiçbir şey yemeden yapmandır. Antrenmandan önce veya sonra yapmanın pek önemi yok. Bu söylediğim cümleleri bir videosunda aynen söylüyor doğrudan aktardım sana. Beslenmende açık yaratman gerekir en sağlıklı zayıflama bu şekilde olur. Haftada2-3 gün yeterlidir bbence 20 dakikaya kadar.

fitness_esk

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
30 - 40 dk normal yürümek bence zaman kaybı 20 dk adam gibi interval cardiyo yapmak hem zamandan kazanacaksın hemde daha fazla kalori yakmayını sağlayacak intervaldaki mantık şehir içinde araç kullanmaya benzer dur kalk dur kalk nasıl benzin sarfiyatı artar interval cardiyo da bu şekilde 1 dk max koşacaksın 2 dk boyunca yürüyeceksin nabız düşmesini sağlayacaksın sonra tekrar koşacaksın 1 dk max şekilde aynı şeyi 20 dk boyunca tekrarla 20 dk nasıl geçtiğini anlamayacaksın artı sonunda sağlam şekilde ter atmış olduğunu göreceksin kondisyonuna göre 1,5 dk koşu 1,5 dk yürümede yapabilrsin o sana kalmış...

MuhammetColak

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
Koşu bandlarında koşmak zormu ? Ben koşmaya çalışayım dedim ayağımı zemine koyduğum an zemin hafif öne kayıyordu koşu bandı kaliteli birşey değil mi ondanda fark eder mi ?

Sheamus

Forum Üyesi
Ödüller
2
  • 100. Mesaj!
  • 250. Mesaj!
Fit Puan
0
Sabahleyin aç karnına yapabilmem mümkün değil şuan için. Okulun spor salonuna gideceğim için sabahleyin derslerim olacak. Ama çoğu kaynakta özellikle Muscle & Fitness gibi dergiler, ağırlık çalışmasından sonra yapılan kardio öncesinde yapılandan daha fazla yakıyor diyordu. Tabii sabah aç karnına yapılan daha fazla yakar.

SaVaS

Forum Üyesi
Ödüller
3
  • 250. Mesaj!
  • 100. Mesaj!
  • 100. Beğeni!
Fit Puan
0
bilimsel araştırmalara göre 125 km yürüdüğünüzde = 1 KG veriyormuşsunuz böyle okumuştum siz düşünün artık kaç dk koşu bandında durmanız lazım :)

bostonblue

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
ip atlamayı da es geçmeyin. spor çantanızda taşıyacağınız küçük bir malzeme, ufak sabit bir alanda/köşede, tek başınıza çok sağlam intervaller yapmanızı sağlar.